Basketbol ve Body

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kb24 tarafından 8 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kb24

kb24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım vücut geliştirme sanatına bende yeni başlamış bulunmaktayım yaşım 16 Boyum 1.85 kilom 61 yani kısacası zayıfım bundan bir ay önce bir eczacı yakınımız bana Gainer önerdi Gainfast ona 1 hafta düzenli olarak devam ettim gözle görülür değişimler başlamıştı vücudumda taki tatile gidene kadar 1 haftalık tatil döneminde düzensiz beslenme düzensiz uykular vb. baya etkiledi beni en başa döndüm tekrar başlamak için karar verdim ve aynı zamandada bi body salonuna kayıt oldum okullar açılana kadar kilo bakımından bir şekile girmem gerekiyor basketbol kariyerim açısından bana bu konuda yardımcı olur pro. yorumlarınızı eksik etmesseniz sevinirim

Aklıma gelmişken bir kaç sorum daha olucak antreman sırasında su dışında enerji haz istek ve halsizliği giderecek bir içecek varmıdır yani ve içebilirmyiz
    3 hafta oldu başlayalı ve kendi vücudumu hissettim resmen ama dediğim gibi bu zayıflık belası başımı bırakmıyor.Bu son sorum :D antremanda kol çalışırken pazularım ve omuzdan dirseğe kadar olan bölümün şiştiğini yada bir süreliğine kas gibi gözüktüğünü görüyorum ama antremandan sonra eve gelince adeta eski haline dönüyor...

2. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Bende eski bir basketbolcu olarak 182 boya 62 kilo gibi bir ağırlıktaydım . body'e başladıkça kilomu dengelemeye beslenmemi düzelttim sende bunu yapabilirsin başarırsında . olmayacak birşey değil . bu arada spor arasında su pek önermezler sadece bir mola arasında alman önerilir . çünkü karın çalıştığında zorluk çekersin ondan pek önermezler . o kaslar iner ama 1-2-3 ay derken bakmışsın artık inmemiş . boy sabır gerektiren bir spor.

kb24 bunu beğendi.
  3. blokmakinesi

blokmakinesi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidratı eksik olarak almaman lazım. Hem kendini antremanda gucsuz hissedersin hem de kilo alman iyice zorlasır. Basketbola illaki katkısı olur ama tabi hangi pozisyonda oynadıgın cok onemli.. top teknigin ve sutun iyiyse kolların hacim alması dezavantaj olabilir

kb24 bunu beğendi.
  4. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Su dışında powerade, gatorade gibi içecekleri içebilirsin, bu başlıkta en altlara yazmıştım.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/powerade-zararl-m-t19157.html?t=19157&highlight=powerade

Lise yıllarıma kadar ben de basketbol oynadım. Erken yaşta başlamış olman çok iyi. Her şey olur önünde yeterli zamanın var. Gençlikte kilo almak -ne kadar zorlasak da metabolizma, okul, iştah gibi sebeplerden dolayı- çoğu kişi için zor. İLerleyen yaşlarda motor yavaşladıkça tersine döner olay :)

Son düzenleme: 14 Ağustos 2009
  5. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    O herkes de oluyor kaslar sıcakken şişer etkisini antrenmandan 2 gün sonra görürsün başarılar...

6. razor06

razor06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    16 yaşındasn ve 61 kilomusn bide 1.85sin çok zayıfsn bilader böyle kas yapman zor biraz kilo almaya bak

Sayfayı Paylaş