bayanlarda kol sarkması(lütfen yardım edin:( )

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve eclecticvegan tarafından 20 Aralık 2016 başlatılmıştır.

kol sarkıklığı ameliyatsız geçer mi? sporla,kremlerle vs

Anketin kapanma tarihi 20 Haziran 2017.
  1. tamamen toplayabilirsin

75,0%
  2. sarkan deri kendini toplamaz

oy sayısı 0
    0,0%
  3. %50 geçirirsin

25,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. eclecticvegan

eclecticvegan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    merhabalar,
    acil yardıma ihtiyacım var. 87 kilodan 67 kiloya düştüm 4 ay gibi bir sürede. sporsuz vermedim bu kiloları ama sadece yürüyüş yaptım. bu sebepten dolayı da kollarım sarktı:( hem de öyle böyle değil :( benim vermem gereken daha çok kilo var,boyum 1.59
    estetisyene gittim,sporla ancak %25 toplarsın dedi o daha da bozdu moralimi.(para için söylemedi bunu,zaten ameliyat da olma kabul edilebilir bir izi yok dedi) şimdi ben n'apayım arkadaşlar her şey için geç mi? yaşım 23.
    erkek olmadığım için içini full kas yapıp da şişiremem. bu deri kendini toplar mı? 3 aydır kilo vermeyi bıraktım zaten. artık ayda 2 kilodan da fazla vermeyeceğim. aşırı kaslı olmadan sıkı bir kol yapamaz mıyım?

2. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende 110 kilo'dan 60 kiloya kadar düştüm , kollarımda , bacak bölgemde ve karında çok hafif sarkma oldu . Son 5 aydır günde 4-5 litre su içip , kas hacmini arttırmaya yönelik besleniyorum net olarak derimin biraz toparlandığını fark ettim . Sen spor falan yapıyo musun veya ne tür bir diyet uyguluyosun ?

eclecticvegan bunu beğendi.
  3. Polat4568

Polat4568 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    İstesen de orayı zaten çok fazla koyamazsınız bence triceps çalışmaya özen gösterin cardio ve doğru beslenme ile az daha yağ oranınız indirin olmaz ise plastik cerrahine gidersiniz mutlaka krem falan verirler

4. eclecticvegan

eclecticvegan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    şu an diyeti tamamen bıraktım. moral bozukluğundan da kafama göre besleniyorum. bir düzen oturtacağım ileriki bir zamanda. sporu da bıraktım,çünkü hala tam olarak kafamda planı şekillendiremedim.zaten tek yaptığım spor şu zamana kadar yürüyüştü.
    bu arada siz de çok iyi vermişsiniz helal olsun. erkek olduğunuz için kas yapıp deri bolluğunu giderebilirsiniz.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Aralık 2016 ---
    estetisyene gittim zaten. kremlerim de var ama ameliyattan mı bahsediyorsunuz? ameliyat sonucunda kabul edilebilir bir iz kalmıyor. o yüzden asla ameliyat düşünmüyorum o yüzden buraya yazdım. sarkık mı kalacak yani?

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Kol bölgenin fotolarını gönderebilir misin?

Sendeki sarkma deri sarkması ise bunun yapacağın sporla çok alakası olmayabilir.

Eğer sarkmanın nedeni yağlı oluşuysa bunun çözümü sporla...

6. eclecticvegan

eclecticvegan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    fotoğraf atayım tabii. ya ben tam anlayamıyorum açıkçası ama etim sıkı değil ve hani güle güle yaparız da sallanır ya o sallantı oluyor.biraz içi boş gibi ama deri değil full. zaten 67 kiloyum yağ da var yani
    özelden mesaj yazamadım,bana yazabilir misiniz,cevap olarak atayım fotoğraf. sitede yeniyim keşfedemedim pek.

7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Aslında çok kilolu insanlar kısa sürede zayıflamaya çalışırken;
    1-Ağırlık çalışması yapar
    2-Bol proteinli bir beslenme uygularlarsa;
    sarkmalar nerede ise sıfıra iner.
    Ama genelde bu ikisine dikkat edilmeden yapılıyor diyetler.

Pink Zeppelin ve eclecticvegan bunu beğendi.
  8. eclecticvegan

eclecticvegan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    evet aynen böyle yaptım :( yolun yarısında fark edip bir yanlışlık var dedim,hala şansım yok mu :( toplayamaz mıyım artık.
    20 kiloyu böyle verdim :( proteinsiz ve ağırlık çalışmadan. çok mutsuzum kafama edeyim
    dayanamıyorum fotoğraf koyayım en iyisi
    neden tüm yazdıklarım birleşiyor ayrıca :/
    kollarımın durumu bu arkadaşlar. Screenshot_6.png
    hayallerimdeki kol da bu. yani 3-4 yıl çalış yap deseler yaparım.ama imkansız mı onu merak ediyorum.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 20 Aralık 2016
  9. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Aslında, kilo vermeden önce bedeni tanımak önemli. İnsan bedeninin(cildinin) altında, iki doku vardır. Birisi kas dokusu, diğeri yağ dokusu.
    Eğer bol proteinli ve ağırlık çalışmasına dayalı spor yapılmadan diyet yapılırsa, bu kas dokusu ciddi oranda erir.Geriye büyük ölçüde yağ dokusu kalır. Sarkan, aslında odur.
    Ama yine de sen her ikisine yoğunlaşarak başla.Sarkan deriyi kasla doldurmaya çalış. Korkma, istesen de çok kaslı olamazsın. Onlar, uzun yıllara dayalı çalışmalar, steoridler ve iyi bir genetikle mümkün. Yani, sen istesende çok kaslı olamazsın. Bu yüzden protein ağırlıklı vücut çalışmalarına başla. Hem fiziksel açıdan daha sağlıklı ve güçlü olursun, hem de sarkmaları belli oranda nötrleştirebilirsin.

Dünyaca ünlü Stanford Üniversitesi, sarkan kaslara karşı Beef Gelatin in çok etkili olduğuna dair bir çalışma yayınladı.
    https://www.nuskin.com/content/dam/global/library/pdf/products/tegreen_study_01.pdf
    Ayrıca balık yağının da sarkan cildin toparlanma sürecine çok katkı sağladığı ortaya çıkmış. Ama her gün en az 2-3 gram alman lazım. Gerisinin ciddi faydasını göremezsin.

10. eclecticvegan

eclecticvegan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    teşekkür ederim her şeyi not alıyorum. o zaman ben pilates yapmayı kafamdan atayım direk ağırlık çalışayım. az ağırlık sık tekrar mı yoksa yüksek ağırlık az tekrar mı? bir de ağırlık çalışırken + olarak pilates de yapsam iyi mi olur kötü mü?
    bir de sarkan deriyi kasla doldurmam için bayağı büyük kas yapmam gerekiyor sanırım :( boyuma ve vücut yapıma hiç uymaz eminim.
    bir de belli oranda diyorsunuz asla tamamen kurtulamayacağım yani sarkıklıktan? ben deriyi çekince uzamasından falan bahsetmiyorum aslında,sallanmasın ve normal dursun bana yeter.ve ince olsun tabii ki :(
    bir de sığır jelatini demişsiniz galiba? yenecek bir şeyse asla yiyemem de kapsülü var mıdır?

11. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Aslında ben daha fazla bekliyordum ama pek fazla gözükmüyor fotoğrafta belkide sen gözünde büyütüyorsundur :D Tabi bide vücuda oranla bakmak gerekir açıdan dolayı olabilir . Bayanların kas yapması erkeklere göre daha zor oldugu için senin beslenmene aşırı dikkat ederek düzenli bir spor programı olusturarak 2-3 seneni vermen gerekir diye düsünüyorum tabi tahmini ve ameliyat olmam diyorsan .

12. eclecticvegan

eclecticvegan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    inanın gözümde büyütmüyorum zaten çok realist bir insanımdır.estetisyenin kilo verdikten sonra sarkan deri toparlanmaz, %25 ancak demesi benim moralimi yerle bir etti.sonuçta doktor bu.acaba cidden anlamıyor mu diye düşünmek istiyorum ama :/ yoksa spor yapar düzeltirim kafasındaydım.vücuduma oranla kollarım saçmasapan belim falan ince mesela. ama kilom da var tabii hala çok.
    2-3 senemi veririm hiç problem değil. ama kalan 20 kiloyu 3 seneye mi yayarak vereyim yani? ilk 20 kiloyu 4 ayda verdim. aklıma etmek istiyorum!

13. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Eğer dayanıklılık önceliğin ise, az ağırlık çok tekrar yapabilirsin. Güç ve kuvvet önceliğin ise, yüksek ağırlık az tekrar yapabilirsin.
    Ben şahsen ikisini de yapıyorum.
    Deri çok sarkmışsa, kasla doldurmak mümkün değil. Tek çaresi ameliyat.
    Ama senin resme bakınca, ameliyatlık durumun gözükmüyor bence. Yine de doktorlar daha iyi bilir.
    Evet Jelatin kapsül şeklinde.
    Sen diyete devam et.
    Protein ağırlıklı bir diyet yapar, bunlara da dikkat edersen, istediğin kiloya indikten sonra görünümünden memnun değilsen tekrar doktora gidebilirsin. Bu arada zeytinyağı ve kuru yemiş tüketmeyi ihmal etme. Vücudunun bu sağlıklı yağlara ihtiyacı olacak her zaman.

14. eclecticvegan

eclecticvegan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    doktor da ameliyat olma kabul edilebilir bir izi yok dedi ama çok fazla da toparlayamazsın dedi.
    jelatin kapsül için marka önerebilir misiniz?
    ameliyatı hiç düşünmüyorum. bir ihtimal düşünsem kilolardan hemen kurtulup sonra da toparlatırdım.ama asla düşünmüyorum.
    kuruyemiş tamam ama zeytinyağı tüketmiyorum. onun yerine günde 20-25 zeytin yiyorumdur aynı şey değil mi? farkı yok. yemeklerde yağı sevmiyorum.

15. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    kol sarkıklığı için 15 12 10 tekrar yapmalısın belli ki arka kol sarkık dediğim tekrarları yaparsan kolundaki sarkıklığın gittiğini görürsün
    ayrobik de sarkmalara on numaradır her ikisini de yaparsan senin için ne ala

16. eclecticvegan

eclecticvegan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    15 12 10 tekrar derken anlayamadım?
    tamamen toplanır mı diyorsunuz yani?

17. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    arka kol çalış 3x 15 12 10 şeklinde

18. eclecticvegan

eclecticvegan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    tamamdır. günde 1 kere değil de sabah akşam yaparsam zararı mı olur faydası mı? yine 3'er set şeklinde.

19. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    aynı kas günde 2 kere çalışılmaz tabi steroid basmıyorsan tavsiyem hafta 3 gün günde de 1 defa sadece 3 hareket yapmandır bunlar triceps push down,rope,kick back olabilir yalnız arka kol çalışırken sırtını sakın kasma
    haftada 3 günü geçme sakın eyer sana dediğimden fazla çalışırsan eklem zedelenmesi yaşarsın rope triceps extension(rope un tam ismi)

Son düzenleme: 20 Aralık 2016
  20. eclecticvegan

eclecticvegan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul