Bayanlar icin supplement

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve fgroan tarafından 27 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    Ben yıllardır spor yapiyorum. Fakat hicbir zaman yağlı görüntümden kurtulamadım haftanın 3gunu kickboks 2 gunü agirlik çalışıyorum. Protein tozu cla ve karnitin kullanıyorum. Performans arttırmak ve yağsın kas gelişimi icin kullanmam gereken suppelementler olabilir mi.
    Yağ orani%25
    Kilo58
    Boy166

Son düzenleme: 27 Ağustos 2013
  2. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Diyetinizi yazar mısınız? %99 diyet yüzünden başarısız oluyorsunuz.

3. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    Belirli bir diyet takibi yapmiyorum 2porsiyon yağsın tavuk göğüsü yada ton balığı yerim günde. Salata sebze ağırlıklı beslenirim. Ama gece antrenmandan geldigimde çok acmoluyorum o yüzden tatlı seyler tüketiyorum. Tek sıkıntım o malesef

4. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    tmm işte sorunun cevabı bu kurduğun cümlenin içinde kendi sorununa kendin cevap vermişssin zaten

fgroan bunu beğendi.
  5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Bayanların metabolizması daha yavaş ve yağ yakımı onlar için biraz zor oluyor. öncelikle düzgün bir diyet oluşturmak gerekli. kaçamakların olmadığı. kaçamak yapılacaksa da 2 haftada 1 ile sınırlandırılmalı. En büyük kas grubunuz bacaklarda, bacak antremanlarına ağırlık vermen yararına olur. hem görüntü olarak estetik bir görüntü yaratır hemde yağ yakımına ve metabolizma hızını arttırmaya yardımcı olur. ekstra bi supplement kullanmana gerek yok (elindekiler bile gereksiz bence)

fgroan bunu beğendi.
  6. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    Verdiginiz bilgiler çok yararlı oldu efendim. Kickboksta müsabik sporcuyum ve 5 kilo vermem gerek. Bu yüzden haftanın 5gunu sıkı çalışıyorum antrenman oncesi karnitin sonrası iso100 kullaniyorumki kas kaybı yaşamayayım. Hatta oncesinde kreatin monohidrat bile kullanmayı düşündüm bilmiyorum bir yararı olurmu

7. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Creatine anaerobik performansı arttırır. Güç artışı gerekli ise kullanılabilir.

Kilo vermek için iyi bir diyet gerekli. Yediklerinizi düzenli olarak not almanızı tavsiye ederim. Yağ kilo başına 1gramdan fazlaysa aşağıya çekin. Protein ve yağ dengede ise karb'ları yavaş yavaş aşağıya çekin. Bunları gözlemlemek için de yediğiniz herşeyi not almanız uzun vadede çok iyi olur.

technical1967, Predatel ve fgroan bunu beğendi.
  8. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    Liste yapmak cok mantıklı oluyor. Bende diet yapmak durumuda kaldığımda yapıyordum. Yaglanmaya cok musait genelde kadın metabolizması. Yukarıda aksam tatlı demissin ki daha birsey demene de gercekten gerek kalmamıs. :) Haftasonu kendine bir gun sec odul olarak bir tatlı ye. mumuknuse sutlu boylece hem yag/ tatlı kontrolunu saglarsaın hemde o tatlıyı butun hafta calsıp diet yaparak hak etmis olursun. ben kazandibi yiyorum mesela turkiyeye geldiğimden beri ve bayılıyorum. :)

Creatin belirli bir güç attışı sağlayacaktır mutlaka. Ornek olarak ben 1 yılda cok iyi bir diet supplement kullanarak verim aldım. Supplement olarak protein creatin ve amino kullandım. Son zamnlarda gulitamin recovery icin extra alıyorum. Bunu kaç kere dedim bilmiyorum ama iyi diet olmadan suplementler bosuna para harcamak olur. Yukarıda cok dogru seyler soylenmis. Umarım bir bayandan da bunları duymanız size yardımcı olur.

Kisisel not: yazmicaktım artık ama dedim canı cehenneme :)

Predatel, fgroan ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    supplemetler konusunda haklısın defalarca belirtmek gerek her ürünü dergiler satıcılar ve spor salonu sahipleri abartıyor onunla kalmayıp supplementsiz hiçbir şey olmaz deme cesaretinide buluyorlar normal beslenme iyi değilse para boşa gider bu kadar basit aslında araştırmadan uzak insanlar çoğunlukta olduğundan aynı şeyleri konuşmak zorunda kalıyoruz

fgroan bunu beğendi.
  10. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    Hiç supplement kullanmadığım zamanlarda diyetle iyi zayıfladım. Ama kas kaybı yasadım. Tekrar böyle olmasından korkuyorum ve bacaklarda ve kollara o parçalı görüntüyü kaybetmemek ve daha da belirginlestirmek icin supplement tercih ediyorum. Sadece yağdan gitmesi icin.

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki gerekli ise supplemente kullanacaksınız yoksa yanlış anlaşılmasın tamamen gereksiz ürünler değildir hatta bilinçli kullanımda çok faydası vardır kişiye göre etikisi değişsede burada demek istediğim supplementlerin mucize olmadığıdır iyi sporlar

fgroan bunu beğendi.
  12. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    Bende Glutamin kullanmayı düşünüyorum. Antrenman sonrasında. Yararlı olur mü sizce .

13. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Evet iyi bir recovery olur. Ben agırılık antreman sonrsı protein ve creatin alıyorum aynı anda. arkasından cardio yaıyorum min 30 dakika gecmis oluyor. Gulitamini cardio sonrası alıyorum .
    Crossfit yaptıgım gunler sadece protein alıyorum antreman sonrası gulitamini almam gece yatmandan once alıyor.
    Bu aralar bir program uyguladığımdan bu kadar supplement alıyorum. Yemekten icmekten supplement kullanıcak zaman da bulamıyıorum:)

rockybalboa7 bunu beğendi.
  14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bende whey creatineyi birlikte alıyordum aslında tek creatine kullanmaktansa kobinasyon yapmak iyidir şuanda çok iyi beslendiğim için supplementte zaman kalmıyor [​IMG]

15. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    ben kard.ıyo ıle baslıyorum haftanın 3 gunu 20dakka kadar sonra agırlık calısıyorum. diğer 2 gün direkt kardıyo sayılır kick boks derslerıne katılıyorum. glutamin alırsam eger hergun yatmadan once almam gerekıyor değil mi

16. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    Zaten creatin ve protein kullanıyorum demiisin guc artısı icin. Recovery icin gulitamin alabilrisin ama cok su icmen lazım gun icinde bobrekler icin.

17. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    creatın kullanmıyorum. karnitin kullanıyorum.

18. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Pardon Ben uykulu okudum biraz. Zaten turkce porblemim de oluyor bazen . Ben size yag / karbonhidrat 0 olan bir protein ve creatin kullanın diye tavsiye edeceğim gulitamin recovery antreman dan sonra alınabilir . Carnatin bir kere kullandım bir faydasını gormedim. Zaten iyi antreman yapıyorsınuz. gerek yok diye dusunuyorum.

fgroan bunu beğendi.
  19. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer

protein tozu olarak -dymatize iso100- kullanıyorum. karbonhidrat 1 ve yağ 0. bittiği zaman -weider cfm whey protein- almayı düşünüyorum. denildiği gibi bacak antrenmanlarına ağırlık vermeye çalışıyorum. ve ndense deli gibi su içiyorum. 4 litreyi geçtiği oluyor.

20. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba Guzel secim bende suanda aynısını kullanıyorum. hatta hazırlanıyırum suanda spor icin :)

Sayfayı Paylaş