Bazı Sorularım Var - Spor Programı(Cevap yazanlara şimdiden teşekkürler)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve EfekanEsirgeme tarafından 3 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. EfekanEsirgeme

EfekanEsirgeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba abilerim hocalarım, ben 15 yaşında bir liseliyim. Şimdi ben 1 yıldır az-çok body yapıyorum fakat benim vücudum hareket etmesse direk kilo alan bir vücut, tembelliğe alışmış. Şuanda beslenmem oldukça iyi, diyetisyen eşliğinde programım var. 26 Şubatta 98 kilo iken şuan 88-89 arası bir kiloya sahibim. Şimdi ben bu Pazartesi üyeliğimin devam ettiği spor salonuna tekrar düzenli olarak gitmeyi planlıyorum ve sizlere bazı sorularım var eğer cevaplarsanız çok sevinirim.

Spor düzenim şöyle: 5DK Isınma-Ağırlık Çalışması-Mide-20dk Koşu Bandı- 10dk bisiklet.

1-) Bu çalışma sistemimi sabah 8:15'de başlayıp 10:30'da bitirsem ve hemen sonrasında kahvaltımı yapsam uygun mudur? (Aç karnına yapıcam yani)

2-) Bu çalışma beni daha genişmi gösterir yoksa zayıf ve formda mı? (İri kemikliyim biraz)

3-) Benim göğüsler sarkık biraz, ergenlikte alına yoğun kiloya bağlı olduğunu düşünüyorum, jinekomastide olabilir tabiki ama doktor muayenesine gitmedim. Ağırlık çalışırken göğüs çalışsam bana herhangi bir zararı olur mu?

4-) Spor düzenimi değiştirmelimiyim? yoksa iyimi?

5-) Haftasonu 1 gün dinlenme olarak bırakmayı düşünüyorum. Doğrumudur?

6-) Oruç başlayacağından dolayı akşam iftardan sonra spor yapmak uygunmudur? (Yağ vs yakımı olurmu)

Şimdiden teşekkürler.

2. OğuzhanÇ

OğuzhanÇ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Aç karna antrenman yanlış bence daha detaylı bilgi veren olacaktır ama aç karna antranman yapmamalısın. Evet belki kilo verirsin ama çok kas kaybın olur. 8.15 gibi kahvaltını yapıp 9.30-10 gibi antrenmana başlasan bomba olur. Şahsen ben olsam öyle yapardım. Antrenman kısmına gelince önce koşubandı bisiklet sonra agırlık en son mide yapmanda yine benim tavsiyemdir. Göğüsler zamanla düzelecektir. Abartı bir durum veya jinekomasti şüphen varsa doktora görünüp kafanı rahatlabilirsin. Oruç konusunda bende iftardan sonra yemekten yaklaşık 1.30-2 saat kadar sonra antrenman yapıyordum yine öyle yapıcam. Gece geç saatlere kalma sıkıntın yoksa yemekten sonra 2-2.30 saat sonra yapmanı tavsiye ederim. Malum iftarda aşırı yiyecek yeniyor.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. EfekanEsirgeme

EfekanEsirgeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Peki sağol. Ben 1 ay hoca ile birlikte çalışmıştım, bu düzeni o vermişti bana bende senin gibiydim başladığımda demişti. Öncelikle her gün mutlaka squat yaptırıyordu metabolizmayı çalıştıran en önemli hareketlerden biri diyordu. Peki sence iftardan sonra ne gibi spor yapılmalı akşam o saatlerde spor salonuna gidip spor yapamam büyük bir ihtimalle ve ayrıca iftardan sonra çok ağır bir şeylerde yapmak istemiyorum vücut çok yoruluyor.

4. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    1-Çalışma sistemin için Oğuzhan bey öneride bulunmuş.
    2-Zayıflamaya yönelk zaten çalışman.
    3-Göğüsler için yağ oranını iyice indir sonra doktara git. Yada şimdide gidebilirsin. :)
    4-Koşuyu 30 dk'ya çıkarabilirsin.
    5-Haftada 2 gün dinlenmek iyidir.
    6-Uygundur.

5. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.727
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Yag yakmak ise hedefin kahvalti yapmadan cardio onerenler var fakat sen agirlik calismasida yaptigin icin bence kahvalti yapmalisin bunun icinde 1 2 saat ara olsun miden dolu gitme.agirlik programin nedir hocan mi verdi ? Bu calisma beslenmene dikkat ettigin sürece seni fit gosterir cardio agirlikli bi program.agirlik calisirken gogus calissan sana herhangi bir zarari olmaz.gogusler toparlar, jinekomastiyse bile durusunu duzeltir zaten yasin kucuk ergenlikten sonra duzelicektir bence.1 gun ara ile yapsan iyi olur .6. Sorunu bilmiyorum ama youtubea yaz ramazanda spor yapmak vs diye aciklayan egitmenler var bir dinle derim.
    Son olarak boy kac hedefin yag yakimina devam etmekmi ?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. EfekanEsirgeme

EfekanEsirgeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    İftardan sonra hafif hareketlerimi önerirsiniz? Mekik-Squat-Şınav gibi..

7. OğuzhanÇ

OğuzhanÇ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    İftardan sonra 2 saat geçmiş olması yeterlidir normal ağırlık antrenmanı geçen sene sıkıntı olmuyordu yinede internette daha faydalı bilgiler bulabiirsiniz.

8. EfekanEsirgeme

EfekanEsirgeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Boy 1.72 Kilo 88-89 arası değişiyor. Hedefim 63-65 kiloya düşüp 68 kiloya kadar hacimlenmek.

9. OğuzhanÇ

OğuzhanÇ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Haftada 1 kilo versen(sağlıklı bir şekilde) ayda 4 kilo yapar 24 kilo kadar vermek istediğini söylediğine göre kilo verme evresini 5-7 ay arası bi sürede sağlıklı olarak tamamlarsın.

10. EfekanEsirgeme

EfekanEsirgeme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Peki Teşekkürler...

Sayfayı Paylaş