Basketbola başladım boyum kilom yaşım hangi mevkide oynamalı nasıl antreman yapmalıyım

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve nisomory148 tarafından 20 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. nisomory148

nisomory148 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhabalar abilerim diyorum benden küçük yoktur diye düşünerek :D ben basketbola başladım ve evet bizim burada duzgun bi basket sahası var ve bende spalding iyi sayılabilecek eski top var hiç kullanılmadı benimde saten bu güne kadar hiç baskete ilgim yok ama her gün okul sonrası sahaya gider abileri izler gaza gelirim özenirim ve bende ara sıra katılırım sonra çık oynamayı bilmiyosun falan diye küfürler eşliğinde çıkarım maçdan üzüle üzüle eve dönerek ve şuanlar basketbola ilgim çok başladı evet başlıyorum
    yaşım 14 ( 13 sayılır tam tarih vereyim 25.09.2002) normalde yaşıtlarım 8 ama ben 7'yim böyle bir avantajımda var)
    boyum 1.80-183 civarı
    kilom 80
    yaklaşık tam bilmesemde potanın filesine değebilecek kadar zıplıyorum 20cm falan
    ve açıkcası baya hızlıyım yaklaşık 1 sahayı 5-6 saniyede koşuyorum (potadan potaya)
    ve en güvendiğim yeteneğimde güçlü olmam body ci kadar olmasada yaklaşık 6 ay gibi araklıksız hergün sanayide çalıştım ağır işler yaptığım için vücudum ve kollarım sağlamdır yani
    bu arada maddi durumumuz hem ailevi hemde kişisel olarak iyi değil kurs işleri falan ağır gelebilir yük olmak istemiyorum onu söyleyeyim kurs falan gidemem yani :)
    bunları söylememim nedeni de sizce hangi mevkide oynamalı ve ne tür antremanlar yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

2. Mesudayev

Mesudayev Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok az zıplıyorsun, pivot diyeceğim pivota göree kısasın aslında ama kilon var

3. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    43
    Seçmelere gir kondisyonun iy olmalı top sürmen özelliklerine göre seç mevkini antrenmanların taktik kondisyon üzerine olmalı

4. Ardademie35

Ardademie35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim öncelikle bu sporu nasıl düşünüyorsun? İleride bir meslek olarak mı yoksa sadece hobi mi? Ben okul nedeniyle hep bırakmak zorunda kaldım.Hayalimdeki meslek baskeboltculukdan vazgecmek zorunda kaldım cok pişmanım.Sana önerim herhangi bir basketbol takımı bulman ve antrenmanları aksatmadan sürekli devam etmen.Kilon biraz fazla en azından 5 kilo ver ki kondisyonun ve hızın düzelsin.Ve dediğim gibi asla sebebi ne olursa olsun basketbolu erteleyip bırakma.İyi şanslar :)

5. djstep03

djstep03 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    14 yaşındasın bırak boyun uzasın şu an basketbol için temel şeyleri öğren pozisyonun bile belli değil daha ne tavsiye verilse boş :)

Sayfayı Paylaş