bazı üyeler forumda forum yöneticisiymiş gibi tavırlar sergiliyor

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve smltncr tarafından 27 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Forumdaki üye arkadaşlara dikkat ettimde bazıları var sürekli forum yöneticisiymiş gibi tavır sergiliyor (forum kurallarını okumalısnın ,lütfen büyük harfle yazmayınız....vs.)bunun gibi şeyler söylüyor ve bu durum beni gerçekten rahatsız etmeye başladı tamam belki yöneticilere yardımda bulunmayı amaçlıyorsundur bu onlar için güzel birşey ama bazıları gerçekten bunu forumdaki yöneticilerden teşekkür alabilmek için,yağ yaparmışçasına bunu yapıyor.LÜTFEN forumdaki herkes yerini bilsin yorum yapacaksanız o konu hakkında yorum yapın gerisini yöneticilere bırakın...sadece oradaki tecrübe puanınızı artırmak için yorumlar yapmayın ...bence bu sitedeki herkes görevini yaparsa düzen sağlanır ve açılan konular amacından sapmaz diye düşünüyorum....saygılar

okaaan, zhu.zhq, Akay ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    katılıyorum.
    bu gibi şeyler, insan var oldukça devam edecektir.
    sen kimden şikayetçisin bilmiyorum ama bilhassa ergenlik yaşlarındaki kişilerin, dönemsel değişken tavırları bu gibi saçmalamalara yol açıyor.

NHFL, smltncr ve slymnasye bunu beğendi.
  3. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ben kımsenın yag cekmek amacıyla bu gıbı bır tavra gırdıgını sanmıyorum eger sıkayetın forumu oku deyıp lınk vermekse bunu ben dahıl bırcok eskı forum uyesı yapıyor ve bence yapmalıda cunku yenı uye kuralları bılmıyor ve olan bır baslık hakkında baslık acmıstır e tabı bunu goren uyede eger aklına gelırse eskı baslıkların lınklerını verır ve forumu oku dıye tavsıye verırı cunku bu forumda olmak demk bırazda bu foruma sahıp cıkmak demktır herkes gelıp kafasına gore davransa bunu moderator farketmese ıs cıgırından cıkar kı zaten forumu oku tavsıyesı veren bırı moderatorede durumu bıldıryordur emın olun

builtman, TuGhAn ve slymnasye bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arkadaşlar iyi ya da kötü emin olunki yönetim forumu iyi gözlüyor ve kimin amacı nedir hepsini biliyor..

forumlar yöneticileri kadar üyelerinin tavırları ile şekillerini, tarzlarını belirlerler..bizim de üyelerimiz herzaman en bilinçli ve yönlendirici üyeler olmuşlardır..
    forumda gördüğünüz hatalı davranışları üyeyi kırmadan, yönetici tarzı ile uyarmadan en önemlisi de link vs vererek doğru yönlendirerek yapmak en iyisidir üyeler için..

üyeler çok abes durumlarda özellikle üye , forumu aldatmaya ya da dalga geçmeye başladığında zaten kendi tavırlarını koyuyorlar..buna bizde müdahale etmiyoruz çoğu durumda..otomatik olarak ayıklanıyor o tipler..

ama forum kültürünü bilmeyen, tembellik ve acemilik edip arama yapmayan üyeleri uyarmak değil doğru yönlendirme üyeye düşen görev diye düşünüyorum..

yönetim olarak vg.ye ve foruma üyeyi kazandırma derdindeyiz kaybetme değil..buna üyelerimiz de destek olmalılar..ama kırıcı olmadan ve yönlendirici olarak..

emin olun bunu ben yapıyorum..mesajımı yazdıktan sonra kırıcı mı değil mi diye iki kez kontrol edip cevapla tuşuna basıyorum..(istisnai durumlar hariç)

Son düzenleme: 28 Ağustos 2009
    redbaron_, SEZER YZL, smltncr ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  5. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    sorun link verme falan değil bunları bende yapıyorum bu tür şeyler konuyu amacını saptıran şeyler değil zaten aksine konuyu bütünleştiriyor ama bazıları var forum kurallarını okuyun derken birbirlerinin kalplerini kıracak şekilde söylüyorlar ve karşılıklı atışmalar başlıyor(bunu yöneticiler müdahale ediyordur zaten ama ne gerek varki yöneticiler varken ) yada ne bileyim mesela bir konu açılmış karşıdakide konuyla ilgili görüşlerini bildirmiyorda yaptığı imla hatalarını dikkat çekiyor ve konuyu amacının dışına saptırıyor (bütün bunlar başlığı çöplüğe çeviriyor)
    İnsanlık halidir herkes (forum kurallarnı okusa bile) hata yapabilir ama insan isterki bu tür uyarılar yöneticilerden gelsin çünkü onlar uyarı yaparken işin üslubunu biliyorlar ,benim şikayetim ise bu işi uslupsuzca yapanlar için bende yeni üyelere gördüğümde güzelce uyarıyorum ama genelde özel olarak mesaj atarıyorum ve kırıcı olmadan
    işte kimileri var ''forum kurallarını okumak çokmu zor geldi'' gibisinden bir üslupla yazıyor (bunu bir çok yönecilerimiz tanık olmuştur zaten) ee tabikide kaşııdaki insandanda tebki geliyiyor ve karşılıklı atışmalar başlıyor bir bakşmışız konu çöpe atılmış .Bu tür bir olay benimde başıma gelmişti ve bunu sıradan bir üyenin söylüyor olması ve kırıcı bir üslüp sergilemesi insanı rahatsız ediyor (sıradan üyeler dedim o yanlış anlaşılmasın bu forumda gerçekten saygı duyulacak bir çok üyemiz var)....saygılar

TuGhAn, SEZER YZL ve slymnasye bunu beğendi.
  6. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Forum kurallarına uymamak, sadece forum yöneticilerine değil forum üyelerine de saygısızlıktır. Bu yüzden üyelerin tepki vermesi normaldir, kimsenin yağ çekeceği falan yok. Sonuçta buraya laf olsun diye topic açıyorsan, bir pazu resmi koyup yorum bekliyorsan tepkilere hazırlıklı olacaksın, forum düzeni diye birşey var ki bu forumda çok üst düzeyde. Uymasını bilen kalır uymasını bilmeyenler de zamanla ayıklanıyor zaten...

7. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Arkadaşlar ilk mesajımda şikayetimi tam anlatamadım 2. attığım mesajı okursanız sorunumu tam olarak anlarsınız benim şikayetim üslupsuz bir şekilde uyarılması.Bu kadar büyütmeye gerek yok üzerine alınması gereken kişiler varsa onlar kendilerini biliyordur zaten lütfen arkadaşlar bu forumda bin i geçik üye var sanki herbirile ayrı ayrı tanışıyormuşcasına konuşuyorsunuz( SEZER YZL ve TuGhAN )

slymnasye ve usd61 bunu beğendi.
  8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Üslupsuz şekilde uyarılar zaten forum üslubuna ve kalitesine yakışmaması nedeniyle gerekli müdahaleyi görür.
    Yani forumda her türlü mesaj (ister bilgi amaçlı paylaşım, ister üyelerin uyarılması) forum üslubuna, sevgi ve saygı çerçevesine aykırıysa silinir ve mesaj sahibi gerekli uyarıyı alır.
    Zaten forum kurallarında bu da belirtilmiştir.

smltncr, sizin düşüncenizi son derece haklı bulmakla beraber zaten yönetim olarak bu gibi durumlarda gerekli müdahaleleri yapmaya çalıştığımızı hatırlatmak isterim.
    Eğer ki, insanlık hali, atladığımız, gözden kaçırdığımız, unuttuğumuz noktalar olursa, bunları forum yöneticilerine hatırlatmanız ve gerekiyorsa bizleri de ikaz etmeniz bizi son derece memnun eder.

Lütfen bunu yapınız.
    Hep birlikte forumu ilerletiyoruz, bunun herkes farkında olmalı.
    diez de bunu çok güzel özetlemiş zaten.

smltncr bunu beğendi.
  9. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Ben üyelerin de düzgün üslupla uyarılarda bulunması gerektiğini düşünenlerdenim
    AYRICA, imla hataları ile ilgili 2-3 kere mesaj atmış ve benden 20 yaş küçük kardeşlerden bir araba saygısızca laf yemiş biri olarak yılmadan yeri geldikçe, konuyu bölmeden bu tarz düzeltme mesajlarını atmaya da devam edeceğim.
    Bunu yapmak, bir vatandaş olarak, doğru Türkçe konuşmaya çalışan biri olarak ve forum üyesi veya kardeşlerin yaşça büyüğü bir abi olarak görevim.
    Internet çağı genç arkadaşların, hataları daha da çoğaltmalarına ve dili yozlaştırmalarına göz yumamam.
    Bağlaç olan -de'lerin, soru eki olan -mi'lerin bitişik yazıldığını görmek, değil'in deyil olarak, olacak'ın olucak gibi yazıldığını görmek benim gelecekle ve dille ilgili tüm umutlarımı yok ediyor. Ama bazı sonlar kaçınılmaz. Internetle ve sohbet odalarıyla büyüyen bir nesil yetiştiriyoruz.
    Kim ne derse desin, bir konuda tartışırken dilimizi de doğru kullanmalıyız. En önemli şey iletişimdir. Doğru iletişim, okuma ve anlama ise düzgün kullanılan bir dil ile yapılır.
    Herkese sevgiler.

ammun, TuGhAn, cagrihalacoglu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    bonatschi öncelikle anlayışından dolayı teşekkür ederim.Benim zaten bu konuyu açmamdaki amaç tartışma ortamı yartmak değildi sadece kendi görüşlerimi dile getirdim ve sizinde görüşlerinizi merak ettiğim için açtım.İlk mesajımı sonradan okuduğumda bazı şeyleri tam dile getirememişim bu yüzden SEZER YZL ve TuGhAn arkadaşlarımızın sert çıkışlarnı biraz hak veriyorum ve bu sitedeki bazı olumsuzluklarıda dile getirmemin bu forum sitesi için faydalı olacağını düşünüyorum herkes bu şekilde şikayetlerini dile getirirse bu gibi ufak tefek pürüzlerin giderilmesine ve bu da forumumuzun daha kaliteli ve seviyeli hale gelmesini katkı sağlayacaktır..SAYGILAR :)

TuGhAn, SEZER YZL ve bonatschi bunu beğendi.
  11. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    söylediklerinize katılıyorum şimdiki gençlerin çoğu ben bile bazen kısaltmalrı kullanıyorum (örneğin; merhaba yerine mrb şeklinde kısalttığım oluyor) :) ama önemli olan karşıdakinin hatalarını düzeltirken düzgün bir üslup kullanmak ve kırıcı olmamak :)

12. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    Tughan üyeler tepki verebilir ama tepki vermenin bir hatti hesabı olmalı karşıdakine ukala davranarak yağcılık yapar gibi yada karşı tarafı kırarak olmamalı.Smltncr ellerine sağlık kardeşim başlığı açtığın iyi olmuş.Smltncre katılıyorum bu tür şeyler benim başımada geldi kuzeniminde.Geçen sene almanyadan kuzenim geldi ona body forumu gösterdim üye oldu.Kendisi 12_13 senedir bu sporu yapıyor almanyada dereceleri olan birisi.Bir şey yazmıştı bir cevap geldi adam delirdi bu ney dedi ya 2 senelik vitaminin yazdıklarına bak dedi çıktı.bu sadece bir örnek

smltncr bunu beğendi.
  13. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    Bu bizlere değil herkes için geçerli.Mesela bazen başka forumları okuyorum yeni üye veya herhangibiri birşey soruyor öyle bir cvp yazılıyorki adamı dövmekten beter ediyorlar.Otür kişilere iyilikle yalşamalıyız adam zaten bilse soru sormaz.

--
    Pardon arkadaşlar bundan önceki mesajda yanlış terim kullandım.Başka forum derken başka yazılan mesajları demek istedim:))

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Ağustos 2009
    smltncr bunu beğendi.
  14. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    elbette herkes haddini bilmeli.
    akıl ve kişilik sahibi olan kişiler olarak, kabaca kelimelere dökülen üslublara, olur cevabı vermemiz zaten olamaz..
    bu sporla uğraşan kişilik sahibi olan erkeklerin, oldukça agresif ve sinirli yapıya sahip olmalarına rağmen, öncelikle ellerinden geldiği kadar saygılı olduklarıda bir gerçektir. ( bu forumda işin ciddiyetinde olan kişilerin bile sinirli yapıya sahip olması, saygıyı ön planda tutmamalarına engel olmuyordur.)

ama kendini, bu sporda bir yere koyamamış yani işin gösterişinde olanların, gurur yönünden taviz vermeleri beklenemez. çünkü o şahısların zaten tatmin olduğu şeyler, kendilerini emsallerinden üstün görmeleri olayıdır. bundan dolayıda bu gibi davranışların oluşması olağandır.

smltncr bunu beğendi.
  15. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Smltncr soyle bırsey var mesela bende bazı yenı uyeler direk ilk mesajında konu acıp baska hıc bır konuyu okumadan en basıt soruları sordugunda uyarıyorum..Ama dusundugum kadarıyla duzgun bır uslupla yapmaya calısıyorum bunu..Ama bu bıle bazen zor olabılıyor cunku "nasıl kılo verırım" "nasıl kılo alırım" "proteın hangı besınlerde var" gıbı sorular benım gıbı gunun buyuk kısmını formda gecıren uyeler veya modlar ıcın cıldırtıcı olabılıyor belırlı bır noktadan sonra..
    Ama dedıgınız gıbı belırlı bır uslup ıcınde olmalı..Ben sahsım adına bu uslup ıcınde kalmaya calıstıgımı belırtmek ısterım ki zaten bu konuda yonetıcı arkadaslarımdan bır uyarı gelmedı..

Peki bunu neden yapıyorum amacım yag cekmek fılan asla olamaz, amacım forumun daha stabıl durabılmesıdır elbette ve bodyfrmtr'nın Turkıye'deki suanda en duzenlı forumlardan bırı olmasını devam ettırmesıdır..

Bır ornek daha vereyım mesela sureklı bos mesajlar atan ve bu mesajlarına bırde tesekkur edılen bır arkadasımız vardı..Usenmeyıp arastırdım nasıl olabılıyor dıye..Cunku yazdıgı mesajlar o kadar boş ki..Bu arkadasa tesekkur eden 2 uyenın 0 mesajı oldugunu ve tum tesekkur ettıklerı mesajların mertXXX adlı uye oldugunu gordum..Ve bu durumuda mod arkadasımıza bıldırdım..En basıtınden bu hafta bu olay yasandı..

Benım buradakı amacım tanımadıgım bır ınsanı sevmedıgımden fılan forumdan banlatmak mıydı yoksa forumda kurallara uymayan, yanlıs bılgıler veren, ustune kendı kendıne tesekkur edıp soyledıklerını dogru gıbı gosteren bır zıhnıyetı cezalandırılmasını saglamak mıydı..Kesınlıkle yanlıs anlamayın ben modlara bıldırmek uzere uyelerın acıgını aramıyorum ama o arkadası zaten bırcogunuz kım oldugunu anlamıstır..3 uyelık almanında kurallara aykırı oldugu gayet acık..

Gelelım sonuca..Kısaca benım amacım kımseye yag cekmek olmadı bu gune kadar..Sadece cok seyler ogrendıgım bu bılgı kaynagına yardımcı olmayı kendıme borc bıldım..Dedıgım gıbı bana bır uyarı gelmedı ve kırıcı oldugumuda dusunmuyorum ama yınede bırılerını kırdıysam yada smltncr'ın kastettıgı kısıler arasındaysam ozur dılerım..

TuGhAn ve smltncr bunu beğendi.
  16. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Teşekkürler umur35 benim düşündüklerimi bir nevi özetlemişsin.Tabiki bir çoğumuzun amacı doğru yönlendirmek ama bazılarıda doğru yönlendireim derken kırıcı şekilde uslup kullanmayı alışkanlık haline getirmiş olanlar var zaten bunları yöneticiler gerekli uyarıları yapıyor ve gerekirse forumdan uzaklaştırıyor fakat forumda mod başına yüzlerce üyeyle ilgilenek düşüyor bu durumdada bizim de bazı üyeleri yönlendirmek ve uyarmak görevimiz.
    Bu forumda seninde bir çok mesajını okudum en seviyeli üyelerimizdensin gerektiğinde uyarıları uslubunca yapıyorsun bu yüzden sana teşekkür ederim.Bu spora yeni başlamış olan bazı üyelerimiz var ve bazı bize saçma gelen sorular sorabiliyorlar sonuçta bizde yeni başladığımızda hiçbirşey bilmiyorduk gerçekten bu sporda yeterli tecrübeyi edinmek uzun zaman alabiliyor çünkü bu sporda öğrenmenin sınırı yok ve çok tecrübeli üyelerimiz bile bu sporla ilgili herşeyi bildiklerini sanmıyorum bu yüzen yeni sporcularımızın bu saçma sorularınada hak vermek lazım diye düşünüyorum..saygılar

umur35 bunu beğendi.
  17. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Oncelıkle guzel sozlerın ıcın tesekkur (buton) ederım smltncr..

Dedıgın gıbı bıze sacma gelıyor ama bılmıyorlar dıyoruz..Ama soyle bırseyde var bız okuyarak ogrendık zaten onumuzde hazır bır kaynak var ama bazı yenı uyeler (afedersınız) ısın seyini cıkarıp tek mesaj okumadan hemen konu acıyorlar..Benım cıldırdıgım nokta tamda burası..Ki zaten konu acabılıyorsa arama yapabılmesı ve forumda dolasabılmesı gerekır..Tamamen kolaycılıga kacıyorlar..

Bırde tekrar ve tekrar bır konuya degınmek ıstıyorum..Sımdı dusundumde yanlıs anlasılabılırım belkı..Mesajıma yazarak dogru mu yaptım bılmıyorum ama sonucta bır kısı ve 3 uyelık benım uyarımla banlandı..Tekrar soyluyorum hata aradıgımdan degıl..Orası yanlıs anlasılmasın orada anlattıgım gıbı barız bır ihlal vardı..Forumun ıyılıgı adına yonetıcı arkadaslarıma yardımcı oldum..Sadece foruma yararlı olmaya calısma konusunda en yakın zamanda yasadıgım bır ornektı..

smltncr bunu beğendi.
  18. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Evet o konuda çok haklısın çoğu yeni üye kolaya kaçıyor bende bu sporla ilgili temel bilgileri bu forumun ''makaleler'' bölümü var oradan öğrendim ve forumda arama yaparak öğrendim herkes bunu yapsa düzen sağlanacak ama işte seninde dediğin gibi kolaya kaçıyorlar zaten mod larımızda bu tür başlıkları gördüğünde kilit-çöp yapıyor.
    Birde demişsin bazı üyeler birden fazla üyelik açıyorlar evet haklısın benimde o tür şeyleri farkettiğim oluyor ben bu tür şeyleri çok çocukça buluyorum bunların forumda bulunma amacı altdaki tecrübe puanını artırabilmek başka birşey değil

19. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0

şimdi smltncr , eğer olaya bu açıdan bakarsak bu kişileri uyararak ve herkes "yerini bilsin" diyerek sende yönetici gibi davranmış oluyorsun. bu mesajların hemen hemen hepsini yöneticilerde okuyor. eğer birisinden rahatsız olurlarsa onu özel mesajla uyarıyorlar. bu durumda söz söylemek bize düşmüyor bana göre. yani kusura bakma ama birisi "Yeni Başlayanlar" bölümünde 30 kere açılmış bir başlığı tekrar açtığında ben ona "bu konu zaten daha önce açıldı bağlantısı da burada , lütfen boş yere forumu kirletmeyelim" deme gereği hissediyorum. birisi başlığı büyük harfle açtığında ona bunu yapmaması gerektiğini forum kurallarına aykırı olduğunu söylüyorum. bunda da yanlış birşey göremiyorum. yaklaşık bir buçuk yıldır bu forumdayım yanlış olduğunu düşünen bir yönetici olsa beni uyarırdı sanırım.

20. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Draqo mesajlarımın kaçtanesini okudun görünüşe göre hepsini okumamışsın sadece ilk mesajımı okuyup cevap vermişsin.
    Anlatmak istediklerimi sonraki mesajlarımıda okursan daha rahat görebilirsin.

usd61 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş