Batman Saçı

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve 1stwarrior tarafından 29 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 1stwarrior

1stwarrior Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar ben "batman dark knight " filmlerinde batmani canlandıran christian bale in saçlarını çok beğeniyorum . Saçım aynen onun gibi , rengi falan aynı diyebilirim ve düz saçım . Tipimde azda olsa benziyor . Herneyse ben bu adam gibi saçıma şekil vermek istiyorum bu resimdeki gibi

http://st.kinopoisk.ru/im/kadr/7/6/3/kinopoisk.ru-The-Dark-Knight-763156.jpg

Ayrıca saçıma böyle parlaklık nasıl verebilirim ? 4 gün falan banyo yapmazsam böyle parlıyor aslında :D
    http://www.tasteofcinema.com/wp-content/uploads/2014/07/Best-Christian-Bale-Movies.jpg

İlk attığım fotoğraftaki gibi bir saç için nasıl bir kesim lazım ? Youtube a falan yazdım baktım haircut videolarına ama bulamadım hiç bu saçı . Anlayan biri varsa yardım ederse sevinirim .

2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    bu kesimle değil daha çok tarama ile alakalı.saç köpüklerini deneyebilirsin bu şekli verirken.yanlar arkalar kısa üstler uzun bırakılırsa olur.ama türkiyede kesebilen kuaför pek yok.ben saçımı kendim kesiyorum mesela hepsinden daha iyi kesiyorum :) yandan ayırıp köpük ile tararsan bu şekli alabilir diye düşünüyorum.ara sıra argan yağı kullanabilirsin.ıslak saçına 1 damla argan yağını dağıt mis gibi parlar.

Balboa7 bunu beğendi.
  3. 1stwarrior

1stwarrior Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Cevabın için teşekkür ederim. Saçımı 3 ay önce kestirmiştim tam da dediğin gibi yanları 3 vurdurmuştum üstleride makas ve aramasla aldırmıştım . Ama şuan uzadı saçım taranacak uzunlukta gibi üstler . Ancak benim saçım sadece klasik sağ tarafa yatırabiliyor tarayabiliyorum nedense :D Sola zor yatıyor yada arkaya yatmıyor böyle havada asılı kalıyor saç . Yani demek istediğim saçı ikiye ayırıp bi tarafı sola , diğer tarafı sağa nasıl tarıyacağım ? Birazda arkaya doğruda taramak gerekiyor resimdeki . Sağ sıkıntı degil ama sola arkaya çok zor . Saç köpüğü bunu yapmamı kolaylaştırıcak mı ? Banyodan sonra saç köpüğü sürüp mü tarayacağım yani saçım ıslakken ?

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Parlasin diye yikanmaktan vazgecme,briyantin felan kullan,daha olmadi limon suyuyla zeytinyagi felan karistir:):)sac parlasin diye 4 gün yikanmamak nedir arkadas ,ne ise yaricak yanina kimse yaklasamadiktan sonra sacinin parlamasi:):):)

derin_aker ve Balboa7 bunu beğendi.
  5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    ek olarak özellikle biz erkekler saçımıza öyle kimyasal ürünleri sürmemeliyiz artı belki saç hergün yıkanmaz kuruluk olur ama 4 gün çok fazla gün aşırı saçı 1 defa yıkamak yeterli ve yıkarkende saçlara masaj yaparak yıkamak lazım saçlarımıza sert davranmamalıyız ha birde çok uzun saçta zamanla dökülme sorunu oluşturuyor ben rambo tarzı hafif uzun saçlı dolaşıyorum

Bekci ve derin_aker bunu beğendi.
  6. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    saçı ayırırken çok ince kuaför tarakları vardır arkasında metal bir ayırıcı var onların onunla ayır ıslakken köpük sür en son wax ile tuttur.kuruturken fön çeker gibi kurut.saçının doğal ayrımını bilemediğim için kesin bir şey diyemem ama doğal ayrımı vardır saçın hep ne tarafa yatırırsın oraya alışır.batman gibi tarayıp üstüne şapka tak o zaman ayrımı yakalayabilirsin.ay çok karışık anlattım umarım anladın:D
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ocak 2015 ---
    saç genetik miras benim babam 52 yaşında aynı batman gibi saçı var adamın beyazlamadı bile :) diplere ve hergün sürmemek lazım tabi bunları

Bekci ve Balboa7 bunu beğendi.
  7. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Önce sac uzatmalisin. O adamın saçları baya uzun ve hayli yumuşak bir saç. Berbere gidip fotoğrafını göster işi bilen biriyse zaten sana yol gösterir. Parlaklık da ışıkla alakali

Nexus 4 cihazımdan gönderildi

8. 1stwarrior

1stwarrior Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar beni yanlış anlamışsınız bazen benim ayda 1 falan üşenip 4 güne yakın yıkanmadığım oluyor o zamanlar saçım parlıyor demek istedim . Heralde yağlanıyor yani . Yoksa 1-2 günde bir banyo yapıyorum .

9. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    sen en iyisi iyi bir kuaföre git tabi yok öyle istediğinin aynısını yapacak kuaför ama benzetir.inşallah..

10. 1stwarrior

1stwarrior Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ya oturduğum yerde öyle bi kuaför yok :D Dolmuşla falan gidebileceğim yerler var ama oralarda pahalı . Öğrenciyiz yani en fazla 10 lira verebiliyoruz :D
    Senin demek istediğini doğru anlamış mıyım ? İlk önce saçım ıslakken köpüğü sürüp tarayacağım . Ardından kuruturken fön çekicem ve wax sürücem . Doğru anlamışımdır umarım . Saçın doğal ayrımı derken ne demek istedin :D saçımın üstünü ve ön kısmını hep sağ tarafa doğru tararım o yöne doğru çıkıyor saçlar . Sol tarafa biraz zor yatıyor yani .Arkaya doğru hiç yatmıyor gibi . Bu arada her banyodan sonra o dediyin işlemlerden sonra hep şapka takmam mı lazım ?

11. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    şapkayı şaka olsun diye dedim ama işe yarıyor :) doğru anlamışsın ama hergün kullanma tabi ki.argan yağı falan işini görür.doğal ayrım dediğim hep ayırdığın yöne doğru saçların çıkar demek istemiştim.

1stwarrior, Mustimusti ve Bekci bunu beğendi.
  12. American Psycho

American Psycho Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Beni 500 kez benzettiler Bale'ye.Her defasında farklı birini atıyorlar ama önemli olan birine benzemeye çalışmak değil.İnsan insana benziyor zaten.Az uğraş bulursun klonunu :D Kendin olup belli bi şekle sahip olmak varken.Bırak insanlar sana özensin

Sayfayı Paylaş