bayanlarda carb/protein/yağ zamanlama, güne bölüştürme

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve ab8988 tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ab8988

ab8988 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar arkadaslar,

Ben 55 kilo , 1.67 boyundayım. yag oranım en son olcumde %15 idi. yazın baya bır ara gırdıkten sonra. tekrardan spora dondum. spor programım suanlık ( belki bilenleriniz vardır) insanity asylum programı ve t25 den de eklemeler var. fakat şimdi haftanın iki günü klupte agırlık ve diğer günler insanity programı olarak ekleme yapacagım. Benım sorum su içinizden biriniz lütfen bana yardım edip spor yapılan günler ve yapılmayan gunler olarak yemem gereken seylerı zamanlamalı olarak soyleyebilirmi. Çünkü hep biryerde az ya da fazla yapıyorum. Birara paleo tarzı beslenmeyıde ızledım ama ondada avuc avuc fındık fıstık kacırmamak elde degıl. Buarada sorun yarattıgı için gluten maddesini çok yogun içeren ürünler( ekmek gibi) ve süt ürünü tüketmiyorum( maalesef bagırsak sorunu). Ama evde gluteniz beslenmeyede ait kinoa, fasulye, wild rice , glutensiz yulaf / granola hepsi var. Biriniz bana yardım ederse sevinirim. mesala meyva ne zaman yenmeli , cardio sonrası karbonhidrat şartmı yada öncesimi alınmalı. yag ne zaman alınmalı ( evde cok geniç fıstık ezmesi/ badem ezmesi/ ceviz ezmesi koleksiyonu var anlayacagınız onlarıda entegre etmek isterim.) sabah cardo yapılacaksa 1 saate yakın birşey yenılmelimi, yoksa ac karınla daha mı ıyı? bazı kişilerde mesala yulaf yıceksen sabah kardıyo oncesı ye sonrası yeme diyor.
    Buarada hedefim gerçekten bu işi ciddi ciddi yapmak belirgin karın kasları özellikle görebilmek, yan can simidi denen tarfları dahada sıkılastırmak. yani geçici bir spor sevdası veya diyet değil, hayat tarzı haline getirebilmek. fakat okadar fazla bilgi varki kafam cok karıstı maalesef.
    Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

2. ab8988

ab8988 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cevap vericek bir arkadas yokmu acaba?

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  4. macfit

macfit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sorularınızın hepsinin cevabını forumda biraz araştırma yaparak bulabilirsiniz. Her sorunuz için tek tek araştırma yaparsanız,bir çok faydalanacağınız kaynak bulabilirsiniz ve kendi boy&kilonuza göre ayarlamayı ancak siz yapabilirsiniz. Kolay gelsin

Sayfayı Paylaş