Kadınlar Kaslanmaktan Korkmayın

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve sohbetseli tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Ben de zaten o mutant konusunda mumkun degil dedim evet etkileri sinirlidir bellidir.
    Genetik olarak da tabi ki neyse o cikar ama dogru duzgun idman yapmayip beslenmeyip vs. genetigim bu kadarmis demek de isten kacmaktir.
    Uydurdun vs birsey demedim bu konuda yanlis anlasilmasin.

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. hür kadın

hür kadın Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    ya kaslanmak değil de vücudu forma sokmak iyidir. yoksa kas yapmak çok iyi bir şey değil ve ben kadınlara yakışmadığını düşünüyorum

columbu ve letsev bunu beğendi.
  3. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    kadınlara yakışmayan sıskalık sıfır bedenlik zayıflık balık etlilik ve şişmanlıktır bir kadın spor yapmıyorsa yüzü güzel olsa bile maalesef vücuduna bakıldığında o kadarda çekici olmadığını görmektir ki zaten düzenli spor yapmayan bayanlar 25 yaşından sonra kilo almaya başlıyor selülitler sarkık göğüsler kalçalar hoş bir görüntü değil onun için ağırlık çalışması şarttır kaslı olmaları lazım ama nerde daha kasın ne olduğunu bile bilmiyorlar örneğin fit bir vücut yapmıştınızdır omuzlarınız kollarınız genişler sizin kilo aldığınızı sanıp kilo vermenizi söylerler kaslı hatun görüncede çamur atarlar ay iğrenç diye iğrenç olan senin selülitlerin diyeceksin ama hadi efendilik bizde kalsın diye diyemiyorsun kaslı derken steroid kullanan pro bodyci bayanlardan bahsetmiyoruz tabi jamie eason gina carano gibi hatunlardan bahsediyoruz

egemennn ve Merallica bunu beğendi.
  4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Balık eti bazısına yakışıyor hahah :) Kendine balık etli diyen şişmanları ayrı tutuyorum tabi.

torifonta, Leopara, columbu ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    istisnalar vardır tabi mesala galaksi rehberini sunan bayan vardı gülhan şen ona yakışıyordu gerçi onun yüzüde çok güzeldi

columbu bunu beğendi.
  6. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Ama çoğu erkek de kaslı kadın sevmez, veya öyle sanıyorlar, kaslı deyince çoğu kişi yarışmalara katılan kadınları düşünüyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Eylül 2014 ---
    :D:D:D Keşke ben de öyle söyleyebilsem. İğrenç olan senin koca göbeğin!!!!!!!!!!

7. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    :D ben de anlamiyorum fit bir bayan gorunce iyy diyenleri buyuk ihtimal kiskancliktan kaynaklaniyordur. Birde profesor edasiyla karin kasi kadinlara yakismiyor yok squat basenleri cok buyutuyor erkekler kasli kadin sevmez falan sacmaliyorlar.

Bu resimlerdeki bayanlara igrenc diyen bir cevrem var 25-30 yasindan sonra haril haril estetik cerrah arayacaklarina, internetten zayiflama haplari vs gibi sacmaliklara bel baglayacaklarina %100eminim :)

Beacon Hills'den gönderildi.

Merallica, Noralisa ve Balboa7 bunu beğendi.
  8. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    bir konuda daha yazmıştım bu resimlerdeki bayanların vücudana iğrenç diyen bir erkekse anca böyle bayanlarla rüyalarında sevgili olacaklarını bildiklerindendir eğer bayansa anca böyle vücudu rüyasında yapacağını bildiğindendir yani ikiside rüya görür

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Googleladım kendisini, güzel örnek, evet. Sanırım vücut orantısı tutunca balık eti bozmuyor, altın oran.
    Noralisa, o sanırım kadınlarımızda görülen "kaslı erkek sevmem ben, azıcık şöyle olsun yeter" anlayışının aynısı. Toplumda fazla görmediğimiz için biraz tuhaf karşılıyoruz ama ben şu kadını kanlı canlı karşısında görüp de "aman ne çirkin" diyecek erkek bilmiyorum: http://imagecdn.bodybuilding.com/im...yRTnjPPMgyqMCxAfMfkjSBwZNqujKarsGEq-610xh.jpg
    Şu ayrı hikaye tabi: http://4.bp.blogspot.com/-L1D44l240Ac/TmBeMcbHLNI/AAAAAAAAHbw/8cq0TnTrQCQ/s1600/alina+popa3.jpg

Noralisa ve Balboa7 bunu beğendi.
  10. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Fotoğraflardaki hanımlar, sağlıklı ve güzeller tabiki, bunlar olmamış ığğğ iğrenç diyenin ağzına yoga matıyla vurulur, ama bana göre vücut yağ oranları bir miktar fazla olsa daha güzel olur. Ne bileyim kadın deyince aklıma daha yumuşak, daha östrojenik birşey geliyor. Bence kadınların da sağlam bir kas yapısı olması lazım, lakin bu kas yapısının da kadının zerafetini bozmayacak düzeyde olması lazım. Kondüsyonlu - kaslı, dolgun bir bedenin üzerine, bir miktar da yağ olursa kadın kelimesinin fiziken içi dolmuş oluyor bence.

11. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    yanlış anlaşılmasın sadece vg konusunda bayanlar değil erkeklerde bilgisiz fitness yada vg sporu yapmak isteyen her bayanın iris kyle gibi olacaklarını sanar :)evet koca göbekli erkeklerinde fit vücutlu erkek yada bayanların vücuduna iğrenç demesi tam bir komedidir :)

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Zevkler ve renkler değişse de beğeni dağılımı da ÇAN EĞRİSİ yapısı gösterir.

Yani, erkekte de, kadında da uçlara gidildikçe beğeni azalır. Super Heavyweight bir VG yarışmacısını da beğenen vardır ama istisna. Aynı şekilde çok zayıf erkeklerden de hoşlanan kızlar olabiliyor.

Aynı şey kadınlar için de geçerli. Morbid obez ya da anoreksik gibi uçları seven olduğu gibi, aşırı diyebileceğimiz kas seviyesindeki kadınlara ilgi duyanlar da olabilir. Ama genelde beğeni, yağ oranı çok yüksek olmayan, bel-kalça oranı düzgün kadınlarda toplanır. Kadınlardaki kas miktarı arttıkça bir yerden sonra beğeninin azalmaya başlaması normal.

Kadınların anlaması gerekenler şunlar;

Her şeyden önce sizi herkes beğenmek zorunda değil. Siz kendinizi nasıl görmek istiyorsunuz? Daha fit olmak istiyorsanız, beğenilmeyeceğim diye bu yoldan dönmeyin.
    İkincisi, burada da defalarca belirtildiği gibi, kadınlar için kas kütlesi kazanmak çok yavaş ilerleyen bir süreç. Yanlışlıkla VG fiziğine ulaşmanız gibi bir ihtimal yok. Çoğu kadın spora başladığında vücudun refleks olarak gösterdiği kas tonundaki artışın sürekli devam edeceğini zannediyor. Sık sık "bacaklarım çok kaslandı" feryadı duyuyoruz ama bir bakıyoruz ki ortada bir şey yok.
    Buna ek olarak çoğu kadın spora kilo verme amacıyla başlıyor. Yani diyet halinde. Normalde bile kaslanması zor olan bir bünyenin, kalori kısıtlaması altındayken irileşeceğinden korkmak zaten çok anlamsız.
    Ve bence en önemlisi, ağırlık çalışması sadece kozmetik amaçla yapılmaz. Sağlığınız için de spor yapmalısınız. Ağırlık çalışması iskelet sisteminizi destekleyen kasları güçlendirir, kan değerleriniz üzerinde olumlu etkilere sahiptir, doğru yapıldığında postürünüzü düzeltir.

Spor yapmaktan korkmayın.

13. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Kizmayin ama bu resimdeki kadar kasli olmamali bir kiz bence benim zevkime uygun degil ,spor yapmasi gerekecek kadar vucudu varsa tenis oynasin tenisci vucudu iyidir

14. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    bu beğenmeyenlerin hiç biri merhaba canım bu gün bir kahve için müsait misin dese "hade len o ne baklavalar ööle acık yağ topla da gel" demez hiç gerçekçi bulmuyorum. bir bayanın tam üstteki bu resimdeki hale gelmesinin nasıl bir emek olduğunu bilmeyenler ancak bu yorumu yapar insanların çoğunda o irade yoktur isteseniz nooooluuur istemeseniz noolur. gereksiz bir tartışma bence bayanları teşvik etmek için yapın deyelim kaslı kadın güzeldir deyelim spor ypaın deyelim nereye kadar geleceklerini bilmiyormusunuz en fazla sağlıklarına kavuşurlar bu bir kayıpmıdır yani. erkek için nekadar zor olduğunu bilmeyenler kadın için kaç kat zor olduğunu bilmeden öyle ymiş de böyleymiş de bırak yapsın tarlesin sağlıklı olsun fit olsun. başarırsa da bir yrışmacımız olur belki de iki okadar daaha fazlası bizim genetik havuzunuzdan çıkmaz bizim genlerinizdeki mantı ve çiğ börek engel teşgil etmektedir.

torifonta bunu beğendi.
  15. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Salonda cok kulak misafiri oldum,bayanlarin hocayla muhabbetinde kesin fzla kaslanmak istemiyorum hocaaaaam lafi gecyr.
    Şu resimlerdeki vucutlar bikac ayda oluyor saniyorlar.kafa yapisi degismeli.ulasilmayacak gorulen vucutlara pok atmak daha kolay geliyor,istesem o vucudu yaparim ama kasli olmak istemiyorum ,hadi cannnnim :D

torifonta bunu beğendi.
  16. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    yapın zaten bu başlık kas yapın diye açldı tersi cevap bulamazsınız

17. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    eminim sporcu kaslı bayanlar aman neden bizi beğenmiyorlar diye kafalarını her gün duvardan duvara vuruyorlardır:)yahu bu özgüven nereden geliyor anlamıyorum bırakın bunların onları beğenmemesini beğenseler bile bırakın bunlarla sevgili olmayı selam bile vermezler tipiniz paranız ve kasınız yoksa :) onun için hemen havaya girmemek lazım:)

Lorethlorien bunu beğendi.
  18. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    zevkler ve renkler tartışılmaz
    mesela ben kendimin arnold gibi kaslı olmasını isteyebilirim
    ama eşimin böyle kaslı olmasını istemem
    oda bana aynı şeyi söyluyo o da ayrı
    kaslı iri olma diyo :)
    zevk meselesi ne desek boş

columbu bunu beğendi.
  19. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    ancak abi kaslı derken iris kyle gibi kaslı bayanlardan bahsetmiyoruz jamie eason vb bayanlardan bahsediyoruz ki zaten insanın zevki ne olursa olsun jamie eason gibi bayanlarla çok zor çıkmaları

boksbody bunu beğendi.
  20. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kaslı derken ben ms olimpya gibi olmasın derim
    ama fit kaslı olabilir
    bayan mümkünse kassız olsun
    zevk işte :)
    erkekte mümkün mertebe kaslı olsun