Bayanlar için

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve pikapika tarafından 29 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. pikapika

pikapika Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Bayanlar için savunma sporlarıyla ilgili görüşlerinizi alabilir miyim? Ne önerirsiniz, nasıl başlamalı vs. Konulara biraz baktım da bulamadım bayanlara yönelik.

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Kiz arkadasim kick box yapiyordu. Hosuna gideni yap ;)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. Syrius

Syrius Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kick box öneririm benimkide benle aynı salonda vicudunu toparlar guzven gelir

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Kick boksta olabilir elbet ama dediginiz gibi spor olarak faydali olacaktir, savunma maksatli olarak bir bayanin fiziksel zaafiyetini ortadan kaldiran wing tsun veya krav maga biraz daha mantikli, ikisini de araştırabilirsiniz.

5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    aikido olabilir iyi bir savunma sporudur ve karşındaki ne kadar güçlü olursa olsun iyi bir aikidocu onu etkisiz hale getirebilir

neverbackdown. bunu beğendi.
  6. oculusmaker

oculusmaker Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Savunma amacliysa Krav Maga onerebilirim lakin salon bulmak sikintili.

7. pikapika

pikapika Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    savunma amaçlı, bi de bu sporları yaparken hacimlenmem söz konusu değil di mi? hem ince hem güçlü bi şey olmaya çalışıyorum da..
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ekim 2014 ---
    biraz araştırdım. ben sokakta filan biri bana bulaşsa kendimi savunabileyim, gerekirse indireyim adamı istiyorum. spordan çok... sanırım kick box bunun için uygun. diğerleri çok estetik ama çoook uzun yıllardan sonra işe yaradığını söylüyorlar. araştırmaya devam ediyorum.

Son düzenleme: 30 Ekim 2014
    John Philipi bunu beğendi.
  8. oculusmaker

oculusmaker Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Saldirgan herhangibir dovus sporuyla ilgilenmiyorsa krav maga gayet idealdir.Zaten Turkiye'de MMA'yla ugrasan serseri tiplerle karsilasma ihtimalin olacagini dusunmuyorum.Israil'de kolluk kuvvetlerine zorunlu olarak verilen bir egitim krav maga.Benzer savunma sporlarindan farki kesici ve atesli silahlarla yapilan saldirilara karsi da teknikler icermesi.Bu acidan , amacin kendini savunmaksa bir adim onde diye dusunuyorum.

9. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    kick boksta nekadar iyi olursan ol güce bağlıdır bu yüzden kadin icin uygun değil bana göre onun yerine wing tsun kraw maga aikido gibi tekniğe dayali sporlar bencr kadına daha uygun

Ayrica hacimlenme filan olmaz kadınlarda testosteron hormonu cok az üretildiği için kas yapmaya vücudunuz uygun değil o gördüğün kasli kadinlar dışarıdan hormon almis kişilerdir

Balboa7 bunu beğendi.
  10. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Krav maga.

Balboa7 bunu beğendi.
  11. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    kik boks kilo iledir kilosu 5 lira. kiloların dengeli olması gerekir bayanlar dez avantajlıdır filmlerden bahsediyorsanız özellikle chocklate çok gaz verir ama ya o filmdeki gibi otistik bir yetenek gerekir ya da hayal gücü ince ve güçlü olmak diye bişi yoktur sadece aikidoda öyle bir hoca gerçekten gördüm ben Yoko Akamoto el kadar bayan dev gibi adamları evirip çeviriyor.

kavga can pazarıdır kimse içinde olmak istemez filmlerdeki gibi değildir. hele incecik bir bayan okadar kilo farkıyla siz biraz daha düşünün bunu

Son düzenleme: 19 Kasım 2014
  12. Reverse

Reverse Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede aikido kadınlar için en ideali düzenli bir şekilde uzun süre gidersen çok iyi bir noktaya gelebilirsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Balboa7 bunu beğendi.
  13. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Kickboks

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. behswank

behswank Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sonuç?

15. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Çıkmadı gibi

16. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    güç farkı çok aşırı olucak.Ben uzun yıllar uğraşman gerek diyerek Aikido ve Taekwondo(aani bi döner tekmeyi yiyen bi arkadaş(kafa yada karın bölgesine) maçlarda %90 knockout oluyor gözlemim) öneriyorum.

17. JellyBelly

JellyBelly Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Paramedik
    John Philipi bunu beğendi.
  18. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Herkesin emeğine saygımız sonsuz, yazar araştırmış, kendince doğruları belirtmiş lakin bu konu çok okuyanın değil çok gezenin daha isabetli yorumlayabileceği bir konu. Kısaca üzerinden geçelim, Wing tsun; inanılmaz derecede emek ve zaman ister, 6 ayda 1 senede elle tutulur hiçbirşey öğrenemezsiniz. Ayrıca Donnie Yen değilseniz, idmanlı bir boksör karşısında chi sao yapmak işe yaramayabilir. Krav maga; içerisinde bir çok disiplinden toplama teknikler barındırmakta, işe yarar bir disiplindir ancak yazara göre boks, kick boks, muay thai gibi krav maga' ya teknik alt yapı oluşturan ve sparring imkanı sunan branşlar etkisizdir, bu da ayrı bir soru işaretidir. Luta livre; oldukça etkili bir yer disiplini, güreşi tuş noktasından devralır, rakibi tamamen etkisiz hale getirmek için bambaşka seçenekler sunar. Belirtmek lazım ki bunlar şahsi düşünceler, herkesin bambaşka düşünceleri olabilir. Ama bir gerçeği herkes bilir, mücadele sporları ile uğraşanlar iddalı konuşmaz, özgüvenin tavanda olmasının yanı sıra, egolar minderde - ringde kalır. Ayrıntıları burada bitirelim, bir bayan olarak neler yapabilirsiniz bunun üzerinde durmak daha doğru, toplumun üzerinize yüklediği bir karakter var, tırnağı kırılınca veya tokası sıkınca acıdan gözleri dolan, yani hemen pes etmeye ve fiziksel acılarını serbest bırakmaya meyilli bir kadın hiçbir mücadele sporunda etkili olamaz, buna erkeklerde dahil. Gözünü daldan budaktan sakınmayan, sporcu bir kadın ise tek hamleyle 100 kg bir erkeği nakavt edebilir. Yatak odasında ki örümcek için salonda ki kardaşi - kocayı çağırıyorsanız biber gazı en iyi seçimdir.

Balboa7 ve kaldıray bunu beğendi.
  19. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Bi ber gazi bile bir eitim gerektirir dogru yone tutucan ruzgara dikkat edicen son kullanma tarihini kontrol edicen yaşadigim bişinaklima geldi guldum

John Philipi ve columbu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş