Bazı konularda çekingenim

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 11 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba ne zamandır böyle aklımda yani hatta kendimi bildim bileli böyle bir insandım.Hala da böyleyim ama gittikçe azalıyor bu durum.Yaşadıklarımdanmı bilmiyorum ama her ne kadar iyi bir insan olsamda insanlarla öyle hemen tanışıp kaynaşmıyorum.( Bazı kişiler hariç ) Yani çekingenlikmi dersiniz bilmem ama hele spora başlamadan önce kızlarla hiç aram yoktu.Yine bu zamanlar artık konuşuyorum ama yakın kız arkadaşım hiç olmadı.Öyle yapmacık hareketlerde yapmıyorum mesela bununda etkisi olabilir.Sevmediğim insanlarla konuşmuyorum.İçine kapanık bir insan hiç değilim ama hani 5-10 kişi vardır ya o kişiler dışında başkaları bana ilgi göstersede kimse umrumda olmuyor. Dışarıdan bakan biri böyle anlar yani.Hiç bir zaman ilgi çekmek için hareketler yapmam yani neysem o gibi davranırım biri istemediğim bir şey yaptığında direk yüzüne söylerim.

Bir diğer konuda bazı gereksiz şeylerde çekingenlik yapıyorum.Mesela yeni bir ayakkabı alıyorum.O ayakkabıyı alıcak durumda olmayan birini gördüğüm zaman gelip biri fiyatını sorsa gerçek fiyatından daha düşüğünü söylüyorum başkalarının aksine hani genelde millet artistlik olsun diye arttırmaya çalışır ya bende tam tersi :D Yolda bir dilenci görünce gidip para vermeye bile utanıyorum yani o kişi o durumdayken önüne gidip nasıl para atarım diyorum.Örnekler yeterli olmuştur sanırım içimi dökmek istedim.Yani yakın bir kız arkadaşımın( normal anlamda ) olmaması kişiliğimlemi ilgili acaba yanlış hareketler mi yapıyorum diyorum.Birde anlattığım ikinci çekinme durumu var işte.Başka türlü kız arkadaş anlamındada şimdiye kadarda 2 kez çıkma teklifi aldım ama kabul etmedim.Bir kerede ben ettim reddedildim.Tabi o zamanlar konuşmam etkisizdi yanlış laflar etmişimdir belkide bilemiyorum :D

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.423
    Ödül Puanları:
    113
    çekingenlik, zorlama ile değiştirilecek bir durum değil. bu biraz sosyal hayatın, günlük aktivitelerin, işin, çevrenle alakalı bir durum. bütün mesaisini c5 koğuşunun önünde gazete okuyarak geçiren bir infaz memuru ile, toplum polisinin kişiliği birbirinden çok farklı oluyor. biri dışarda da sosyal hayattan uzak kalırken, diğeri girdiği her ortama yabancılık çekmeden ayak uydurabilir. ben lisede iken aynen senin gibiydim. 2 tane arkadaşım dışında konuştuğum kimse olmadı. aynı sınıfta 3 sene okuyup da hiçbir muhabbetim olmayan öğrenciler vardı. ama sonra iş öğrencilik askerlik derken,ortama göre yırtık bir adam olup çıkıyorsun. yırtık derken yanlış anlaşılmasın. kabaca sosyal...
    bir kaç ay önce başımdan geçmiş bir olayı anlatayım.benim eve polis geldi. emniyete davet ettiler, ifaden lazım diyerek. tabi şüpheli, benmişim :) yanımda kardeşim de var.o da bana destek olmak için geliyor, biraz da zaptetmek için... tabi kardeşim beni iyi tanıdığı için, "bak emniyette ileri geri konuşup da patavatsızlık yapma, bizi rezil etme" diye ikazda bulunuyor. gittik ifadeye... içerde komiser , başpolis, bir kaç da polis memuru var. kardeşim gayet ağırbaşlı , resmi şekilde hareket ediyor. ben ise daha rahat.... şüpheli olarak gittiğim halde, "çayınız yok mu yaw" diye girişi yaptım. komisere memleketini sordum derken, meğer aynı vilayette bulunmuşuz. hatta aynı mahallede.... bir başladık muhabbete... ifademin sonunda komiserin bana son sözü aynen şu oldu. "ortak bak bunu saymıyorum, bir dahakine kahveye beklerim" :)
    girdiğim her ortama anında ayak uydurur, anında iletişim kurmayı başarabilirim. tabi bu öyle bir anda kazanılan bir özellik değil, uzun süre değişik alanlarda sokaklarda kısacası sürekli kalabalıklar içinde çalışmış olmanın bir sonucu... yıllar içinde insan sarrafı olup çıkıyorsun. asla muhabbet edilmeyecek hanımı ya da bir beyi, anında çözüp uzak durulması gerektiğini de anlıyorsun. ama şu aralar, özellikle son 1-2 yıldır, bilerek ve isteyerek insanlardan uzaklaşma yolunu seçtim. o kadar sosyallik de iyi değil. selam veriyorsun, borç istiyor, selam veriyorsun, arabanı istiyor, selam veriyorsun, evin anahtarını istiyor, kız atacak :) seni yemeğe götürüyor, hesabı kitleyip kaçıyor...
    demek o ki, kendini değiştirmek için çok zorlama... ki içinde bulunduğun durum da öyle hor görülecek, utanılacak bir durum değil. illa kızların peşinde dolaşıp onlarla konuşmayı becerebilmek, hüner de değil. bırak kız düşünsün seninle nasıl iletişim kuracağını :) bir gün bir bakmışsın yanına bir kız gelmiş, sendeki utangaçlığa, çekingenliğe vurulmuştur... aşık olmuştur.... olayları biraz akışına bırakmak gerek... tabi akışı biraz değiştirmek de elimizde. mesela spor, mesela kitap, bunlar sosyalleşmekte önemli faktörler...

columbu, swepturex, onur04 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    Doğru aslında birazda bırakalım onlar düşünsün diyorum bende..Zaten görüntüde öyle gelip konuşuyorlar çoğu..Omuzlarını daha fazla genişletme diyeninden , sen daha iyisine layıksın diyenine kadar :D Bende konuşuyorum ama yani fazla samimiyet kuramıyorum yapmacık olarak o an içimden geleni yapıyorum.Hani bazı elemanlar kızlarla konuşmak için konu arar ya işte o bende olmuyor :D Spor baya fayda etti mesela bu konuda ama insanın kafasında yapması gerekiyor asıl.

Yaver27 bunu beğendi.
  4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.423
    Ödül Puanları:
    113
    kızlarla aynı ortamda bulunduğunda dikkat çekmek için, bir çok konuda bilgi sahibi olmak, acayip bir avantaj sağlıyor. en iyi telefonun hangisi olduğunu bileceksin, perde nasıl takılır bileceksin, yemek nasıl yapılır bileceksin, en iyi kozmetikçi hangisi, bileceksin, en iyi ayakkabı mağazası nerde, bileceksin, sporu bileceksin, siyaseti bileceksin, çay nasıl demlenir, türk kahvesi nasıl köpürtülür,pencere camı en iyi nasıl silinir, bunu bile bileceksin :) her konuda konuşacak iki cümlen olabilmeli. yoksa bu kızların muhabbetine tahammül edilmez. tabi iletişim kurmaya çalışanlar için söylüyorum... aksi halde şahsen ben iki tane kızın arasına girip de türk kahvesi yarışına girmem. ha alayından iyi yaparım, o ayrı mesele :)

gazo0202 bunu beğendi.
  5. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    konu çok güzel, aynı sıkıntıları bende yaşıyorum(forumda dahada yaşıyan kısıler olduguna emınım) böyle böyle bir birimize basit terapiler uygulayabılırız

6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.423
    Ödül Puanları:
    113
    ah o sizdeki vücutlar bende olacaktı ki.... ben göbeği saklayacağım diye siyah giymekten,o göbeği içeri çekmekten telef olmadıysam şanslıyım...

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    Açıkçası durumu tam anlayamıyorum yani.Asosyel filan değilim çevrem var ama neden böyle kafamda düşünceler oluyor anlayamıyorum.Ne biliyim kızlarla filan konuşuyorum ama mesela gidip bahçede hiç bir kızla gezmedim.Ya da sevmediğim elaman olunca çevresindekileride pek umursamamaya başlıyorum.

Kollar 38.5 cm hayatlar 1 cm abi resmen :D

Aykut Can ve metinav bunu beğendi.
  8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.423
    Ödül Puanları:
    113
    tamam işte, o kolun üstüne bir de dediklerimi yapsan, sinema aktristleri sıraya girer seninle konuşmak için...

neverbackdown. bunu beğendi.
  9. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Yaver beyefendiye katılmakla birlikte, madalyonun diğer yüzünü de ben söyleyeyim: Bilebildiğin kadar çok bileceksin, bilemediğin yerde de biliyormuş gibi yapmayı iyi bileceksin :) Kastettiğim şey yalan uydur, palavra at, milleti kandır değil. Nefret ederim yalan söyleyen insandan. Demek istediğim, üç cümlelik fizik bilgini öyle kullanacaksın ki, icabında fizikçiyi alt edeceksin. Sonra da hemen konuyu değiştireceksin tabii :) Bunu yapmanın yolu da yine çok bilmekten geçiyor aslında, zamanla insanda ''sağduyu'' dediğimiz bir genel hayat tecrübesi oluşuyor ve insan bilgisindeki boşlukları sağduyusuna başvurarak doldurabiliyor. İnternette popüler ve eğlenceli fizik, biyoloji, matematik, astronomi vb. kanalları var, ben onları bol bol seyrediyorum. Birkaç basit ilüzyon bilmek de müthiş faydalı olabilir ilgiyi üzerinde toplamak için. (Youtube'da scam school kanalını tavsiye ederim İngilizcen varsa, yoksa da öğren, dünyada dil öğrenmekten daha önemli çok az şey var inan ki)

Para pul meselesine gelince, ben o konularda çok rahatım, çünkü sahip olduğum hiçbir şeyin bana ait olmadığını biliyorum. Fazla dini sohbetlere girmeyeyim ama dilenciyi dilenci, seni sen yapan senin iraden değil, daha büyük bir irade. Utanmanın bir anlamı yok, buna sen karar vermedin.

Özellikle kadınlar konusunda bir şey söylemek istemedim. Sen iyi ve çok yönlü bir insan olursan seni kadınlar da erkekler de sever ve beğenir zaten. Hayatımda hiçbir zaman bir kadın beni beğensin diye iş yapmadım, hep daha iyi bir insan olmak için çalıştım (ve gerçekten çok çalıştım!) ve çevremde hep dilediğimden fazla insan oldu. Dikkat edersen bugün dünyada takdir edilen ve en beğenilen insanların hiçbiri bunu çevresindekilerle hoş muhabbet ederek yakalamadılar; çalışarak, fark yaratarak, insanların hayatına güzel bir şeyler katarak bu noktalara geldiler. Eğlence olsun diye hep şu örneği veririm hatta: Twitter'da en çok takipçisi olanlar yazmaya en az vakti olanlardır :)

Sevgiler.

alvel, INymphetamine, derin_aker ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.423
    Ödül Puanları:
    113
    [​IMG] şu adama bir bakın... göbekli, itici, zerre yakışıklılığı olmayan bir adam... bana, sen değil de kim olmak isterdin diye sorsalar, işte bu adam olmak isterdim. konuştuğu zaman elimdeki işi bırakır, bu adamı dinlerim. türkiyenin gördüğü en etkileyici, en mükemmel insan... beni bile bu kadar etkiliyorsa, kızları nasıl etkiler düşünün :) prof ersan şen

11. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    Bende daha iyi bir insan olabilmek için çalışıyorum zaten aynı yazdığınız gibi..Spor olarakta yapıyorum bunu kültür olarakta yapıyorum gittikçe dahada iyi oluyorum yani..

Genç yaştaki kızlar farklı düşünüyor ama sanırım belli bir yaş aralığı :D

12. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.423
    Ödül Puanları:
    113
    genç kızlarla işim olmaz zaten :) amca diyorlar bana :)

neverbackdown. bunu beğendi.
  13. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    yaş 16 da o yüzden öyle yazmıştım :D

Çevremde ilgide görüyorum zaten..Bu gittikçe artıyor hatta ama ne biliyim hala yeterli değiliz demekki :D

14. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.423
    Ödül Puanları:
    113
    olsun, sen yine de bu profu izlemeye devam et. hukuk bilgin artar... bakarsın kızlardan biri , kendisini faceden rahatsız eden birini savcıya vermek istiyordur, hop hemen akıl verir olayı bağlarsın :)

15. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.382
    Ödül Puanları:
    103
    çekingenlik değil o kendin gibi olduğun için kendi kişiliğini karakterini yansıttığın için çıkan durum bu bende öyle herkesle konuşmam gerçekte çünkü hemen herkes tek tip düşüncede sorsan hepsi kültürlü entelektüel konuşuyorsun tartışıyorsun bilgisi kısıtlı olduğunu hemen anlaşılıyor başlıyorlar laf yetiştirme hakaret etmeye onun için gerek arkadaş çevresi seçerken gerekse kız arkadaş seçerken çok seçiciyimdir bu yüzden zaman zaman çevremde 3-5 kişiden fazla kişi olmuyor ama olsun en azından rol yapmıyorum kızlar mevzusunda ise geniş açıyla bakmak lazım kız sohbetleri eğitimden çok inanca siyasi görüşe göre değişir kesin şu konuyu öğren işe yarar diye bir şey yok çok derin mevzuya girmiş sonundada red edilmiş biri olarak hiçbir şeyin %100 garantisi yoktur birde 16 yaşında kız genç kız değildir çocuktur 30 yaşındaki bayansa genç kızdır yani 30 yaşındaki bir bayanın tipten kastan hoşlanmaz demek saçmadır zaten uzun süreli ilişkilerde evlilikte cinsellikte önemli olduğu için ruhlar aleminde yaşamadığımız için tip düzgün fizikte önemli ama kişilik karakter belli yaşam standartıda önemli kadınların yaşı ilerledikçe beklentisi artar ama 16 yaşındaki ergen kızın sizden beklentisi çok değildir rahat olmak lazım dün bir arkadaşta demişti sana illa kızlarla çıkmak zorunda değilsin arkadaşta ol konuş kızları anlamaya çalış tecrüben artsın ama kriterlerin olsun sadece justin bieber dinleyen kitap okumayan kendini geliştirmemiş kızlarla birlikte olma bence çünkü sana bir şey katmazlar seni daha ileri götürecek kızlarla konuş ve çevre yap sıradanlığa meydan oku okulda eminim kendi geliştiren ergen kızlarda vardır yani onlarla konuş tıpkı erkek arkadaşlarınla nasıl konuşuyorsan belki sevgili olursun olmazsanda en azından arkadaş olur tecrübe kazanırsın

neverbackdown. ve derin_aker bunu beğendi.
  16. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    kill-yourself-photo-u1.jpg

Hahah, yok ciddi değilim. Ekşi sözlükte bir başlık var, kişinin 17 yaşındaki haline vereceği öğüt diye (19 vs versiyonları da var), buradaki bu tarz başlıklar bana orayı çağrıştırıyor. Sana demiyorum yan, @neverbackdown. kendime diyor gibiyim. Sadece 15 yıl önce yaptığım hataların aynısını burada yapan arkadaşlarımı görünce neşeleniyorum :)

17. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.951
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Doxux'un dedigi gibi hepimiz gectik o evrelerden, ne kadar yasina gore olgunda olsan bilgili veya vizyonu olan birisi de olsan 17 yas 17 yastir. Bol miktarda sacmalayip karsi cinsle ilgili tonla hata yapip 15 sene sonra kendine kill your self diyecegin yaslardir :)

aslangur, alvel, neverbackdown. ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  18. derin_aker

derin_aker Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    senin dediğin pek çekingenlik olmuyor aslında.aynı durum bende de var.tabi siz erkeksiniz daha atılgan olmanız gerekebilir bazı yerlerde.ama yaş daha çok küçük.bende o yaşlarda konuşamazdım kızarırdım falan sonra konuşmaya başladım attım üzerimden o baskıyı ama bir faydasını görmedim sadece bazı kapılar açıldı önüme sosyal hayatta.hayatta şöyle bir evre oluyor : ilk gençlik yıllarından sonra bir patlama yaşıyor gençler geziyor 100 tane arkadaş sevgili ortamlar falan filan..sonra yaş 30 a doğru gitmeye başlayınca(bende bu 23 yaşında başladı biraz erken) yalnız kalmak daha keyifli oluyor insanlardan sıkılıyorsun 2 3 tane belki 1 2 tane arkadaşın oluyor ve bunu bilerek isteyerek yapıyorsun.cumartesi herkes dışardayken sen evinde daha huzurlu oluyorsun mesela.yaşınız ne gerektiriyorsa onu yaşayın derim ben.16 17 yaş çok erken.2 sene sonra başka alemlerde olacaksınız belki sonra huzur arayacaksınız.ne kadar çok insan eşittir problem olacak hayatınızda..hayatında öyle bir gün yaşarsın öyle bir söz duyarsın ki o senin için dönüm noktası olur ve değişirsin.nasıl yaşarsanız yaşayın sadece kendinizle başbaşa kaldığınızda mutlu olabilin.insana veya bir sevgiliye ihtiyacınız olmasın.sevgili dediğin nedir ki.gün gelir sabah normal kalktığın yatağa aşık olarak girersin e o zaman mecburen kendini geliştirmek değiştirmek zorunda kalacaksın.

aslangur, alvel, neverbackdown. ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  19. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.423
    Ödül Puanları:
    113
    forumdaki tek yaşlı ben sanırdım, meğer huzur evine düşmüşüm. ben bu kadar yaşlı kalabalıkların içinde sıkılırım, kusura bakmayın benim hala ruhum genç. daraltıyorsunuz beni:cool:

alvel, neverbackdown. ve doxux bunu beğendi.
  20. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    Hatamı yaptım kill yourself dedirtcek kadar yani anlayamadım şuan pek :D

O zaman daha rahat davranıyım artık nasılsa 2 sene sonra coğunu görmeyeceğim ne olabikirki en fazla bunu çıkardım bundanda :D

Teşekkür ederim yorumlar için..Kendimle baş başayken mutlu olabiliyorum zaten çoğu zaman böyle sürekli gezip tozmak gibi bir derdimde yok.Bakalım artık yavaş yavaş değişiyorum zaten. Bir andada olmaz heralde :D

Sayfayı Paylaş