Bayan Fitness-Aerobik

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve nrcn tarafından 26 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. nrcn

nrcn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selam forumda pek çok bilgi edindim çok teşekkür ederim.
    Fakat yine de sorularımın cevabını aramak adına birkaç bilgi almak istiyorum sizlerden.
    Ben 21 yaşındayım boy 1/60 kilo 60... Bu hafta 2 gün 1'er saat olmak üzere aerobik diğer 3 gün ise 4 saate kadar çıkabilecek fitness programıma başlıyorum. Sorularım ise sizce bu program benim yaşım ve kilomda biri için uygun mu? Fitness konusunda bazı tereddütlerim de var. Kaslı bir bayan olmak istemiyorum.Sadece karın bölgem ve göbek bölgemin sıkılaşmasını istiyorum birazda kalça sıkılaştırma yapmak istiyorum mümkünse... Diet konusuna gelirsek diet zaten yapıyorum ama abur cuburdan uzak duramıyorum :) Sizce sporuma bir etkisi olur mu? Kilo vermek ve kas yapmadan istediğim bölgelerin sıkılaşması için bana nasıl bir program izlememi tavsiye edebilirsiniz? Umarım cevaplarsınız şimdiden çok teşekkür ediyorum...

deja-vu bunu beğendi.
  2. vol_kan

vol_kan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    aslına bakarsan istesende öyle kaslı bir vücuda sahip olmak hiçte kolay değil bu kadar insanın bu spora yıllarını verdiğini düşünürsen bundan korkmana gerek yok:) fitness programı olarak şu yada bunu yap diyemeyeceğim ama bir gün arayla bütün vücudunu çalışman gerekecek. kol, bacak, karın, sırt, göğüs şeklinde. bu hem vücudunun sıkılaşmasını sağlayacak hemde kalori harcadığın için kilo vermene yardımcı olacak. günde 30-45 dakika arası koşu bandında veya kardio bisikletinde zaman harcamam yeterli olacaktır. salondaki hocan bunları sağlayacak antreman programını verecektir diye düşünüyorum çünkü ben yazsamda muhtemelen anlamayacaksın nasıl yapılacağını:) bende sevgilimi spora ikna edebilseydim keşke :D

3. nrcn

nrcn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet haklısın teşekkürler... Sevgilini ikna ettikten sonra kendi istemediği dürece bence başarılı olamayabilir :) Ne yazıkki bende ikna edemedim ama kendi bilir :)

4. vol_kan

vol_kan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    evet senin gibi düşünüyorum ilk denemesi başarısız oldu zaten 5ay kadar önceki ama ben kararlıyım hala ısrara devam :D günümüz şartları sporu mutlaka gerektiriyor

5. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    4 saat çalışma çok uzun. taş çatlasa ikibuçuk üç saat. ama çatlasa yani. ideali bir buçuk iki saat.

ancak amaç sadece bel ve kalça bölgesi ise ve kas geliştirmek istenmiyorsa hepsini boşverip gün aşırı pilates yapın. tam sizlik...

6. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    en düşük ağırlıkta başlayıp ağırlığı artırmassanız kas gelişmez ve sıkılaşırsınız,deneyin bence.

7. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    kati olarak bu cümleyi söylemek yanlış olur. ağırlık kaldırma dışında metotlar olmasının yanısıra ağırlık arttırmalı piramit sistem dışında da ağırlık kaldırma metotları var.

aerobik, jimnastik, koşu, pilates bunların hepsi faydalıdır. yerine göre geliştirir de sıkılaştırır da.

Son düzenleme: 10 Ocak 2011
  8. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    yanlış anlaşıldım sanırım,sıkılaşmak için bunu yapabilirsin demek istemiştim,sıkılaşmak için sadece bu yöntemin olduğunu söylemedim,bir çok yol var tabiki.

9. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dediklerine göre abur cuburdan vaz geçemiyormuşun bir kere diet bunları yedigin zaman bir işe yaramaz onu söyliyim o yüzden haftada 1 yada 2 ye indirmen lazım bunları yada hiç yemiyeceksin bir şeylerden kısman fedakarlık etmek gerekiyor :) Programın iyi ancak biraz fazla 1.5 saat ile 2 saat arası yapman iyi olucaktır kardioyuda atlama süper sonuçlar alabilirsin :)

Sayfayı Paylaş