Bavul Hazirlaminin İncelikleri

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve saydam tarafından 12 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Tatile çıkma kararı almamızın hemen ardından, hepimizi bavul hazırlama telaşı sarar. Kış boyu giymeyi özlediğimiz yazlık giysilerimiz, yıl boyu durdukları çekmecelerden çıkmak ve bavulumuza girebilmek için adeta sırada bekler. Hiçbirinin hatırını kırmayayım derken, gereğinden fazla bir yükle yola çıkmış buluruz kendimizi. Daha da kötüsü, tatil alışverişine çıkıp, ihtiyacımızın dışında bir sürü ıvır zıvır satın alırız.

Tatile giderken gereğinden fazla yükle yola çıkmamak için, öncelikle kendimize birkaç soru sorarak başlayalım bavul hazırlamaya:

"Nereye, kaç günlüğüne gidiyorum? Orada neler yapacağım? Gece dışarı kaç kere çıkarım? Hangi ayakkabılarla rahat ediyorum? Yeni giysilere ihtiyacım var mı, yoksa geçen sene aldıklarım yeter de artar mı?"

Bu sorulara vereceğimiz cevaplar, bavulumuzun içeriğini belirlememize aşağı yukarı yardımcı olacaktır. Şimdi de, tatil boyu rahat etmenizi sağlayacak birkaç ipucunu daha paylaşmak istiyoruz sizinle:

1- Öncelikle bir liste yapın. Listenizi hazırlarken, baştan ayağa doğru bir yol izleyin. Nasıl mı? Güneşten korunmak için şapka, kozmetik ürünler ve makyaj malzemeleri, açık ve koyu renk iç çamaşırlar, mayolar, t-shirtler, şortlar, pantolonlar, etekler. Parmak arası terlik, yürüyüş için rahat bir spor ayakkabı, soket çorap gibi.
    2- Giysi seçerken, birbirine uyacak tarz ve renkleri tercih edin. Böylece, yanınıza belki de hiç giymeyeceğiniz kıyafetler almazsınız. Neyi neyle giyeceğinizi daha önceden belirlediğiniz için, tatil sırasında hazırlanmanız da kolaylaşır.
    3- Ütü gerektirmeyecek kumaşlardan hazırlanmış giysileri tercih edin, tatilde ütüyle uğraşmayın.
    4- Ayakkabılar bavulunuzda fazla yer kaplayacağından, yanınıza alacağınız giysilerinizin geneliyle uyum sağlayacak birkaç ayakkabı seçin.
    5- Diş macunu, şampuan, duş jeli gibi ürünlerin seyahat boyu olanlarını tercih edin.
    6- Kitap seçiminiz önemli. Artık kitapçılarda boyutu küçük ama yeterli kalınlıkta kitaplar var. Önemli olan sevdiğiniz bir yazara ait olması.

Yanınıza alacaklarınız kadar, almayacaklarınız da önemli tabii ki. Bizden size küçük bir öneri daha; yıl boyu içinizde biriktirdiğiniz tüm sıkıntıları arkanızda bırakın ve tatilinizin keyfine varın. İyi eğlenceler.

2. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    saydam cok tesekürler ..ilaç gibi geldi bu yazı ...işimize cok yarıyıcak :) bende bugun tatil ile ilgili liste yapıcakdım ama bi

türlü nerden baslıcam diye düsünüyordum.bide forma girdim ki sen gerekeni eklemişşin gerisi bize kalıyor ;)

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ne mutlu sana. yaşasin badyforum yazisini eklemeyi unutmussun :shock:

Sayfayı Paylaş