Baslamadan birkac soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Aithusa tarafından 16 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Aithusa

Aithusa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Oncelikle forumda yeniyim ve baska konulari gezdim ama tam aradimi bulamadim.

Yas:16
    Boy:1.70
    Kilo:1ay kadar once 72

1sene kadar once 2aylik bi fitness deneyemim oldu.

Sorularim ;

-Baslangic icin mahalledeki fazla buyuk olmayan bi salon yeterli olurmu ?
    -Vucudum biraz gobegim var ve bacaklarim kalin bunun ne tarz calismalar yapmaliyim ?
    -Bildim kadari ile beslenme cok onemli sekerden ve yagdan uzak durucam ama bana onerebileciginiz bi liste varsa verirmisiniz ?
    -Agirlik calisirken az tekrar cok kilo ve set arasi 45-60sn bekleme yapicam ama agirlik kaldirirken hizli hizli indir kaldirmi yoksa agir ve bekleterek yapmakmi daha dogru ?
    -Haftada 3gun giitmeyi planliyorum (Pazar.t,carsamba cuma) bu yetermi yada + olarak pazar sadece kosu mekik vb mi yapayim ?

Okuduysaniz bile cok tesekkurler bilenler yardimci olursa sevinirim.

2. Aithusa

Aithusa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yardim edebilecek ?

3. Talhaa

Talhaa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Eğer göbeğin varsa , yağ yakmak istiyorsan cardio antrenmanları yapmalısın. Beslenme programı falan öneremem ama yumurta,ton balığı,lor peyniri,tavuk eti vb. şeyler ile beslenmek gerekir.Tabi sadece protein değil karbonhidrat falan da almalısın mutlaka. Ağırlık kaldırırken seti bir an önce yapıp bitireyim deyip hızlı yapmak yerine yedirerek,o bölgenin çalıştığını hissederek yap. Yeni başlayanlar için 3-4 gün idealdir. Ama koşu vs. yağ yakmaya yönelik işleri ayrı bir günde yapmanı öneririm.

Aithusa bunu beğendi.
  4. Aithusa

Aithusa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumun icin tesekkurler.Spora baslamadan beni rahatlattin.Yemek listesinide gidicegim yerdeki hocam ile yaparim artik.Kolay gelsin.

Talhaa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş