Kadınlar Kaslanmaktan Korkmayın

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve sohbetseli tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. enderxxxx

enderxxxx Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Dogru hak vermek lazım 2 gün body yapıp herkese kahve köşelerinde bilgi veren insan cok fazla ; bilmiosan konusmicaksın :D o kadar kulaktan dolma bilgiler var ki millet alıo 3-5 kiloyu hemen ronnie gibi olcam sanıo valla komik =) öyle olsa herkes cok kaslı vücutlara sahip olurdu ve body yapmanın ne anlamı kalırdı ki ?bench_O

2. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    arkadaşlar şampiyonlar ligi kura'sını izlediyseniz ordaki sunucu bayanda çok iyi vücut yapmış.omuz başları ve bacakları cidden çok iyi çalıştırmış. (fenerbahçeliyim o yüzden izledim yanlış anlamayın :O)
    bayanlara çok yakışıyor kesinlikle ama yapan pek tanımıyorum

3. manolyasmell

manolyasmell Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bayanlar çok kaslı olmaktan korkuyorlar.çünkü ozaman zarefet unsuru ortadan kalkacak durumu var.böyle düşünen bayanlarda zaten bir süre sonra yağlanıp zarafet fikrinden çok uzak hale geliyorlar.
    türkiyede hiç bir bayanın çok kaslı olmak isteyeceğini sanmıyorum,erkeklerin çoğunun !ele gelen!!! bayanlardan hoşlanıyor olmasıda bunda büyük etken. ama fit olmak çok önemli.sallanmayan kollar..sıkı ve selülitsiz bacaklar...ayva göbeği olmayan bir karın...dik göğüsler...bunlar her kadının hayali ama nasıl erkekler küçükken arabalarla kızlar bebekle onamaya teşvik ediliyorsa bu meselede kızlar için öyle,yani kızlar için kas meselesi erkek meselesi...kızların kas yapmak hatta spor yamakla ilgili bile çok bilgili olması şaşırtıcı bir durum.siz beylere burada iş düşüyor tecrübelerinizi yazmanız bayan arkadaşlara yol göstermelisiniz.foruma yazacak pek birşeyimiz olmasada eminim herkes takip ediyordur,öğrenmeye çalışıyordur.

kas yapmak öyle kolay değil demektense tecrübelerinizi bayanlara göre indirgerseniz daha memnun oluruz.evde yada salonda irileşmeden fit olabileceğimiz hareketler,besinler,alışkanlıklar hakkında...

bayanların kaslanmaktan korkması normal çünkü siz 20 istiyorsanız biz 1 istiyoruz.siz nekadar çalışsanızda yıllarca hedefinize ulaşamammanız normal yani,ama bayanlar için öyle değil,bir bayan 7-8 ay içinde muazzam bir vücüda sahip olabilir bana göre.

benim vücüdum çok hızlı kaslanıyor.o yüzden hiç bir zaman incecik gözükmedim.(testesteronla ilgili hormanal bir problem kesinlikle yok:)))karın kaslarımı şekillendirmek istiyorum.ama belim kalınlaşır diye korkuyorum.kimsede beni tam anlamıyla yönlendiremedi.iki soru var aklımda...karın kaslarına çalışmadan önce bütün fazlalıklarımı atmak zorundamıyım??belimi kalınlaştırmadan bu iş nasıl olur??

sağolun...

PİNKO ve sistem bunu beğendi.
  4. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    madonnanın fiziği bakılmaycak derecede kötü.kadınsı değil.

candice bunu beğendi.
  5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakma ama sana katılmıyorum kadın 49 yaşına geldi ama hala genç kız gibi duruyor hatta bir çok genç kızdan bile fiziği iyi ben şahsen göbekli ve selülitli bayanlardan hoşlanmam kadın dediğinde fit vücutlu olacak bence tabi abartılı vücut değil örnek timea majarova gibi

6. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    rockybalboa7
    madonnanın fotoları diğer yıldızlarda oldugu gibi photoshoplu...internette bazı photoshopsuz resimleri var,onlara bakmanı tavsiye ederim.(damarlar önkollardan fışkırmış :S)

candice bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    madonna bu aralar aşırı çalışmış kolları kas ve damarlarla kaplı ama bu işi abartmadan yaparsa yine güzel madonna olarak hafızalardaki yerini alacak bu arada internette gülşenin fotoshopsuz resimlerine rastladım ne iğrençti vücudu demek ki fazla çelimsiz olmak iyi değil

8. pelinpelin

pelinpelin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam .ben 32 yaşındayım. 163 boyundayım.62 kiloyum. bir salona yarın başlıyorum.her gün gideceğim. üç ay içinde evleneceğim çünkü.bedenim sizce bu sürede şekillenir mi ? her gün gidersem şişer miyim ? yoksa bu sürede yağ yakıp toparlanmayı sağlayabiliri miyim ?
    her gün gitmek istiyorum. en azından her gün 45 dakika kardiyo yapmak istiyorum. en ince olduğu mzamanalrda bile hafif basenlerim kalıyor.ama bunu çok takmıyorum.mükemmel olmayı hedeflemiyorum zaten.istediğim şey sıkılaşmak ve yaağ yakıp incelmek .bu süre yeterli mi sizce ? yani 3 ay ?

9. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    beslenme ve yağ yakma konusunda forumda açılan konuları inceleyebilirsin
    gideceğin spor salonunu araştır başlamadan
    iyi bir salon ve bir profesyonelin yardımı çok önemli bir faktör
    beslenme ise en önemlisi, hergün kardio yapmanı önermiyorum, 1 veya 2 gün dinlenmelisin, vucudun mutlaka dinlenmeyede ihtiyacı oluyor.

yabancı bir bb sitesinde haftanın değişimi isimli konu var, bazı değişimler çok hoş, fakat bazıları ise bayanlar baya bir kaslanmış. bunu tamamen ağırlık ve kardio programın belirliyor. dediğim gibi bu konuda gideceğin salon sana yardımcı olacaktır. forumu okuyarak kendini geliştirebilir ileride vucüdunun ihtiyaçlarına göre kendine yardımcı olabilirsin.
    laşağıdaki linkte bayanın öncesi/sonrası resimlerini, diyetini, supplementlerini, ve çalışma programını görebilirsin.
    sadece bir örnek olması açısından
    http://www.bodybuilding.com/fun/transf155.htm
    eğer doğru bir şekilde yaparsan 3 ay sonrada bırakmayacağından eminim, çünkü kendini çok iyi hissedeceksin
    genellikle ilk başlarken yapılan hatalar aşırı yüklenme ve yeteri kadar beslenememe
    hep vucüdunuzu radikal değişimlere maruz bırakmayın, herşeyde bir adaptasyon dönemi verin.

linkteki bayanın programındaki hareketler başlangıç seviyesine gayet uygun ancak ağırlık tekrar ve setleri siz yardım alacağınız profesyonel kişi ile sizin fitnessdaki ulaşmak istediğiniz amaçlarınızı konuşarak karar verebilirsiniz.
    ikinci değinmek istediğim konu ise protein tozları. türkiyede gerçekten bu havadan sudan söylentiler canımı sıkıyor, özellikle bayanlar konusuna gelince. ilk protein tozu kullanmak istediğimde çalıştığım kişi bana ne yapacaksın tozu mozu, şişersin dedi, hayır dedi
    sonradan keşfettimki bu toz yağları yakarken kaslarımızı korumak için şart, diyetine ve protein ihtiyacına göre çalışmandan önce ve sonra çok faydasını görürsün. bu işi bilerek yapan tüm bayanlar mutlaka kullanıyor. yine linkteki bayan diyorki günde 5-6 öğüm avuçiçi büyüklüğünde yiyorum. daha bir çok örnek var ancak çok kaslı bayanlar seni soğutmasın, o hale gelebilmek inanki öyle bir kaç ayda tesadüfen olacak bir durum değil.
    son olarak evliliğinde mutluluklar

Son düzenleme: 15 Aralık 2008
    PİNKO, itsnotmyworld, kujum ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. pelinpelin

pelinpelin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidrat alımında miktarı hala kafamda oturtamadım.

Teşekkürler ciara .Doğrusunu istersen bir üyeden hemen cevap alabileceğimi düşünmüyordum.Bir forumda dolaşmaya pek alışık değilim.kaybolurum,kimse beni fark etmez sanıyordum. teşekkür ederim yardımın için.Evliliğimle ilgili iyi dileklerin için de teşekkürler.
    sahiden 3 ay sonunda bırakmak gibi bir niyetim yok. devam edeceğim.çünkü bir yerde ,6 ayda bir kasların kendini yenilediğini okumuştum çok önce. Bu durumda aylarca çalışsam bile, çalışmaları bırakmam durumunda, sanırım kaslarım genetik şeklini hemen alıyor.Gerçi genlerime bu kadar hakaret etmek istemiyorum.Yazık ,benim gibi tembel bir sahipleri var ,onlar ne yapsın.
    Protein tozlarına gelince... Senden öğrenmek istediğim bir şey daha var.Adı geçen tüm bu destekleyici ürünleri almadan yeterli ve kaliteli protein karbonhidrat ve diğer besinlerle ,sağlıklı bir biçimde şekil almak mümkün mü ? Bu desteklekleyicilere ayıracak maddi gücüm yok bu aylarda. O nedenle soruyorum.
    Ayrıca karbonhidrat alımı konusunda da bir sürü yazı okumama rağmen ,senin de önerdiğin üzere en az 5 gün kardiyo ve egzersiz yapmam durumunda ne miktarda karbonhidrat almalıyım ?Sağlıklı bir insanın günde Günde 70-75 birim karbonhidrat alması gerekiyormuş.Bu miktarı naltına inildiğinde ( yani 40-65 )ve diğer besinlerden dengeli bir ibiçimde alındığında kilo vermek kolaylaşıyormuş.Acaba bu öneri egzersizi düşük dozda yapa nveya yapmayan kimseler için mi ,yoksa benim gibi 5 gün kardiyo çalışmak isteyen biri için de ideal mi ?Yani bu mikatarı kafamda oturtamıyorum.Forum üyelerinden bu konuda da yardım istiyorum.3 ayda kaslanamayacağımı biliyorum.Kalın bir kız olmadan incelmek ve sıkılaşmak için yapacağım kardiyo ve egzersiz için günde ne miktarda karbonhidrat alınır ?( Yani şu meşhur ,her öğünde bir dilim kepek ekmeği falan mı ? bunun ölçüsü nedir ? )
    Yağ yakımın çok zor olduğunu duydum.Yani 1 kg. yağ için 8000 kalori yakmak gerekiyormuş.Bu durumda sence 3 ay içinde 8 kilo yağı bedenimi sarkıtmadan atabilir miyim ?

11. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    öncelikle, kilonuz fazla değil ve kilo vermenizin zor olacagını düşünmüyorum.

karbonhidrat alımı konusunda; bayanlar, erkeklerle aynı karbonhidrat miktarını almamalı..bu dogru değildir..zaten siz kilo verme amaçlı, kardiyo agırlıklı bir çalışma sistemi benimseyeceksiniz, bu yüzden düşük karbonhidratlı bir diyet size yardımcı olabilir..

erkek sporcularda günlük 450-500 gr karbohidrat alımı glikojen seviyelerinde optimum düzeyde doldurabilir, ama hormonal farklılıklardan dolayı, kadın sporcular bu kadar karbonhidratı sindirmekte zorluk çekerler..bu yüzden kadınlar erkeklerle aynı karbonhidrat miktarlarını kolay kolay alamaz..

kadınlar için düşük karbonhidratlı diyetlerde, kg başına 1-2 gr karbonhidrat alımı idealdir..diyet döneminde, beyaz ekmekten uzak durmak gerekir, daha cok lifli iürünler tüketilmelidir..20-30 gr günlük lif miktarı da yeterlidir..

yapacagıızdüşükkarbonhidratlı diyette, günlük karbonhidrat alabileceginiz besinlerin gramaj olarak dağılımları şöyle olabilir;100 gr patates haşlaması,1dilim kepek ekmek,50-60 gr pişmemiş esmer pirinç haşlaması...birde, her zaman yanınızda 200ml lik herhangi bir meyve suyunu bulundurunuz diyet döneminde..aniden düşen kan şekerini dengeler..

kardiyo kısmına gelecek olursak; şunu unutmamak gerekirki, düzenli ve sık yapılan kardiyo her zaman daha güçlü bir kardiyovasküler sistem demektir...egzersiz sürelerini cok uzun tutmak dogru değil, unutmayınız ki 10 dakika kardiyo yapsanız bile, vücudunuz bu kardiyovasküler egzersizden yine yararlanır...

süreleri 30-45 dk arası olmak üzere,haftada 4 gün kardiyo idealdir....yogun kardiyo günlerindne sonra 1gün ara vermeye çalışınız..vücudunuzun sakatlanmaması ve dogru birşekilde ilerlemesi için, dinlenme önemlidir..

12. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    protein tozu konusunda bende pek emin değilim,pek sıkı sayılmam,sıkı,fit bir vücudum olmasını istiyorum hocam soya protein tozu önerdi,kullanıp kullanmamakta karasızım,bi yandan da sıkılaşmak istiyorum off ne olacak benim halimkafa_

13. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    soya proteini, bayanlar tarafından tercih edilebiliyor çünkü bayanlar vejeteryan beslenme biçimini örnek aldıkları için, soya proteini tercih edilebiliyor...soya proteini bitkisel proteindir, ama whey proteini süt proteinlerinden çeşitli yöntemler kullanılarak elde edilir..soya proteinin avantajı yediginiz besinlerin besinsel degerlerini artırabilme özelliğidir..

soya proteini, eger laktoz hassasiyetiniz varsa, tercih edilebilir..hayvansal protein kaynağı olmadıgı ve östrojen seviyesini yükselttigi için, vücut geliştirme ve fitness sporuyla ugrasanlar tarafından tercih edilmez...yani, kas kütlesi kazanmak için whey proteini cok daha mantıklıdır..

whey proteini, yagsız kütle kazanma konusunda da size cok yardımcı olur ve diyet dönemlerin vazgecilmez protein kaynagıdır, ama soya proteinlerinin aynı işlevleri gördüğü pek söylenemez..soya proteinlerinin maliyeti düşük olması bir avantaj olabilir, ama bekleneni verecegi konusunda tatmin edici sonuclar beklemek dogru olmaz.

kujum bunu beğendi.
  14. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    D.Wolf bilgiler için tşk.ler,peki ben whey proteini bıraktığım zaman
    bi yan etkisi olurmu+kilo yapar mı,malum zayıflamaya çalışıyorum..

15. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    whey proteini her dönemde kullanılabilir..ister hacimlenme döneminde, isterseniz definasyon döneminde kullanabilir...whey proteini bırakınca kilo alma gibi bir durum söz konusu değildir..içinde saf protein barındıran bir ek besin, yag oranı yüksek olan bir ek besin değildir..kısa süren sindirimle vücuda maksimum yarar saglayan, diyet dönemlerinin vazgecilmez protein kaynagıdır..kısacası, korkmanıza gerek yok, rahatlıkla kullanabilirsiniz..soya proteinine verilen para, beklediginizi size vermeyebilir..

gelelim whey türlerine; izole ve concentrate whey türleri vardır..izole whey piyasadaki en saf whey ürünüdür, yag ve karbo oranı çok düşüktür, bu yüzden cabuk sindirilir..

concentrate whey, laktoz ve çok az yag oranına sahiptir..%80 den aşagı veya biraz daha yüksek oranda protein içerebilir, ama izole wheyler daha yüksek oranda protein içermesinden ve içeriğinde saf protein olmasından dolayı daha cok tercih edilir..

kujum ve aneximandros bunu beğendi.
  16. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    işte örneği az görülen bir toplumda böle tırsak yaklaşımlar oluyo ben de konuyu açtığımda ayyy kaslı kadın iiirenççç diyolar sora sandalyeye bağlayıp internetten ne kastettiğimi örneklerle anlatında hıııııııı tamam o zaman a dönüyo itirazlar.

bayanlarda gördüğüm an yaygın antrenmen hatası at gibi görünmektan korkup kendilerini yormadan salondan çıkmaları 1 saat salonda tepişiyolar doğru düzgün ter ble yok nooldu spor yaptılar.

kas geliştirmek sistem ve teknik isteyen bişi her eline 5 kiloluk dumbell alan 40 cm kollara sahip olmuyorki

kaldı ki aynı kiloya bile erke ve kadın bünyesinin tepksi farklı hormon kullanmadan bir kadının at gibi görünmesi tıbbi açıdan mümkün deği ancak atletik görünebilir bu da seksi bişi

bel inceltmek için zannedilip de aslında kalınlaştırmaya yarayan tek hareket var o da dumbellarla yanlara eğilme sopa çevirerek bisiklete binerek(evet yanlış okumadınız kondisyon bisikletinin kollarına uçları aççağı gelecek şekilde bir havlu asın bu sarkan uçlardan tutun tam yarış bisikleti pozisyonuna geleceksiniz ve çevirirken mideniz kasılacak) envai çesit mide hareketleri var ancak en sabır isteyen yerlerden biri kolaylıklar diliyorum.

bayanlar her kareketi erkeklerin yaptığı her hareketi yapabilirsiniz. 15 tekrar yapın son tekrarda yırtınacak ağırlık olmasın ama yorsun işiniz bitince duş amakta biraz zorlanın canıım. kasları mayalı hamur(erkekler gücenmesin byanlara ilgi alanlarından örnek veriyorum sizin kaslarıınıza hamur gibi demek istemiyorum) gibi yapan şey o son tekrardaki yırtınma işte. gözler yumulur surat kızarır arrrghhhıaaaaaa diye bir ses gelir sanırsın 500 kilo kaldırıyo ağız burun yamılır hah iste onu yapmayınca kas pörtlemez

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Nisan 2009
    itsnotmyworld bunu beğendi.
  17. itsnotmyworld

itsnotmyworld Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar öncelikle bu yararlı bilgiler için teşekkürler 'bel kalınlaştırmaya yarayan tek hareket var o da dumbellarla yanlara eğilme' demişsiniz ben bi süredir bu hareketi yapıyorum bu tarz bir siteden yararlanarak başlamıştım belimde 1-2 cm bir incelme oldu fakat yağlı görüntüsünün aksine daha sert hissediyorum belkide bana öyle geliyodur :) bu harekete devam etmem bu durumda yararlı deil aksine kalıbnaştırıcı etki mi gösterir yoksa önce yağların yakımında mi etkisi olur onu öğrenmek istiyorum teşekkürler..

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    rutin kas çalıştırma ile ilgili hareketlerin size faydası kaslarınızın çalışması ve sıkılaşması olabilir fakat çalışılan kas o bölgedeki yağların yandığı anlamına gelmez..

yana eğilme benimde salonlarda ısrarla yapanları ibretle izlediğim hareketlerden biridir..o dönemde kardio vs.den dolayı toplam yağ oranınızdaki azalmadan dolayı beliniz incelmiş sanırım ama bu hareketi özellikle ağırlık kullanarak yapmak kalınlaşma problemine yol açabilir..

itsnotmyworld bunu beğendi.
  19. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Ayrıca kapkaççı yakalayıp dövme şansınız da artabilir.İyi bir deneyim olur. :)

20. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    bir bayan ince yapılıysa vede steroid kullanmıyorsa yapmış olduğu kas vücut unu sertleştirir (hani tabir edilen taş gibi hatun vardırya o model) ve buda erkeklerin benim tahminimce % 90 ının hoşuna gider. Sarkık kollar yanlarda ele gelen yağlar mı hoş olur yoksa sıkı gergin ve dolgun bir vücut mu ?

sohbetseli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş