Basketbol ile vucud antremanları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kocyumurtası tarafından 9 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    mrb ben bölgesel ligde oynuyan bır oyuncuyum . mevkım geregı bıraz guc kullanmam gerekıor. koç agırlık antremanlarının zararlı oldugunu söledı ama ben vucudda gelstrip dahada guclenmek ıstıyorum. hantallasmamak ıcın ip atlıyorum. Ve işte sorum geliyor. SİZCE COK HAREKETMI UYGULAMALIYIM YOKSA AZ TEKRAR COK AGIRLIK HACIM ICIN ONUMU UYGULAMALIYIM ? 2aydır kendımı salona kapadım gunde 12 bzn 15 hareket gırıorum. hamlık programını bıraz uzattım bıde tekrarları fazla yapıorum 15x4 gıbı. protein tozu amıno asit l carnıtıne cla creatın kullanıyorum. dumbelllls vucudumun sekıllı ve güç bazında bayagı bır sağlam olmasını ıstıyorum. boyum 1.97 kilom 88 yag oranım %14 yuksekse dusureyımmı yag oranını. Birde nasıl bır antreman seklı önerırsınız dostlar. eleştrilerinizi ve önerılerınızı beklıyorum ;)

2. cocometin2

cocometin2 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    senin gibi bir arkadaşım var bursada oda bölgesel ligde oynuyor
    antremanlarını bölgesel yapıyor 1 gün göğüs-ön.arka kol- karın-odonis
    2 gün kanat -omuz-sırt-trapez karın -adonis
    3 gün bacak bilek karın
    antremandan sonrada 10 ar dakka ağırlık olarak kendni çok zorlamıyor programı hocası vermiş haftanın6 günü çalsııyor

Kocyumurtası bunu beğendi.
  3. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşım bence sen haftada 5 gün çalış.
    Her gün 2 bölge olarak gir
    İdman öncesi yarım saatlik bir kardiyo yap
    setlerde 4 set olarak bişi gir
    hareketlerde çok tekrar ve orta ağırlık gir seni fazla zorlucak bir ağırlık seçme
    Beslenmene özen göster. Yağlı yiyeceklerden uzak dur, idman öncesi daha çok enerji veren şeylerle beslen ve amino asit, protein tozundan uzak dur.
    Benim tavsiyelerim bunlar uygulamak sana kalmış arkadaşım kolay gelsin şimdiden :)
    Ha yanlız basket maçının olduğu zamanlardan sonra veya önce idman yapamazsın onun için kendine göre bir ayarlama yap.

Son düzenleme: 19 Temmuz 2012
    Kocyumurtası bunu beğendi.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Guc ve patlama idmanlari basliklarina gozatmani tavsiye ederim, arzu ettigin sey fiziki gorunum degil fonksiyonel guc, vucut gelistirme programlari sana hitap etmeyecektir.

5. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    gücümü zirveye cıkarmam ıcın ne yapmam gerekıyor link atarmısın varsa gördugun ben bulamadım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:33 ----------

haftanın 5 gunu çalısıyorum bende ztn bölgesel gidiyorum bacak girmiyorum kendı zıplama programım var onu uyguluyorum ama bzn 1 gun arayla kol çalıştırdgm oluor kola bide sırta göguse agırlık verıyorum.. karın kaslarına daha baslamadım bulka gıreyımmı ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:35 ----------

kaslarımı yakmazmı bu dostm. zayıfllamayayım sonra. bu dedıgın antremanı suan uyguluyorum ztn. ilerde zayıflamama kaslarımı yakmama sebep olmasın bu ondan korkuyorum :):confused:

Son düzenleme: 19 Temmuz 2012
  6. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşım bu proğramla ilk önce fit bir vücut yapıp daha sonra tamamen kas girebilirsin ama sen bunları yaparken kası yakacağını veya kasdan da mı inceleceğini sanıyorsun. Şuanki durumundan çok daha iyi olucağını diyebilirim ben sadece resme bakarak yorum yaptım vücudum biraz yağlıda olsa bunun üstüne kat atarım diyorsan olmaz diye bişi yok o şekilde olur ama benim gözüme o türlü pek hitap etmiyor :) kas yapmak demek ilk önce kası hatlarıyla çırkartıp daha sonra geliştirmektir. Benim görüşüm bu :)

7. brhmcr

brhmcr Guest

8. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
  9. brhmcr

brhmcr Guest

O nasil bir uyari ole :) okumadigim seyi neden gondereyim, basliginda ileri seviye yaziyor, eminim arkadasin okuma yazmasi vardir, arkadas zaten bolgesel ligde profesyonel basketbol oynayan bir arkadas. Linkte de temel esaslar, guc antremani mantigi verilmis, arkadas body building zaten yapmamali bir onceki entrym de belirtmisim, kuvvet ve dayaniklilik uzerine gitmeli.

Saygilar.

PS. Arkadasiniz degilim hitabetinize lutfen dikkat ediniz.

Sayfayı Paylaş