Bayanlarda kas gelişimi

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Nehir tarafından 22 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Nehir

Nehir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 2 aydır spor yapıyorum ama beslenmeme çok dikkat edemiyorum yine de protein alımımı denglemeye çalışıyorum. Bayanlarda kas gelişimi ne kadar sürer bunu merak ediyorum bir de haftada 3 gün gidiyorum spora bu yeterli olur mu? Ayrıca tatlıya çok düşkünüm özellikle çikolataya bunun kas gelişimime bir engeli olur mu?

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Hedeflerinize gore degisiklik gosterebilir ancak 3 gun genel olarak yeterli bir suredir. Cikolatanin bir zarari olmaz ancak yaglanmaya neden olabilir. Bu da uzun vadede istenmeyen sonuclara neden olabilir. Dengeli olarak beslendiginiz ve abartmadigimiz surece bir sikinti olmaz.

dishiwelet ve Nehir bunu beğendi.
  3. Nehir

Nehir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben geçen sene çok zayıf olduğum için kilo almaya çalıştım ama şuan göbeğim biraz fazla gibi geliyor onun için ne yapmam gerekiyor ?

4. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bolgesel yag yakimi yoktur. Ancak duzenli beslenme ve spor yardiio ile yag oraninizi dusurerek fazlaliklarinizdan kurtulursunuz. Daha detayli bilgiler forumumuzda mevcut.

dishiwelet ve sthammer bunu beğendi.
  5. Nehir

Nehir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    A
    anladım çok teşekkür ederim

6. sthammer

sthammer Guest

Bayanlar genelde vucut gelistirme calismasi yaptiklarinda kaslarinin cok gelisecegini ve erkeksi goruntu kazanacaklarini dusunurler bu yanlis, bilimsel yapilan hicbir vg calismasi bayanlarin dogal yapisini bozarak erkeksi goruntu vermez.. Bilincli spor yapip cogu kisinin imrendigi formda olan sayisiz bayan varken, sporu profesyonel amacla yapip vucuduna sentetik erkeklik hormonu turundeki ilaclari alarak agir yuklemeler yapan daha az sayidaki orneklere bakip spordan kacinmak yanlis.. İsteseniz de anormal kas gelistiremezsiniz, endise etmeyin bu konuda..
    Bu sporun temeli beslenme, beslenmeye dikkat edilecek, protein alimi artacak, aksama dogru karbonhidrat kisitlanacak ve yag alimi dusurulecek.. Agirlik calismasi ve kardiyo egzersizlerle desteklenecek, olay bu..

kill_bill ve dishiwelet bunu beğendi.
  7. Nehir

Nehir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet ben de öyle düşünüyorum. Bu şekilde haftada 3 gün sporla ne kadar zamanda forma girebilirim yani forma girmekten kastım zayıflamak değil şu anda zaten zayıfım ama biraz daha sıkılaşmak ve biraz karın kası istiyorum ne kadar zamanda olur acaba ?

8. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Suresini kimse bilemez kisiden kisiye degisir. Tamamen sizin performans ve genetiginiz ile alakali.

sthammer bunu beğendi.
  9. sthammer

sthammer Guest

Beslenmene dikkat etmelisin, karin kaslari yag oraninin dusuk olmasiyla alakali.. Kehanette bulunamam bu senin istikrarina bagli.. Haftada 3 gun calisma yeterli gelmiyorsa arttirilabilir, bu arada 'squat' mutlaka olsun programda..

dishiwelet bunu beğendi.
  10. Nehir

Nehir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Squat yapıyorum.. Cevaplar için teşekkür ederim

11. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Çikolatayı azaltır, protein alımını 3-4 farkı öğüne yayar ve iyi bir antrenman düzeni sağlarsan hedefine ulaşırsın.
    önemli olan bunu bir yaşam biçimi haline getirmek. örneğin yaza kadar iyi bir vücut fakat sonrasında çikolataya devam, işte bu olmaz .)

Nehir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş