Bayanlarda yağ yakımı için spor sonrası beslenme nasıl olmalı ?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve nastenka tarafından 27 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. nastenka

nastenka Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar selam ben yeni üyeyim bayanlar forumunda bu sorumun cevabını net olarak bulamadığımdan başlık açarak sormak istedim forum yoneticileri bu konu ile ilgili acılmış bir başlık varsa başka konuyla birleştirebilirler..

öğrenmek istediğim şey akşamüstü yapılan spordan sonra yağ yakımı için ne tür yiyecekler yenmesi gerektiği.araştırmalarımdan pek bişey elde edemedim çünkü herkes farklı birşey soylemiş zayıflamak istiyorum ama kilo verirken kas kütlemden gitmesini de istemiyorum...verecek 4 kilom falan var ve ancak 8 civarı yemek yiyebiliyorum çalıştıgımdan

30-40 dakika kardio veya direnç egzersizinin ardından kopleks karbo veya meyve alındıgında bosalan gilikojen depoları yeniden dolduruldugundan kilo verilemez mi ?
    yağ yakımı için sporun ardından tercih edilecek besin protein agırlıklı mı olmalıdır ? ya da ne tip besin omalıdır ?

bu konuda beni bilgilendirebilecek biri varsa sevinirim...

teşekkürler

2. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    1-Atılan kilonun %100 e yakınının yağ olmasını istiyorsan FİTNESS+DİYET
    2-Yağ yaktığı iddaa edilen besinler yağ yakmamaktadır.Yağ yakan mucizevi bir yiyecek yoktur.
    3-Fitnessını protein ağırlıklı dengeli bir diyetle desteklersen sorun olmaz.Şok diyetler yapmak yerine iyi bir araştırmadan sonra dengeli bir diyet listesi kendine hazırlıyabilirsin.
    4-Bende biraz tavsiye de bulunayım: Diyetinde bol su bulundur.Ayrıca yeşil çay,mate çayı,papatya çayı,meyve çayı bulundur.Her birinden günde 1 bardak iç.(Bu vücudundaki ödemi atmanı sağlayacaktır,birçok kişi su içilmeden ödem atıldığını sanar ama suyla ödem çözünür,ayrıca papatya çayı diyet sitresini alacak ve ödem atımına yardımcı olacak,antioksidan Mate ve yeşil çayda birçok faydasıyla sana yarar sağlayacak ve meyve çayıda gene ödem söktürecektir.)Ayrıca hergün kahvaltıda 1 adet yumurta yemeni tavsiye ederim.(Kalorisi azdır,tok tutar,protein ihtiyacını karşılar ayrıca Amerikan sağlık örgütü günde 1 yumurta öneriyor).Ekmek tercihini kepekten değil çok tahıllıdan yana kullan(Hem daha sağlıklı hemde daha lezzetli).Protein ağırlıklı besinleri öğlen yersen iyi olur.(Sindirimi zordur gece midede kalması rahatsızlık verir.)Son olarak sabahları padişah gibi,öğlen normal,Akşam fakir gibi yemeye bak.Sporları akşam yapman handikap çünkü spordan sonra çok acıkabilirsin.Sporu sabaha al veya yemekten sonraya al.

Son düzenleme: 27 Haziran 2010
    nastenka bunu beğendi.
  3. nastenka

nastenka Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    cevabın için teşekkür ederim... bu konularda baya birşeyler okudum yıllardır da araştırıyorum kesinlikle tek tip beslenme ile rejim yapmam bu dediklerinin hemen hemen çoğunu uyguluyorum zaten tek merak ettiğim şey şu akşam fakir gibi ye demişsin tamam da spor sonrası karbo mu alınmalı yağ yakımı için yoksa promu yoksa sebze artı yogurt tarzında bişey mi ?

sabah 7de kalkıyorum spor yapıp hazırlanmak için 6dan once kalkmam gerek bu da pek mumkun olmuyor
    yemekten sonra spor demişsin eğer yemekten sonra yaparsam en erken eve geldiğim saat 8 civarı hemen bişeyler yesem ancak 2 saat sonra spor yapmam gerek tok tok yapamayacagımdan o da 10da falan olacak 10 spor için geç bir saat olmuyor mu ?

her sabah bir yumurta yiyorum her gün mutlaka koca bir bardak yeşil cay ve bitki karışımı bir çayım var onu içerim tahılı azaltmaya claısıyorum yedigim ekmek katkısız tam bugday ekmegi veya cavdar ekmeği oluyor...akşamları hafif geçiştirdiğimden spordan sonra su an ya yogurt ya da meyveli süt içiyorum muzlu süt tarzında bişeyler ama kalori olarak hesapladıgımdan günlük kalorim baya düşük akşam cok az yiyorum bu şekilde ve bu durum metabolizmamı agırlastırırsa diye korkuyorum...yada bi şekilde spor sonrası yeterli veya ne gerekli ise gerekli olan besin tipini almadıgımdan kaslar gitmesin korkum bu...

4. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Kaslar için protein alacaksın,bu şekilde kaslarını koruyabilirsin,ayrıca ara öğünleri koyman metobolizmanın yavaşlamasını engeller,spor yapmanda metobolizmanın yavaşlamasını engeller.Sadece uzun süre aynı diyeti yaptıysan metobolizman alışmıştır o yüzden kilo veremiyor olabilirsin.Kaslardan kaybetmemek için yapılması gereken Fitness(CARDİO+AĞIRLIK) ve protein ağırlıklı dengeli beslenme.Spor sonrası yağ yakımı ifadesi yanlış diye düşünüyorum.Spordan sonra yediğimiz proteinde,karbonhidratta yağsız ve diyete uygun olursa zayıflamaya yardımcı olur.Diyetisyenler akşam sebze yemeklerini önerir genelde.Örneğin 1 Kase çorba,1 tabak yağsız sebze yemeği,1 kase yoğurt,1 büyük boy salata gibi.Ayrıca 10 spor için gel bir saat değil.Akşam az yediğini de düşünürsek spor için illa 2 saat sonra başlaman gerekmez diye düşünüyorum.Yani eğer uygunsan yapılabilir o saatlerde de antreman.Ayrıca Meyveli sütler kalorilidir özellikle muzlu sütler ona da dikkat etmelisin.Katkı maddelerini saymıyorum bile."30-40 dakika kardio veya direnç egzersizinin ardından kopleks karbo veya meyve alındıgında bosalan gilikojen depoları yeniden dolduruldugundan kilo verilemez mi ?"Böyle birşey yok,durum basit harcadığından az yersen kilo verirsin.Protein yemişsin karbonhidrat yemişsin fark etmez.Sadece protein mevcut kasını korumana yardımcı olur.

Son düzenleme: 28 Haziran 2010
  5. nastenka

nastenka Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    muzlu süt olarak hazır gıda almıyorum katkılı madde yemem...kendim blenderde yarım adet muz ile bir bardak sütü yada 3-5 çilek ile sütü karsıtırıp yapıyorum meyveli süt dediğim o yoksa hazır süt değil :)

bu arada verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim kafamda bişeyler netleşti..bazı yerlerde işte spordan sonra karbo alırsan kilonu korursun protein alırsan kas yaparsın meyve ilede durum korunur gibi bişeyler okumuştum bu da benim kafamı karsıtırdı şimdi daha net anladım.

diyet yapmıyorum yani bir diyet programım yok sadece haftada bir gün tatlı yiyorum aksam yogurt süt veya acsam sebze yemeği...akşam ekmek veya karbo yemiyorum ara öğün yiyorum genelde meyve veya yogurt oluyor. akşamları tek problemim benim bazen yogunluktan 10da eve gelince yemek için geç oluyor e yemesem o zaman da metabolizmam tembelleşecek diye korkuyorum...

verdiğin bilgiler cidden yararlı oldu çok teşekkür ederim..

6. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Genede meyveli süt yapacaksan muzu tercih etme.Kolarisi en yüksek meyvelerden biri muzdur hatta yanılmıyorsam en yükseği.Onun yerine karpuz suyunu ekle."karbo alırsan kilonu korursun protein alırsan kas yaparsın meyve ilede durum korunur gibi bişeyler okumuştum" bu tür şeyler söylenir.Genelde V.G yapanlar söyler.Ben sana bir bayanın nasıl zayıflaması gerektiğini söylemeye çalıştım.Yoksa vücutçular yağ yakıcı kullanıyor,antreman öncesi sonrası farklı besleniyor vs.SADECE bir diyetisyen seni nasıl zayıflatır ve nasıl en sağlıklı zayıflatır hakkında fikir öne sürdüm.Tabi bunlar benim kişisel fikirlerim bir diyetisyen kadar olamayız.Burada birçok kişi sana 10 yumurta yiyerek te zayıflıyabileceğini söyler başka şeyler söyler L carniti önerir vs.Kısacası herkesin zayıflamak için çeşitli yöntemleri var.Benim yöntemim ise Fitness+Protein ağırlıklı dengeli diyet.

nastenka bunu beğendi.
  7. nastenka

nastenka Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    bir anda veriyim desem sağlıklı verme gibi bir amacım olmasa zaten coktan verirdim..hiç bişi yemezdim çok az yerdim hani oyle yeme içme ile bagımlılık seviyesinde aram yok ama sonu hüsran olurdu bırakınca hepsi alınırdı...yiyerek kas kaybetmeden vermek istiyorum forumdaki makalelerde de okudum kilo ve vucut yapın ne kadar kucukse vermek daha zor oluyormuş mantıgımda oyle diyordu zaten... ondan benim 3-5 haftada bir mucize beklememem gerek verilecek kilom az kaldı çünkü 4 kilo falan ama kilomun 53 olduğu düşünülürse 4 kilo orantılayınca yuksek cıkıyor...

söylediklerin mantıklı geldi çünkü ben de dengeli diyet ile ve spor ile vermek istiyorum benim yediklerimde genelde tahılı karboyu azaltıp proteini dengede tutarak vermeye çalışmak.hiç bir zaman tek tip zayıflama diyeti denemedim dediğin on yumurta diyeti gibi bu aralar elma diyeti falan revaçta denemem de yapanın da aklına şaşarım...sonrasında bir çok rahatsızlık da giden kilolarla geliyor...sık sık kansızlık tekrar ettiğinden ben et ve pro alımına c vitamini alımına daha cok dikkat ediyorum...

yarın menümü yazarsam yorum yapabilirmisin eksikler ve nerede sorun var veya daha mı cok yemeliyim ya da iyi mi ?

muz yerine 3-5 cilek ile yapılan süt sanırım daha iyi olur daha az kalorili...muzun tadı yok gerçi hiçbirinde ama bir süre feda edilebilir :) kaloriyi de cok azaltmak istemiyorum ki sonrasında metabolizma hızım düşmesin diye arayı bir bulamadım ya cok kesiyorum farketmeden 1000 kalori altında alıyorum ya da ara verip çok yiyorum abartıyorum...sırf saglıklı seyler yiyerek 1200 civarı kalori almak da cidden zor bir iş çünkü saglıklı seylerin kalorisi genelde az tahıl ve karboların sınırlı alındıgı düşünülürse...

Son düzenleme: 28 Haziran 2010
  8. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Evet yardımcı olurum.Bu arada Fitness ve diyetle zayıflamanın kilo kaybına etkisi ile ilgili bir yazı,sürekli kas kaybetmek istemediğini belirttiğin için özellikle ekliyorum.

Lavinya10 ve tazefasulye bunu beğendi.
  9. nastenka

nastenka Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    kotu cocuq makaleden alıp paylaştıgın bilgiler için teşekkürler...bazı cevapları buldum eklediğinde sorularıma..kas kütlesini koruyup yağ oranını azaltmak kolay olmayan bir iş ciddi dengeli bir beslenme programı istiyor... bugünkü menümü yazmak istiyorum örnek teşkil etsin diye hatalarım var mı varsa nerelerde ne gibi hatalar var ?

spordan sonra akşam yemeği yendi işten gelince hemen spor yapmak daha iyi oluyor obur turlu geç saate kalınca arada kaynama olasılıgı oluyor bu durumu da istemiyorum...menü günlük ihtiyaca göre az mı çok mu ideal mı yada spordan sonra yenilenler uygun mu merak ettiğim bu açıkçası...şimdiden teşekkürler

Sabah: 1 dilim çavdar ekmeği, 1 kk peynir, 1 domates
    Ara: 1 kayısı
    Öğlen: avuç içi kadar tavuk gögüs, salata,
    Ara: 1 elma
    Ara: 1 dilim kepek ekmeği, 1 domates, yarım kk peynirden yapılmış sandwich, 3 kuru üzüm, 4-5 adet leblebi
    Akşam: tavuk sote, 1 kase yoğurt

spor olarak da 25 dakika kardio yaptım ( aerobik ve step tarzı videodan egzersiz )

Son düzenleme: 29 Haziran 2010
  10. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkçası kahvaltıyı gördüğüm zaman çok mutlu oldum işte güzel bir kahvaltı dedim.Ama sonrasında ara öğünler vs kötü geldi.Çünkü daha önce de dediğim gibi kahvaltı padişah gibi,öğlen yemeği memur gibi,akşam yemeği fakir gibi olmalı.Bunu dememdeki amaç akşam çok yemek yememeyi sağlamak,çünkü kahvaltı ne kadar kötü olursa akşam o kadar fazla yemek yer insan.Senin çalıştığınıda göz önünde bulundurursak kahvaltın 2.kez menüye baktığımda az geldi.Bunu dememdeki ana etken 3.ara öğün.Maşallah 3.ara öğün sabah ve öğlen az yenildiği için biraz fazla kaçmış.Biz dengelemek açısından onun yükünü sabah ve öğlene dağıtacağız.Ben olsam şöyle bir diyet yapardım.

SABAH:1 Dilim çavdar ekmeği,1 kk diyet peynir,1 adet domates,1 adet salatalık,1 adet yumurtadan yağsız tuzsuz omlet.(Salatalığın %99 sudur ve vücuda cilde yararını sen benden daha iyi bilirsin,ayrıca mideyi doldurduğu için tok tutar,yumurta ise çok çok çok önemlidir kesinlikle diyetteyken yenilmeli çok fazla tok tutar ve kalorisi oldukça azdır.İnsanlar bu kahvaltıyı yaptığı zaman tok olurlar ve pisikolojik olarak çok yediklerini sandıklarından böyle bir kahvaltı uygulamazlar ama sabah iyi yenilmeli ve bu kahvaltı bence gayet iyi bir kahvaltı.)

ARA ÖĞÜN1:1 adet kayısı,1 adet yeşil çay

ÖĞLEN:1 Dilim Çavdar ekmeği,Avuç içi kadar tavuk göğüsü,1 tas hazır çorba olmamak kaydıyla çorba,1 kase diyet yoğurt,Salata(3.Ara öğündeki ekmeği buraya aldım çünkü 3.ara öğün geç saate denk geliyor,yoğurt ekledim yağ yakmaya yardımcıdır ve besin değerleri açısından önemli,tok tutması açısından çorba da çok önemli.Az yağ ve az tuzlu yapılması önerilir.)

Ara Öğün2:3 kuru üzüm,4-5 leblebi,Mate çayı(Dikkat edersen 3. ile 2. ara öğünü değiştirdim çünkü senin sıralamanda 3.ara öğün hem çok fazla hemde çok geç saatte oluyor.)

Ara öğün3:1 adet elma,Papatya Çayı(Papatya çayı ödem söker ayrıca günün stresini atmana yardımcı)

AKŞAM:tavuk sote(Veya güzel bir sebze yemeği),1 kase yoğurt.

Bu yazdıklarımın hiç birinin kalorisini hesaplamadım zaten umurumda da değil.Gayet sağlıklı bir besin programı bunu uygulayıp spor yaparsan çok sağlıklı olacağın kanaatindeyim.Gayet iyi bir kilo verimi sağlıyabilirsin diye düşünüyorum.Birşeyler fazla gelirse çıkarabilirsin mesela yumurtayı çıkarabilirsin veya öğlen çorbasını.Ayrıca yukarıda da dedim kalori hesabı yapmadım çünkü bu çok ciddi bir iş senin uygun nabız aralığın bulunmalı,metobolizma hızın incelenmeli vs.Ben sadece dengeli ve güzel kas kaybını azaltacak ve kilo verimini sağlayacak bir liste yazdım.o yüzden "menü günlük ihtiyaca göre az mı çok mu ideal mı yada spordan sonra yenilenler uygun mu merak ettiğim bu açıkçası." bu soruya tam cvb veremem.Bildiğim tek şey bu listenin bana göre kusursuz olması.

Lavinya10 ve nastenka bunu beğendi.
  11. nastenka

nastenka Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    selamlar...tavsiyelerin için teşekkür ederim...

bir kaç konuya değinmek istiyorum...sabah iş yerinde kahvaltı yaptıgımdan yumurta yiyemiyorum pek ondan sabahları cok saglam bir kahvaltı pek mümkün olmuyor belki cok daha erken kalkıp evde yemeyi deneyebilirim...sabah yumurta tok tutuyor iyi de oluyor onun için kahvaltıyı evde erken bir saate cekmem gerekir

dünkü menüde öğlen ciddi ciddi doymadım öğlen yemeyince de ara öğün pek olmadı...bugün hele sabah ogle arasında toplantı dolayısı ile hiç birşey yiyemedim...öğlen de işyerinde yemekhane de ne cıkarsa onlardan yiyorum beğenmediğim olursa takviye yapıp yanımdaskilerden seçiyorum.bugünkü menüde mesela öğlen su boregi biber dolması komposta ve salata yogurt vardı boreği yemedim ama etli biber dolmasını kompostoyu ve yogurdu yedim çünkü onu da yemesem yanımdakilerle kahvaltı tarzında öğle menüsü yapacaktım...

kalori mühim değil demişsin ya hani..benim takıldıgım nokta orası aslında...neden dersen 1000 kalori var mı sence benim bu yukarıdaki menü ? ki bazı günler 800-900 bile olmuyor ve bu kadar az kalori almanın metabolizmayı tembelleştirip agırlastıracagını soyluyorlar oyle bir durum yasarmıyım ? yoksa ben de kalori hesabı yapmam ama az oldugunu hissedersem metabolizmanın tembelleşip normal yada fazla kacırdıgımda kilo alma durumuna hemen gecmesinden korkuyorum.

sabaha ağurlık ver diyorsun anlıyorum okuduklarımda soylediklerin de bunu destekliyor ama o zaman 3. ara ogunu hiç yapmamak daha mı iyi olurdu sence ? o zaman da gün içinde yenilenler çok az olmazmıydı ?

her gün aynı tip program uygulayamaıyorum çünkü ciddi ciddi bazen oyle bir durumda oluyorum ki öğlene kadar yemek değil masama gelen cayı bile gorecek durumda olamıyorum...

çalışırken ciddi ciddi dengeli beslenmek zor zanaat...hani yaşayanlar bilir tabi haftada 2 gün tatlı cıkıyor yemekhanede yemiyorum, her gün birime gelen tatlı pasta vb.leri de geçtim.akşamüstü arkadaslar birlikte bişeyler yiyor hani onları da yemiyorum bu kadar dikkatli davrandıgım halde bu kadar zor kilo vermek cidden sinir bozucu olabiliyor...

çayları hiç yazmadım gün içinde en az 2 bardak yeşil çay zaten içiyorum...2-2.5 lt'de su...kahve pek içmem selülit yapıyor diye...siyah çay da içiyorum ama...

Son düzenleme: 30 Haziran 2010
  12. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Bu en doğrusu öyle yapıp söylediğim kahvaltıyı uygulamanı tavsiye ederim.Ayrıca Papatya çayını da ek olarak eklemende faydalı olur.Papatya çayını içtim gayet güzel bir çay.Kahvaltı öncesi direk uykudan kalktığın zaman bir bardak su içmende çok önemli.Çünkü sabah kalkınca özellikle yazları vücut gece tüm suyu tüketmiş olur vücudun hemen suya ihtiyacı olur ve gene boğazımızın kuruluğunun geçmesi için 1 bardak su içilmesi gerekir ayrıca kahvaltı öncesi tokluk hissi verir.

Bu konuda sanırım pek bir alternatifimiz yok.İşte olduğun için ona uygun yemekler yemek zorundasın fazla kaçırmamak koşuluyla aynı yemekleri yiyip porsiyonları küçültüğün sürece sorun olmaz.

Evet düşük kalorili diyetlerin metobolizmayı yavaşlattığı doğru.Ama sen ara öğün ve spor yaparak metobolizmanın yavaşlamasını engelliyorsun.Ayrıca kalori hesaplaması için her besini internetten araştırıp toplam kaç kalori aldığına bakabilirsin.Bu şekilde metobolizmanın yavaşladığını hissettiğin an sana başka bir diyet önereceğim onu 2 hafta uyguluyacaksın ve tekrardan eski diyetine geri dönebileceksin.Yazımın sonunda diyeti yazarım.

Ben 2. ve 3. ara öğünden birini çıkarmayı düşündüm ama akşam 8 de eve varıyorum diyince öğle yemeği ile akşam arası çok uzun bir süre kalıyor.Sonuçta güçten kuvvetten düşmemen için 2 ara öğün gerekli diye düşündüm ama sen istemiyorsan çıkarabilirsin.Ayrıca şunu unutma düzenli olarak 3 saatte bir mideye birşeyler girmesi metobolizmayı hızlandırır.Ara öğünler bunun için şarttır.Öğle yemeğini 1 de yiyorsan 4.30 da tek ara öğünle drumu idare edebilirsin.

Bu iyi bir durum vücudun diyete alışmasını engeller.

Bayan olduğundan kaynaklanıyor bayanların kilo vermesi daha zordur.

Çaylara şeker koymadığın sürece sorun yok siyah çayda içebilirsin.Ama şiddetle Mate çayı ve papatya çayını da öneririm.Yeşil çayın tadı çok acıdır.Ama mate çayı çok güzel bir tada sahip.

Şimdi gelelim diyete.Bu diyeti çoğu bayan bilir.2 haftalık bir diyettir.Ve çok pratiktir.Metobolizmanın yavaşladığını hissettiğinde,diyete alıştığında(vücut) oldukça yardımcıdır.Diyetin ismi Special K bar diyeti.Sabahları kalkarsın 1 kahve kupasının içini dolduracak şekilde Special K barını koyarsın(Meyvelisi sadesi ve çikolotalısı var.)Onu bir kaseye koyarsın sonrasında 0 yağlı sütünü dökersin.Afiyetle yersin.3 çeşidinide denedim hepsinin tadı müthiş.Ama çikolatalısı özellikle tatlı krizine girdiğin zaman çok hoş oluyor.Ayrıca yaz olduğu için soğuk sütle çok müthiş gidiyor.İstersen yanına çayını yapar onuda içersin.Ayrıca çalıştığın için pratik olmak gerekli bu çok pratik bir kahvaltı.Öğle yemeğini işte çıkan yemeklerden ufak porsiyonlar halinde yersin.Akşamları gene Special K barı aynı şekilde yiyorsun.2 Öğün diyeti bu diyetin bir diğer ismi.3 öğünün 2 öğününü Special K barla geçiriyorsun.Ve 2 hafta uyguluyorsun.Yaklaşık 2,2.5 kg kaybettiğini söyleyen bayanlar var bu diyet sonunda.Bu diyet bitince gene eski diyetine dönüyorsun.Bu monotonluğu engellemek için vücudu şaşırtmaya dayalı bir diyet.Uzun süre uygulanması önerilmez.Ayrıca 2 hafta sporla desteklemek çok önemli.Pratikliğide cabası.Bayansın işe gidiyorsun geliyorsun o yorgunlukta yemek hazırlamak sonra onu yemek ve kilo vermek büyük irade ve güç ister.O yüzden hazırlanması kolay bu diyeti sana öneririm.

Lavinya10 ve nastenka bunu beğendi.
  13. nastenka

nastenka Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13

14. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında meyveleri proteinle birlikte tüketmek kan şekerini dengelemek açısından önemlidir.O yüzden yarım elma ve 100 ml yoğurt u birlikte tüketebilirsin.Sana birkaç ara öğün alternatifi sunayım.

• 3 kuru kayısı,2 parça ceviz
    • 1 kutu probiyotik yoğurt,10-15 adet yaban mersini
    • 1 kutu az yağlı süt,1 adet taze meyve
    • 2 adet grisini,1 bardak ayran
    • ½ simit,1 yemek kaşığı labne peynir veya karper
    • 1-2 dilim ekmek,1 dilim beyaz peynir
    • Light kaşarlı kepekli tost,söğüş sebze
    • 1 kutu meyveli yoğurt,10 fındık
    • 3 adet diyet bisküvi,1 fincan light sütlü nescafe
    • 1 su bardağı yağsız patlamış mısır,1 avuç kuru üzüm
    • Çiğ sebzelerden oluşan salata tabağı,1 dilim peynir, 1 adet etimek
    • 1 avuç beyaz leblebi,1 bardak kefir
    • 5 adet kuru erik,10 badem
    • Yarım yufkadan sebzeli yağsız gözleme,1 bardak light ayran

Ayrıca:Haftada 1-2 kez olmak kaydıyla 1 porsiyon sütlaç,kazandibi,tavuk göğsü gibi sütlü tatlılar,ayva,elma,armut gibi meyve tatlıları(kaymaksız olmak kaydıyla-ceviz eklenebilir),3 top light dondurma ve 2 parça bitter çikolata tüketilebilir…

Kendim denedim oldukça tok tutan bir yemek.Ayrıca 1 porsiyonu(30 gr special k bar+125 ml yağsız süt) 153 kcal.

nastenka bunu beğendi.
  15. nastenka

nastenka Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ara öğün alternatifleri cidden çok iyi oldu çok güzel öneriler deneteceğim...en çok hangilerini sevdim biliyormusun ekmekli ve simitli olanları :D özellikle dikkat ettiğim zamanlar canım acaip tahıl grubunu çekiyor sebebini de henüz çözebilmiş değilim.

bu da çok güzel bişey ama bir kez kaçamak olsun desem o alıskanlık olyor bir daha tadınca insanın canı hep istiyor...iyi ayarlamak gerek yani bugün 1 ara öğün yapabildim onda da 2 kayısı yedim onun dısında ara ogun olamadı :( masamda ve yerimde duramadım cunku

bu bir porsiyon dediğin 1 kahve kupası kadar oluyor mu ?

16. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Evet 1 kahve kupası 1 porsiyona denk geliyor.

nastenka bunu beğendi.
  17. nastenka

nastenka Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    1 kahve kupası çok gibi bana...bu hafta aldım k bar çikolatalısını cidden tadı cok güzel 3-4 gündür sabahları ondan yiyorum hem acaip tok tutuyor öğlene kadar hiç acıkmıyorum aslında içindeki yapay şeker ve fruktoz şurubu dolayısı ile ben pek sıcak bakmıyorum korn flakeslere ama buna baktım hem kalorisi düşük hemde besleyici...bu arada çikolatalısı benim gibi çikolatadan vazgeçemeyenler için birebir bunu yiyince canım o kadar çikolata istemiyor...kilomda biraz farketti 3-4 günde...ben yalnız 2 öğün yemiyorum şimdilik sadece sabahlara koydum ona rağmen farketti gibi en azından tok tutma özelliği ile işe yarıyor ;)

18. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Diyetin 2 hafta 2 öğün uygulandığını unutmamalısın.Sürekli uygular ve sadece sabahları yersen bir zaman sonra vücudun alması gerekenleri alamıyor duruma gelebilir.Pratik ve tok tutucu üstelik tatı güzel olduğu için bağımlılık yapıp süreyi uzatmamak gerek.

nastenka bunu beğendi.
  19. nastenka

nastenka Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında ben diyet amaçlı yemiyorum, yani senin dediğin gibi 2 öğün şeklinde yemiyorum demek istedim....öyle olsa tam 2 ögün uygulardım sadece haftada 3-4 gün falan sabahları corn flakes olarak onu yiyorum sence bunda bi sakınca var mı ? sonuçta sırf 2 haftalık diyete yonelik bir ürün değil o değil mi ? tok tutucu olması cok hosuma gitti bir de sabah yemesi kolay oluyor...

20. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    SAKINCASI olacağını düşünmüyorum...Ayrıca hoşuna gideceğini söylemiştim:)

nastenka bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş