Bayan vücut geliştirme,aralıklı Oruç(intermittent fasting) ve/ya düşük karbo?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Backandbetter tarafından 7 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Backandbetter

Backandbetter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,
    166 boy 16 yaş
    Ben çevremdeki anoreksik bir arkadaşım sebebiyle, aynı anoreksik durumdan şikayetçi oldum, 10 kilo verdim(52 den 41 e)bildiğiniz üzere haddi hesabı yapılamayacak kadar da kas yaktım. Yaklaşık 5 aydır normal beslenme düzeninde ilerliyorum. Bu safhada da tabiki 5 kilo yakın aldım ve yağlanma da tabiki oldu. İşin kötü tarafı anoreksiya öncesinden daha kötü bir dış görünüme sahibim(az kas çok yağ). Tabiki fitness a giderek ve ağırlık kaldırarak kas kütlesi ekledim. Şu an 47 kilodayım ancak çok sinirimi bozan bir yağlanma var biraz yağlanmayı bulk a tam gaz öyle devam etmeyi planlıyorum.Bunun için 16 saat oruç 8 saat yeme aralıklı bir beslenme düzeni olan intermittent fasting i önerir misiniz deneyip sonuç gören var mı? Aslında yine ağırlık kaldırarak antreman günleri yüksek karbolu oruç, serbest günlerde düşük karbolu oruç böylece yağ yakarken kas da yapmayı planlıyorum. Aynı şekilde, bir kere ketojenik beslenmeyi denemiştim, kaslar belirir gibi olmuştu ama aşırı yağlı beslenme midemi bulandırdı ve bıraktım.47 kiloda üst vücudum çok güçsüz tavsiyeleriniz nelerdir

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Hem bulk hem definasyon işi gücü olan biri için gercekten cok zor ve uğraştırici. Bana kalırsa bulk yap. Intermittent fasting ile bulk nasıl olur bilemicem yani yemek yeme için 8 saatin var ve bulk olmak için yeterli kaloriyi alamayabilirsin. Ama bana kalırsa dene. Gerçekten farklı bir deneyim olur. Ve dediğin gibi yağ yakabilirsin.

3. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    geçmişinde anoreksiya olan 23 yaşında bir kadın olarak ( hala anoreksiyayı atlatmış değilim ) bende ağırlık antrenmanlarıyla yıktığım mahvettiğim kaslarımı geri toplamaya çalışıyorum.sorarsan özenilecek bir vucudum var şuan ama hala beslenme ile ilgili kafa karışıklığım devam ediyor ve kalori hesaplamaları falan filan (sen iyi bilirsin ) çok uzattım diyeceğim şey şu kendini kafanı bunlarla bozma lütfen cardio yap yağ yak , kas çalış güzel tamam..ama çok takıntılı olma.kendimden biliyorum çok yorucu oluyor :) kaslara ağırlık ver zaten fitness yaptığın sürece çok yağlanmazsın.

4. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Squatı ihmal etme büyük kas grupları çalışırken büyüme hormonuda harekete geçer.

5. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    intermitted i denemedim çok öven var ben ketojenik denedim ben de onu övüyorum. diyabetin ve ileri kollesterolün yoksa deneyebilirsin

Sayfayı Paylaş