bayanlarda whey protein tozu kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve escapist92 tarafından 30 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    kas kütlemizin erkeklere göre çok daha az olduğunu göz önünde bulundurursak, kilo başına 1.5-2gr protein alarak günlük ihtiyacını karşılayan bayanlar için antrenman sonrası whey fayda sağlar mı? tavuktan ton balığından cidden çok sıkıldım. whey alarak 15-20 gr da olsa yediğim tavuk miktarını azaltmak istiyorum. whey alsam hipertrofi açısından biraz daha fazla fayda sağlar mı?

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Whey eksik protein aliminin yerini doldurmak icin antreman sonrasi icin uygundur
    Ama yeterli protein alabiliyorsaniz gerek yok

3. BNJ

BNJ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Kullanacaksanız eğer aşağıda vereceğim linkteki bayanlar için çıkarılmış olan protein tozunu tercih etmenizi öneririm.. zira bayanların metabolizma ve sindirim sistemi bizden farklı çalıştığı için bayanlara özel olarak çıkarıldı.. ama tabi yöneticimin dediği gibi protein tozu sadece bir alternatiftir.. Seçim size kalmış
    http://www.bodybuilding.com/store/fitmiss/delight.html

4. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Dünyadaki hiç bir supplement kırmızı etin, tavuğun veya balığın yerini tutamaz, en iyi protein kaynakları bunlardır. Bunlardan sıkıldıysanız beslenmenize yumurta, süt, penir, kaşar, yoğurt, fıstık ezmesi gibi alternatif besinler ekleyebilirsiniz. Forumda yüksek protein içeren yemek tarifleri bölümü mevcut orayıda inceleyebilirsiniz.

5. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    zaten 4aydır çok iyi besleniyorum faydasını da gördüm ama şu aralar bi haftadır falan acayip bi iştahsızlık başladı boğazımdan yiyecek geçmiyo hiç bi şey yemek istemiyorum. şu dönemi atlatana kadar toz kullanmaya karar verdim. toz da kullanmazsam yine yemek yiyemicem çünkü. en azından porsiyonlarımı daha küçük tutabilme hakkı verir bana.

6. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Hepimizin boyle donemleri oluyor, bu denli bunalmaktansa beslenme seklinizi degistirin, sevdiginiz seyleri tuketin bir sure belki bir hafta ucunda ölum yokya, boyle bikkinlik yaratmaktansa biraz cheat yapin, yemek yemek keyifin disina cikip cile haline gelince birde bunun sizi maruz biraktigi stresle ugrasacaksiniz, boyle olmasindansa kendinizi biraz mutlu edin yoksa iyice uzaklasacaksiniz...

Lg Smart World

escapist92 bunu beğendi.
  7. veg

veg Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    elbette hem fayda sağlar, hem zevk de alırsınız. yurtdışı forumlarda bir sürü protein tozundan pancake, kek, dondurma, sludge, puding vs tarifleri var ve çoğunu yazanlar da bayanlar :D protein tozunun "dozajında kullanıldığı" sürece hiç bir sakıncası olacağını düşünmüyorum.

8. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    ben de sakıncası olduğunu düşünmüyorum da. faydası olur mu diye düşündüm gereksiz yere mi aldım acaba diye

9. veg

veg Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    olur elbette, dönem dönem alıyorum ben de kullandığım zaman sanki kaslarım daha sert oluyor, placebo mu bilmiyorum ama, sonuçta neden etki etmesin ki, protein sonuçta ;)

Sayfayı Paylaş