Bayanlar ve Supplementler

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve SevdenurKrc tarafından 7 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SevdenurKrc

SevdenurKrc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Evet biliyorum supplementler kimisine göre bu işin çok çok küçük ayrıntısı kimisine göre olmazsa olmazı. Açıkçası ben supplementlerin işe yaradığını düşünüyorum kimilerinin dediği 'sadece %3'lük' gibi küçük bir yüzdeden daha fazlası olduğunu. Bir yerden sonra düşük kalorili proteini yüksek diyetler ve esaslı antrenmanlar yeterli gelmiyor çünkü. Hele ki amacınız sadece hoş bir görüntü sağlamanın yanında bunu kaslanarak yapmaksa.

Yağ yakıcılar da;
    L-Karnitin+CLA kombinasyonu mu kullanayım yoksa termojenik mi kullanayım karar veremiyorum. Ya da bazı yağ yakıcıların -animal cut gibi- profesyonellere yönelik olmasının mantığını çok çözemiyorum.Çünkü zaten düşük yağ oranı olan insanlardan çok, yağ oranı daha yüksek olan kişilerin iyi olan bu ürünü kullanması daha mantıklı gibi geliyor.Bu işin mantığı nedir?

Aminoasitlerde/Protein tozlarında :
    Düşük kalorili bir diyet yapıyorum ki bazı listelerde karbohidratı minimuma indirdiğim için resmen antrenmanda can veriyorum kardiyoyu tamamlayabilmek için.Tabi kaldırdığım ağırlıkları enerjisizlikten dolayı arttıramayışım tam kapasite çalışamayışım da diyetlerin ekstra bi dezavantajı.Bu gibi durumlar için kreatin önerdiler.Ama benim için karnitin/termojenik ve kafein kullanmak mı daha mantıklı enerji açısından yoksa enerji vermenin yanında kas kütlemi de korumamı ve belki de onlara bir miktar hacim katacak şeyi kullanmam mı daha mantıklı?
    Enerji konusu benim için gerçekten çok önemli çünkü bir yandan da tıp okuyorum özellikle sınav dönemi enerjim yetmediği için mecburen spora ara veriyorum ki bunu yaşamak istemiyorum

Kimisi protein tozu öneriyor. Kimisi de protein tozlarının içinde bir çok supplement karışık olduğu için ve hacim kazanmamam için kullanmamamı söylüyor.Kimiside yeterli protein alımın varsa gerek yok diyor.Eğer o gün içinde proteini almışsak eğer spor sonrası besin almayacak mıyız yani?
    Birde protein tozu kullanırsan 'hacim yaparsın' cümlesinde kastedilen hacim ne, çünkü bu tarz cümleleri profesyonel ağızlardan duyduğumda ciddi anlamda korkuyorum.Çünkü bu işe emek veriyorum ve bir şeyleri yanlış yapıp tüm emeğimi ziyan etmek istemem.Ve merak ediyorum steroid kullanmayan bir bayan sadece bi kaç supplementle ne kadar hacim kazanabilir ki?

Ciddi anlamda araştırıyorum ve ciddi anlamda kararsızlıklar yaşıyorum bu da yolumda duraksamaya sebep oluyor. Deneyimleriniz ve bilgilerinizle-ki rica ediyorum kulaktan dolma olmasınlar- yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim :)

Son düzenleme: 7 Aralık 2015
  2. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Suplmenetler bu sporu bir hedef dogrultusunda yapan belirli bir diyet uyguluyan bir sporcu icin olmazsa olmaz..
    Düşük kalorili yuksek proteinli diyetlerde Suplmenetler muhakkak elzem..
    Antreman oncesinde,esnasında ve sonrasında birtakim amino asitleri kullanmak düşük kalorili bir diyette arti is olacaktir
    Antreman oncesi glutamin,antreman esnasinda bcaa ve sonrasinda whey protein boyle bir diyette yerinde olur..
    Whey protein kaslari sisirir mi hacim yapar mi gibi sorular son derece yersiz. Hele bir bayan icin bu sorularin sorulmasi gülünç.
    Bayan bir sporcu ne kadar ağırlık kaldırırsa kaldırsın sadece suplementlerle steroid kullanmadigi müddetçe kaslanmasi vucudunun hacimlenmesi cok zordur,testeronun olmayisi ostrojenin olmasi bunda onemli sebep.

Erkek sporcularun bile steroidlerle suplementlerle kas kutlesini yapmasi aylari yillari alirken bir bayan sporcunun kolay kolay kaslanmayacagi cok acik bir gercek..

Whey protein bcaa ve glutamin gibi suplementleri bir arada kullanirsaniz antreman performansında da onemli degisiklikler olacaktir,dusuk kalorili besin kisitliliginin oldugu bir diyette bu tür suplementler son derece arti iş gorecektir..
    Kolay gelsin basarilar

3. SevdenurKrc

SevdenurKrc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3

Peki ya yağ yakıcılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

4. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Yag yakicilarda mantik şu
    Yag orani cok yuksek bir kisi zaten o orani düşürene kadar takip edecegi diyetle ve egzersizle zaten yag yakimini saglayacaktir
    Ama yag orani düşük bir sporcu icin vucuttaki o son yagi atmak son derece zordur dolayisiyla burda yag yakicilar carnitin ozellikle yag orani düşük sporcularda daha islevsel olacaktir ve son yagin atiminda sporcuya bir miktar yardimci olacaktir..

5. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    yağ yakıcılar bence etkili ne kadar dikkat ederseniz beslenme ve spora o kadar size iyi geri dönüş yapar universal animal cuts , nutrex lipo 6 , grenade thermo detenator yanında cla da öneririm bir ara bir ay animal cuts ve cla kullandım 25 gün aslında ilk 5 gün pek dikkatte etmedim günde 2 saatcivarı kardiyo ve diyetle o 25 günde yağdan 3 kilo verdim şaşırılacak tarafı ne kas ne su nede kemik kaybı kemik olmaz zatende kas ve su kaybı olmadı sadece yağ gitti bu yağ yakıcılar ve cla yağdan vermede çok yardımcı tabi günde yağsız kütle*3 protein *2 karbonhidrat *1 yağıda eksik etmedim protein tozu kesinlikle kullanın mehmet öz bayanlarada tavisye ediyor ünlü kalp doktoru yağ yakıcı v cla kullanmadığım zaman illa 100 gram su gidiyordu bu arada

Sayfayı Paylaş