Basketbol için yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve EmreMusti tarafından 5 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. EmreMusti

EmreMusti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam beyler 17 yaşındayım bu zamana kadar annem vücut gelişitirmeyle uğraşmamı istemedi.Kimden duyduysa artık boyu etkilediğini :/.Neyse şuan boyum 191 ve basketbol oynuyorum 5 senedir. fakat smaç bile basamıyorum biraz hantalım nasıl atletikleşebilirim yardım edebilirmisiniz..Kilo 75

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Hiçbir spor boyu uzatmaz. İlla uzatacaksa, Body basketten daha iyi uzatır.
    Kulağa garip gelebilir ama öyle.
    Atletik olmak için, basketin kendi uzmanlarını takip etmelisin. Çünkü belli mesafede hız katetmen gerekiyor.Çok hızlı koşman da yetmiyor.
    100 metreyi Dünyada en iyi koşanlar, futbolcu olmak istediklerinde, elemelerde hep eleniyorlar. Hiçbir futbolcu onlar gibi koşamaz ama, elemeler de -maçlar da futbolcular 100 metre koşucularından daha iyi performans gösteriyorlar.Hız ve atletiklik, eğer o sporun içinde kendini geliştirmediysen, bir yerden sonra işe yaramaz.
    Basketin kendi antreman kurallarına göre çalışmanı tavsiye ederim. Basketin ruhuna göre çalışmalısın.
    İngilizcen varsa, yabancı profesyonel hocaların internette çalışmalarına göz at.
    Ama ağırlıklarla çalışman fayda sağlar. Mesela squat yaparken bir yerde oturup aniden kalkman gibi. Bunlar, maç esnasında patlayıcı kuvvetini artırır. Ya da ellerine 2 adet dambıl alıp onlarla beraber sıçraman fayda sağlar. Denenmiştir.
    Bir de 4-5 tane doping sayılmayan ilaç var. Doktora yaptığım yıllar Amerikan Futbolu oynayan futbolcular, atletik yapı için profesörlerimize gelir, laboratuvarda üretilen ilaçları alır giderlerdi. Türkiye de amerikan futbolu takip edilmediği için bilinmez ama orada meşhur sporculardı. Kimyasal madde içinde yok denecek kadar az.Bu yüzden sağlığa zararı yok ve doping derecesinde nerede ise etkili idi.
    Eğer kargo parasını ve ilacın maliyetini karşılayabilirsen, Amerikadan temin edip gönderirim sana.
    Bunun haricinde diyecek tek şeyim, bol bol araştır, bol bol oku. Ve sporunu yap. Kendi tarzını yarat.

EmreMusti bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş