Bazı şeylere zaman ayıramıyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 7 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Size belki çok basit gelicek ama benim için önemli bir sorun.

Merhaba ben 16 yaşındayım, çok uzun olmasada hatrı sayılır bir süredir bu sporu yapıyorum.Gayette mutluyum fakat başta beslenme olmak üzere bazı şeylerden artık buna ne denir bilemiyorum vazgeçmekmi/fedakarlık etmekmi her neyse.Buda kafamı kurcalıyor ve rahatsız oluyorum. Mesela burda top oynarız arkadaşlarla hele yaz geldi şimdi her gün oynarız. İlk çağırdıkları adamda ben olurdum , hala öyleler ama mesela antrenman saatime denk geliyor ya da dönüşte oynayamıcak halde oluyorum. Bugün çıkamıcam desem anlamıyorlar , üzülüyorlar belkide kızanlarda vardır içinde.Bugün bacak vardı top oynıcak hiç halim yok ama gelde bunu anlat arkadaşlara..
    Ya da akşamları dışarı cıkacağımız zaman halim kalmıyor evde yatarken geliyorlar.Başka mazeretler buluyorum. Anlatsam anlamıyorlar bu sefer başka bir şey için gelmedğimi düşünüyorlar. Yani yüzüme söylemiyorlar ama böyledir eminim.

Evde bilgisayar başında oluncada kendi kendimi kemiriyorum.Lütfen bir tavsiye verin , kafamı boşunamı yoruyorum acaba..Benim durumumda olanlar varmı?

Aslında kendimede kızıyorum bazen onlarda istediği zaman çıkmıyor.

Son düzenleme: 7 Haziran 2014
  2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Git gencligini yaşa. Bu spor gelip gecici. Arkadaşlarinla veya ailenle zaman gecirmeye bak, sonra ilerde coo pişman olursun.

Gesendet von meinem LT26i mit Tapatalk

3. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Bu spor fedakarlık istiyor malesef.Sadece beslenme ve fiziksel efor değil insanın sahip olduğu en önemli şeyi, yani zamanı da istiyor.Ilk baslarda insan çok zorlanıyor zamanı ayarlama konusunda ama zamamla oturur.Kendimden örnek vereyim kampüsteki salona gidiyorum.Yol 45 dk.Gidiş geliş etti mi 1.5 saat.Duş ve yemeği orada hallediyorum yarim saat de oradan.Artı 1 saat antrenman.Toplamda 3 saatim orada geçiyor.Şu an final donemindeyim ve zor bir bölüm okuduğum için 1 saat bile gerçekten önemli.Antrenman günleri evden baska hiçbir sebeple çıkamıyorum zaten.Benden çok zor koşullarda olanlar vardır.Düşünsene 10-15 saat ayakta durup, koşturup salona gidenler var.Calisanlar.Eski salonda böyle insanlar taniyordum.Yani bu insanların kendilerine ayırdıkları tek zaman spor salonundaki zamanları.Umarım her sey zamanla oturur.Motive olman dileğiyle.

neverbackdown. bunu beğendi.
  4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    BU sporun bu yasta ssyal ahayatini etkilemesine izin verme,ama birakmada yapabildigin kadarini yap ama yap fakat cevrenide ihmal etme.Anladigim kadariyla antreman kacirincada kendini suclu felan hissediyorsun,böyle hissetme.

neverbackdown., Balboa7 ve torifonta bunu beğendi.
  5. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    prof değilsin hayat kasılarak sıkılarak geçmez bak benim canım yemek çekti gidecem patates kızartacam ha vucut yağlanırmış yağlansın abi ölümlü dünya boğazına bakacaksın arada

6. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Bir söz var "Eat clean Train hard too much dedication" şeklinde işte işin dedication kısmı bu.Antrenman yaparsın beslenirsin ama bitmez daha yapman gereken fedakarlıklar vardır.

7. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Spor yaptığını biliyorlarsa pek sorun olmamalı benzer bir durum ben de de var, arıyorlar şimdi spordan geldim yorgunum çıkmam heralde diyorum, spor yaptığın günler yorgun oluyorsan çıkma, of günlerinde bol bol vakit geçirebilirsin arkadaşlarınla

8. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    İnsanların seninle zaman geçirmek istemeleri, seninle bir şeyler paylaşmak istemeleri paha biçilemez bir şeydir sadece top oynamaktan falan bahsetmiyorum. Yıllar sonra da sen antrenman yapabilirsin ama bazı anları yıllar sonra yeniden yaşama şansın olmaz, keşke ben 16 yaşıma dönsemde antrenmanımı bırakıp koşa koşa top oynamaya gitsem.

neverbackdown. ve Balboa7 bunu beğendi.
  9. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    prolar bile yarışma gününe doğru sosyalleşmez yarışma sonrası eğlenirler arkadaş çevresiyle sosyal insanlardır sen 15-16 yaşındasın tam az sorumluluğun varken yaz aylarında boşken imkanın ölçüsünde gençliğini yaşayacaksın ama gerçek dostlarında yaşa ki daha mutlu ol hafızanda iz bıraksın halı saha maçı sakat iş onu bende yapmazdım hala daha yapmam çünkü kolunu bacağını yok yere kırıp ameliyat olanları gördüğümden ama dostlarınla gez toz eğlen off günlerinde ki zaten gençlik denilen şey çabuk geçer 25 yaşından sonra üniversite askerlik bittiğinde aileden zengin değilsen oyuncu müzisyen futbolculuk gibi çok para getirecek iş yapmıyorsan maalesef gününün önemli kısmı ofislerde yada mağazalarda ayakta durarak geçecek çok az para kazanacaksın sorumluluğun artacak 25 yaş öncesi gibi sosyal biri olamayacaksın zaten anca izin gününde görebileceksin aileni arkadaşlarını gerçek bu onun için ilk görevin derslerin olmalı iyi bir üniversitede okuyup ilerleyebileceğin bir iş bulman gerekir sporda yap ama sen sporu yönet spor seni yönetmesin ve dostlarınla eğlen

Son düzenleme: 8 Haziran 2014
    Bekci, sthammer, AnTiCoRe ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Cevap veren herkese çok teşekkürler.
    Ancak Bu sporuda silip atamam ne yazıkki.Belki yaşın genç diceksiniz ama bana insan gibi yemek yemeyi öğretti.Eskisi gibi her market önünden geçişimden cips paketi almıyorum artık.Bunun yağlanmakla alakası yok yani umarım anlatabilmişimdir, vücudumda iyi hale geldi.

Haklısınız sporu yönetsem daha iyi olucak.Gerçekten zordu özellikle okul varken daha uzun uzun anlatmıcam. Okullar bitti şimdi daha iyi aslında sabah erken saatlerde antrenmana gider akşam üstünü arkadaşlarımla , ailemle geçiririm.
    Bu kadar sıkmıcam o zaman artık , daha dikkatli olucam.Fazla profosyonel davranmaya gerek yok :)
    Sorun herşeye aşırı takılmam sanırım..

küçük kas çalıştığım günlerde çıkıp top oynasam bir şey olmaz heralde :D

Son düzenleme: 8 Haziran 2014
    Balboa7, AnTiCoRe ve exsisman bunu beğendi.
  11. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Arkadaslarini da bu spora yoneltmeyi dene. Hem onlarla olursun hem de sporunu yaparsin

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

neverbackdown., Balboa7, Bekci ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bunuda konuştuk. Birkaçı başlıcam diyor bakalım başlasalarda bazıları bende rahatlasam :D Bizim burdakiler öyle diyor.

Sınıftan gidenlerde varda salonlarımız farklı hep..

Önemli olan bizim burdakiler aslında :D

Maç olayındada gerçekten Balbao7 abi haklı yani bugünde anladım. O kadar sık maç yapmıcam artık heralde.

Son düzenleme: 9 Haziran 2014
    Balboa7 bunu beğendi.
  13. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    birde şu var iş hayatına başladıktan sonra mevkin ne olursa olsun yorucu oluyor malum işten çıkıp salona gidiyorum bazende bende hiç enerji kalmıyor anlayışsız bazı arkadaşlar telefon edip oraya gidelim buraya gidelim diyor ulan ben çalışıyorum bunlarda daha öğrenci babalarının durumuda iyi tabi açık açık anlatıyorum darılıyorlar boş günlerimdede zamanda ayırıyorum yok arkadaş olmuyor artı hobilerimiz uymamasına sadece 1-2 konuda hemfikir olduğumuz kişilerin illa çevreme dahil olmak istemesi beni deli ediyor iş yerinde özellikle sürekli ilgilenmediğim konularda konuşup başımı şişirenler var zaten iş arkadaşlığı hiç samimi olmuyormuş onuda anladım en güzeli kendi elit anlayışlı çevrenle gezeceksin ama şu aralar off günlerimde kız çevremle takılıyorum neyse böylece bende derdimi anlatım eminim herkesin başına geliyordur böyle şeyler

Bekci ve neverbackdown. bunu beğendi.
  14. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    valla haklsın iş çevresi öyledir çalışırken laga luga iş bitince herkes yoluna hayatta böyle zaten kendine 3 arkadaş seç 4 üncüsünden şüphe et derdi 10 yıl önce bi arkadaşım hep o laf aklıma gelir biriyle arkadaşlık kursam doğru da

Bekci ve Balboa7 bunu beğendi.
  15. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    aynen öyle hatta fazla laga lugada etmemek lazım çünkü yüzünüze gülerler arkadan dedikodunuzu yaparlar patronun yanında hatalarınızı söylerler iş kilitlerler fazla yüz verirseniz patronluk bile taslarlar aman dikkat mesafe koymak iyidir

Son düzenleme: 10 Haziran 2014
    Bekci bunu beğendi.
  16. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Kendiniz çalışıp kendi ayaklarınızın üstünde durmaya çalışıyorsunuz,bişeyler elde etmek için çalışıyorsunuz,peki ya 30 yaşında babasından harçlık alanlara ne demeli?ve bundan hiç bir rahatsızlık duymamasından??

Balboa7 bunu beğendi.
  17. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    sen ne istıorsun cıkıp eğlenmekmi spor yapmakmı hangi dal oldugu önemli değil ne istediğini biliorsan o şekilde davran acıkcada söle antrenman günleri saati cıkamam spora gdicem vs off günlerinde de vaktini arkadaslarına ayır ayrıca antrenman sürse sürse 1 bilemdin 2 saat vaktini ona göre ayarla ha illaki cıkıp top oynama cık yanlarında dur spor yaparken en fazla bu sekilde hem onların gönlü olur hem senin için rahat olur gbi br sürü alternatif yaratabilirsin kendine dediğim gibi burda önemli olan işin sende bittiği

neverbackdown. ve Bekci bunu beğendi.
  18. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    tabi ülke şartlarını göz önüne alırsak oğlu yada kızı çalışsada baba gerektiğinde durumu iyiyse yardımcı olacak ama babanın maddi durumu kötü yada orta halliyse çocuğunun belli bir yaştan sonra çalışması şart ha iş dünyası çok zor bunda herkes hemfikir ama bu durum oturupta baba harçlığı ile gezip tozmayı haklı çıkarmaz ama baba çok zenginse zaten çocuğuda onun yanında çalışıyor yada kendi işini yaptığından onda sorun yok

Bekci bunu beğendi.
  19. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkür ederim. Ya yok çıkar yanlarında dururumda top oynamak istemiyorum aslında sorun buydu :D Doğru iş bende bitiyor aslında antrenman günleri yorgun oluyorum

Sayfayı Paylaş