Bayanim ve kilo vermek istiyorum

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve matilda tarafından 13 Nisan 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Kalkis

Kalkis Guest

MAtildaya ne oldu hıc ortalardan yok . Kız öldü gitti heralde :lol:

2. matilda

matilda Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    satis elemani
    Yer:
    istanbul
    Uzun bir bisiklet yolculuğu yaptım, Bodrumdayım burada iş buldum kovulana kadar çalışmayı düşünüyorum ;) kilo sorunum tamamen bitti, bacak kaslarım belli olmaya başladı daha fazla kilo vermeyi düşünmüyorum lara croft gibi oldum. Otelde internet yok, sabah 7 akşam 10 saatleri arasında çalışıyorum ve çoook yoruluyorum.

3. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    matilda senin adına sevindim lara croft mu çok iyi :D iş bulmanada sevindim galiba otelde ve bisikletle gittiğin yerler çok uzak bunu nasıl başarıyorsun nerede uyuyor dinleniyorsun hayret verici :?

4. matilda

matilda Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    satis elemani
    Yer:
    istanbul
    İşsizlik sigortası para ödemeyi kestiğinde ve iş bulamadığımda çaresizliğin ne demek olduğunu öğrendim ev sahibi kapıya dayandı, çok eskilerden tanıdığım bir arkadaşımın telefonunu buldum, durumumu anlattım, onun mutsuzluğu benim mutluluk kaynağım oldu, arkadaşım kocasından ayrılmış ve yanlız yaşıyormuş gel birlikte kalalım zaten çoluğum çocuğumda yok diyip beni çağırdı :) ben de onun yanına taşındım, sonra benim eşyalarımı sattık onun avukat parasını ödedik, kalan paramla da kendime giant trc 26 yol bisikleti, güzel iki elbise, güvenlik kiti ve janjanlı bir sırt çantası aldım. Arkadaşım ailesinin yanına tatile gitti, benim uzun zamandır hayal ettiğim şey şehirler arası yolculuk yapmaktı, zaten bisiklet grubu ile yapacağım yolculuğu kaçırmıştım. :( önce karayolları haritasını önüme aldım kendime yol planı hazırladım, sonra lastik tamir etmeyi ve vites ayarlamayı öğrendim. ihtiyacım olan şeyleri sırt çantama aldım ve yola çıktım. Karayolunun en sağında gidiyorum hiçbir sorunla karşılaşmadım. bianchi kullanırken çok hızlı giderken gidonu tutmak zor oluyordu, yeni bisikletimde zorlanmıyorum bisiklet tahmin ettiğimden çok daha iyi çıktı. Daha önce uzun yokuşları inerken çok korkuyor ve yavaşlıyordum şimdi titreşim dirseklerimi acıtmadan yavaşlamıyorum :) birkaç kürdo dışında sürücülerden rahatsız edici hareketler görmedim onların da zaten doğalarında var öküzlük insan gibi hareket etmekte güçlük çekiyorlar. Bazıları kadına bak vay be gibilerinden selam veriyor, bazen durup yol kenarında dinleniyorum dinlenirken duran ve bir ihtiyacım olup olmadığını soranlar oluyor. Maalesef konaklama imkanım olmuyor otobüslerin kullandığı tesisleri kullanıyorum yol boyunca bir sürü var, bisikletimi bir yere kilitleyip lavaboya gidiyorum alkollü mendille her tarafımı bir güzel siliyorum üstümü değiştiriyorum, saçım kötü durumdaysa lavaboda saçımı yıkıyorum kirlenen elbiselerimi de lavaboda yıkıyorum sonra yemek yiyorum ve masaya kafamı koyup hava aydınlanıncaya kadar uyuyorum sonra tekrar yola çıkıyorum. Bisikletle uzun yol yapmak gerçekten çok zevkli ve insanın kendine olan güvenini artırıyor. Şimdilik bisiklet süremiyorum :( tahmin ediyorum ekim ayının sonuna kadar bu otelde çalışabilirim ve sonra arkadaşımla kalmaya başlarım, burada hiç para harcamıyorum biraz birikim yapabilirsem harika olacak çünkü bisikletimden başka hiçbir şeyim yok :( kendinize iyi bakın.

su bunu beğendi.
  5. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    matilda önceki durumun için üzüldüm ama artık bir işin var ve çalışıp para biriktiriyorsun. üzücü bir hikaye yinede iki gerçek var 1.burası türkiye kendine dikkat et tek başına bisikletle yola çıkmasan iyi olur bence 2. bir bayan olman gerçeği bide eğer para biriktirirsen bunu dönerken üzerinde taşıma bankaya falan yatır sevgilerle kendine iyi bak :)

6. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    Bir fitness antrenörü olarak bayanlarla çalışıyorum.Salona gelen bayanlarla yaz döneminde aerobik dersinede girdiğim için bu işte tecrübem var.
    Kilo vermek nedir?Aldığın kaloriler harcadığından az olursa kilo kaybına uğrarsın.Bu çok basit bir denklem.Salonda çalışan insanlara verdiğimiz bir diyet programını da ekliyeceğim.
    Öncelikle doğal yağ yakıcıları kullan.Bunlar:sarımsak,pulbiber,soğandır.Ayrıca çarliston biberde metabolizmayı hızlandıracak etkiye sahiptir.Bunları diyetine ekle..
    bizim verdiğimiz diyette sabah kahvaltısından önce 1 bardak ılık limonlı su artı 1 tatlı kaşığıda sirke var bunu aç karnına alıyorsun.limon ve sirke fazla olmamalı.bunu salounumuza ziyarete de gelen çok sevdiğim bir hoca olan NAMIK EKİNden öğrendim.Bana o tavsiye etti.Salondaki üyelerde bu bilgiyi doğruluyor.bunu içtikten sonra koşmaya başla15-20dk kadar yada gücün yettiği kadar koş.koştuktan sonra jimnastik aletine geç.ondan sonra biraz daha koş ve üzerine sıkıca mide çalış.Kahvaltı menün:beyaz peynir.mutlaka bal,2-3 adet zytin ve 10-15gr tereyağı olsun.tereyağın içinde bu gün piyasada yağ yakıcı olarak satılan esansiyel yağ asitinden var(CLA).Unutma DİYETTE ASIL OLAN VERDİĞİN KİLOLARI GERİ ALMAMAKTIR.Fazla kilo vereceğim diye uğraşma ayda 4-6kg arası ideal fazlası senin vücudunun dengesiniz bozar...öğle yemeğinde:pirinç lapası yiyebilirsin.Salata yaparsan özellikle biberli gayet iyi olur.Akşam yemeğinde ise çorba,salata(soğan+sarımsak+biber+yeşillik)+sebze yemeği+1bardak yoğurt(100kaloridir.) yiyebilirsin.muz tüketmeni pek tavsiye etmem.Ayrıca üzüm çeşitlerinede pek yanaşma...

7. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    matilda senin hayatin devamli tehlikede gibi geldi bana bir gün zehirle zayiflamaya calisiyorsun diger gün bisikletle 100 kilometreyle giderken takla atip düsüyorsun bu yetmezmis gibi kiz basina türkiye turuna cikiyorsun... cok garip birisin vesselam... bu bisikletle seyehat isi bencede iyi bir sey degil. dönerken otobüsle dön. (edit hsd kürdo ile ne kastettin burada ayırımcı yazılara müsama yok yazdıklarına dikkat etmeni istiyorum bu sana bir ihtar bizim kürt türk laz çerkez üyelerimiz var ve ayırımcılık yada ırkçılık ve siyaset istemiyorum forumda kuralları okumanı rica ediyorum) napacagi belli olmaz dikkat et kendine. saygilar.

8. meltem

meltem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten böyle biri varmı diye merak ettim doğrusu :)

kimodedim ve statik bunu beğendi.
  9. cosmopolitan

cosmopolitan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    matilda önceki yazılanları okumadım ama kilon sanırım biraz fazla biliyorum durumun iyi değil ama sağlık ocaklarında kan testi yaptırmanı öneririm sanırım ücretsiz bakıyorlarmış eğer kilo veremiyorsan onunla alakalı olabilir

10. statik

statik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2005 yılında varmış sanırsam...
    Umarım hala vardır tabii:)

11. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Matilda Şimde İşte
    yeni maceralarını sabırsızlıkla bekliyoruz hyper_

12. tahtul

tahtul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne
    ya siz bu efedrin zararlı filan diyorsunuz ama ben uzun yürüyüşlere çıkmayı seviyorum.geçengün5 saatte aralıklı olarak 10 tane 50 mg efedrin arsan tablet içtim. bana olan etkiside kafamın arkasının uyuşması, kalp atışının hızlanmasından başka birşey olmadı. tabi bu bünyeye göre farklılık gösterebilir. milleti korkutmayın öldürüyor gibilerinden.

13. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Matilda şimdi nerede ne yapıyor acaba? Yazdıklarını bir senarist alıp çok rahat bir film çekebilir.

14. simgesel_boyutsal

simgesel_boyutsal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herbalife diyorum başka bişey demiyorum. ben kullanıyorum yeni başladım ama etkisini göstermeye başladı bile hem zararsız ve tamamen bitkisel.

15. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    sonuçta bu kısa süreli bir çözüm.kiloyu verirsin herşey yolunda diye düşünürsün ama bir süre sonra verdiğin kiloların iki katını almışsın bile.bu ürünleri kullanmadım.çevremde çok sayıda kullanan var.
    spor ve sağlıklı beslenme şart.

16. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    herbalife kullanıp bıraktıktan sonra onlarca kilo alan bir üyem var çalıştığım salonda. kullanmaz olaydım diyor. her yeni ürün başlarda etkisini gösterir. çünkü buda bir nevi vücuda şoka sokmaktır. şaşırtılan vücut kilo vererek tepki gösterir. en sağlıklısı spor ve diyeti bir yaşam biçimi haline getirmektir.

diez, ciara, aneximandros ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    geçen gün bir eczanenin önünden geçiyorum
    gözlerime inanamadım
    bilmemne çayı gelmiş diyet yapmadan zayıflama diye yazmışlar palavraları
    çok şaşırdım nasıl yazabiliyorlar ve asabiliyorlar diye sonrada güldüm
    spor ve sağlıklı beslenmeyide unutun
    hayat tarzınız olsun
    mesela ben şimdiden tatilimi planlamaya başladım
    aklımdan geçti koşu ayakkabılarınıda alıyımmı diye
    alıcam tabi
    tatile gidiyorum diye koşmıcakmıyım
    zorunlu yaptığım bişey değilki
    zorunlu olmayacak bütün sırrı burda

yalnız patronum duymasın şimdiden tatili düşündüğümü
    ithalatta durdu zaten
    ya arkadaşlar çook mutluyum böyle içim içime sığmıyor
    herkese sarılmak zıplamak oynamak istiyorum

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Ocak 2009
  18. Lemon

Lemon Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bilmiyorum belki kural dışı bi şekilde çok öncesinin bu başlığına yazıyorum ama baştan sona kadar okudum tüm başlığı. Ve hakikaten hikaye kıvamında olmuş başlık.

Başlık kahramanımız matilda'ya ilk yazdıkları sonrası çok ama çok üzüldüm. Neyse ki daha sonra birazcık da olsa toparlamış gözüküyordu.

Çok merak ediyorum acaba şimdi nerede, ne yapıyor kendisi? Umarım sağlığı ve huzuru yerindedir :).

Azi bunu beğendi.
  19. hykara86

hykara86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ölmüş bir topiği canlandırıyorum galıba ama konu sahıbını cok merak ettım ..
    Butun o ılacları kullanıp hayatta kalabıldı mı ?
    Yasıyor mu acep
    Eğer yaşıyorsa bende bısıklet alıp yanına katılabılırım :)) deli deliyi çeker

20. mky212

mky212 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    -Carnitin kullanabilirsin arkadasların dediği gibi, bir ayda 10 kilo çok fazla ve sağlıksız bir durum,
    çok zararını görürsün ve verdiğin kiloları azcık birşey yediğinde geri alırsın buda moralini kilo verememekten daha fazla bozar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:16 ----------

Gerçekten müthiş bir başarı hikayesi..

Sayfayı Paylaş