basmayı en sevmediğiniz bölge veya haraket

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Biceps tarafından 29 Nisan 2006 başlatılmıştır.

en çok hangi bölgeyi çalışmayı sevmezsiniz...

1. göğüs

56,2%
  2. omuz

10,4%
  3. kol

5,3%
  4. sırt

4,8%
  5. bacak

12,5%
  6. mide

10,7%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 192 üye.
  1. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    ben de mide çalışmaktan pek hazzetmiyorum...bacak falan çok sıcak değilse sorun değil.....

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    hangi bölgem güçsüz ve eksik kaldıysa onu çalışmaktan hoşlanmıyorum cunku idmanda kendimi o bölgeyi çalışırken aciz ve kuvvetsiz hissetmek istemiyorum..
    ancak body sporunun anlam kazandığı ve sporcunun fark yarattığı nokta da bu kısır döngüyü aşabilmek olsa gerek..

Azi bunu beğendi.
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bilek ağrımı zirveye çıkardığı için lateral raise..çalışırken eski ağrıları nüks ettirmesinden korktuğum front raise sevmediğim hareketlerden..

Ocensers bunu beğendi.
  4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    her ikinizede katılıyorum ağır kilolarda ki feci sakatlıklar kemerden kaynaklandığını biliyormuydunuz yada sürekli kemer ile çalışıpta kemerin dolu olduğu bir zamanda kemersiz çalıştığında kişinin sakatlandığını biliyormusunuz

bu kemik fonksiyon kaybından dolayı. çok ağır kilolarda beli sıcak tutmak ve kemeri sıkmamak gerekir siz kemeri gevşek bile taksanız çok ağır kiloda beldeki kalınlaşma yine kemerin sıkması ile birleşerek diskin hareket alanını kapatacaktır hal böyle olnuca direk sinire baskı uygulanarak fıtık başlangıcı olur..

sıcak tutun gerekirse sıkı bir tayt giyin üzerine kemer takın fakat eliniz kemerin içine rahatlıkla girsin

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Flexor, ben videomda da görüldüğü üzere hiçbir harekette kemer takmıyorum. 110 kiloya kadar barbell rowing yapıyorum ve kemersiz gayet gvenli bir şekilde çalışıyorum. Konsantre olup belimi içeride tuttuğum ve hareketin formunu bozmadığım sürece sakatlık riskini yok sayılabilecek kadar azaltıyorum. Düzgün duruşu tutturmadıkça kemerin hiçbir faydası yok. Ancak dediğim gibi sıcak tutmanın yardımı olacaktır.

6. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Ben de mide hareketlerinden keyf almıyorum.Nedeni basit kısa vadede gelişim görmek imkansız.Oysa ki biceps çalışırken pazunuzun şişmesi nasıl da motive eder bodyciyi

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Dumbell rowing haraketini hiç sevmem ve daha iyi alternatiflerinin olduğunu düşünürüm hep, sırt çalışmalarının ardından barbel rowing, t bar rowing çok yorulmuş olsamda yeniden şevke getirir ama dumbel rowing:D645. Sonra dumbell kick back haraketindende hiç hazzetmem ve yapmam.

8. serhat_kk

serhat_kk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer günümdeysem pek farketmiyor. Her hareketi büyük bir sevdayla yapıyorum. Ama genel olarak.

1- Göğüs
    2- Ön Kol
    3- Arka Kol
    4- Baldır

Çok güzel söylemişsiniz okankut. Tamamen katılyıorum.

9. serhat_kk

serhat_kk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    (Mesajı düzenleyemediğim için flood yapıyorum, yetkililerden ricam; bu mesajımın bir önceki mesajımla birleştirilmesidir. Kurallar açısından uygun olması için.)
    Evet bunu malesef bende yaşıyorum.:(

Bu güzel anket için teşekkürler.

10. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Bende incline pressi hiç sevmiyorum çünkü ağırlılk artıramıyorum.

Sevmediğimden mi artıramıyorum yoksa artıramadığımdan mı sevmiyorum bilemiyorum.

Ama acaba incline göğüs presste kendimi nasıl geliştiririm yardımcı olabilcek yada yol gösterebilecek birisi var mı?

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

Eğer gerçekten üst göğüsünde şekil olarakta eksiğin varsa ve yeterlibir süre alt yapıyı almışsan birsüreliğine incline pressi antrenmanın başına alabilirsin.

12. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    wallahi her bölge mi çalışmayı çok severimde mide çalışmasında biraz zorlanıom

13. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    leg press :) deliriyorum yaparken kalabalık başıma toplanıyor müzik son ses no pain no gain temposu 400 kiloya kadar uzanan perofrmans :)

14. oceans166_

oceans166_ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bn yanlış okumusum en sevdıgımı ısaretledımm.kol :(

15. serhat_kk

serhat_kk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    İşte doğal doping bu.:)

16. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    biceps-sırt..ikiside birbiriyle direkt olarak etkileşimde olduğu için ikiside çok yoruyor beni.ama idda ederim üstü üste 2 omuz-göğüs antremanı girerim(hemde full performansweightlifter)

17. Faux Carnival

Faux Carnival Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Herkes gibi bacak ve karın arasında kaldım. Ama karnı işaretledim, nefret ediyorum. Zaten yağ oranını 14%'e çıkardık. Göbek de yağ bağladı. Öö anlayacağınız. :D

18. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    En son antrenmanımda ilginç bir olay oldu bende anlamadım.normalde ben incline pressi eğik flatte yapıyordum ve ancak barla birlikte 32 kilo ile çalışıyordum

Salonda sıra vardı bende smith machinede denedim 40kilo hafif geldi sebebini bende çözemedim.

Bu arada evet üst göğüsümde görüntü olarakta eksiklik var bench presin önüne alcam.teşekkürler:)

19. Serious_Sam

Serious_Sam Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    şöyle bir düşündümde hiç öyle bir bölge yok çalıştırmaktan nefret ettiğim. önceden mideydi onuda zorlaya zorlaya çok alıştım, zaman içinde severek çalışır hale geldim.

20. securesystem

securesystem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    ISTANBUL
    Sahsi fikrim şudur ki, insan sevmedigi hiç bir işte başarılı olamaz.Eğer işinizi seviyorsanız başarıyı yakalarsınız.Ben tüm hareketleri severek yapıyorum zorlansam da onu başarmak için uğraşıyorum ki zoru başarmanın hazzını yaşıyım..

Sayfayı Paylaş