Bayanlarin L carnitine ve Cla kullanimi

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Gokceee tarafından 30 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Gokceee

Gokceee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba gectigimiz yaz 84kilodan 66kiloya dustum ve 3 ayda belirli bir diyet veya spor yaparak degil ama cok az yiyerek verdim bu kilolari. Fakat bu kadar cabuk vermemden dolayi 5kilosunu geri aldim ve suan bir diyetisyene iki aydr gidiyorum ama sadece 1kilo verebildim. Suanki kilom 70 boyum 1.68 yag oranim %36 57 veya 58 e dusmek istiyorum gunde 3lt su iciyorum diyetimide yapiyorum ama sanirim bunyem alisamadi bu duzene direniyo bu yuzden bu urunleri kullanmayi dusunuyorum yardimci olursaniz sevinirim belki benden baska merak edenlerde vardir tesekkurler simdiden

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    cla çöptür, l-carnitine de vereceğiniz paraya değmez. Sadece daha az yemeniz yeterli.

3. Gokceee

Gokceee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tesekkurler ama yag oranim azalmiyo hicbisekilde iki ayda 1kilo verebildim yani bi anormallik var forumda bicok insan tavsiye etmis yag yakimini hizlandirdigi icin hatta kilo verenlerde var bicok kisi

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo verenlerin hepsi aynı zamanda az yiyorlar. Para vererek aldıkları ürünün çöp olduğuna inanmak psikolojik açıdan zordur, denge bileklikleri bile inanılmaz sattı bir dönem. Kilo verenler kiloyu az yedikleri için verdiler. L-carnitine biraz daha fazla kalori yakımını sağlayabilir, sadece benim görüşüme göre verilecek paraya değmez çünkü aynı etkiyi iki lokma az yiyerek de yakalayabilirsiniz. Cla'nın ise işe yaramadığı bilimsel olarak ispatlanmış durumda: http://examine.com/supplements/Conjugated Linoleic Acid

Anormallik ise yok. Ne yazık ki kilo kaybı çok basit bir konudur, sanırım bu kadar basit olduğuna bir türlü inanılamıyor. Harcadığınızdan az yerseniz kilo verirsiniz. Kilo vermiyorsanız harcadığınızdan az yemiyorsunuz demektir. Bazı nadir durumlar var tabi, örneğin uzun süren yağ yakımı dönemlerinde henüz tam bilinmeyen sebeplerle yağ hücreleri tekrar su dolabilir, bu da yağ yakımını maskeleyebilir. Ama bu durumlar 2 ay sürmez, genellikle bir sabah o suyu atmış olarak kalkmakla son bulur ve birkaç haftada vücut kendi içinde çözer bunu. 2 ayda 1 kilo verdiyseniz 2 ayda 7000 kalori açığı verdiniz demektir. Eğer 2 ayda 14000 kalori açık vermiş olsaydınız 2 kilo vermiş olacaktınız, 28000 kalori açığı vermiş olsaydınız 4 kilo vermiş olacaktınız.

5. Gokceee

Gokceee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    zaman ayirip cevapladiginiz icin tesekkur ederim. Ben diyetisyen esliginde yapiyorum diyeti yani kalori olarak 2000i gecmiyo gunluk olarak. Kalori acigi derken almam gereken kalorinin daha azini almamdan bahsediyosunuz degil mi? O zamanda listedeki ögunleri azaltmam gerekir yani alicagim kaloriyi. o zaman diyetisyene devam etmeme gerek yok cunku 15 gunde bir gidiyorum ve gun icinde yediklerimi yazmami istyo doktor

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen öyle. 2000 kaloriyle kilo veremiyorsanız 1800 kaloriye düşersiniz. Günlük su tutulumu ve atımlarına bağlı olarak kiloda değişimler olabilir ama 3 hafta içinde 1800 kalorinin sizi nereye götüreceği belli olur. Eğer 3 haftada 1.5-2 kg civarı kayıp olduysa aynen devam edersiniz, eğer olmadıysa 1600 kaloriye düşmekte sorun yok. Diyetisyeni bırakmaya gerek yok, 2 ay kilo veremediyseniz o da muhtemelen kaloride azaltma yapmayı düşünüyordur. Bu azaltmayı da karbonhidratlardan yapmak daha iyi olur. Öğün sayısını azaltmanız şart değil, öğünde yediklerinizi de azaltabilirsiniz. Yediklerinizi tartarak yemiyorsanız bir mutfak tartısı alın, 40-50 liraya iş gören bir şeyler alabilirsiniz. Göz kararı hesaplamak büyük hatalara sebep olabiliyor.

7. Gokceee

Gokceee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tesekkurler bikac hafta azaltarak ilerliyim o zaman

Sayfayı Paylaş