Basketbol Boy Uzatırmı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Emre94 tarafından 7 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Kickboks yapmayı düşünüyorum Fakat basketin boy uzattığını duydum kick boksda tekme atıldığı için boy uzatıyormuş bide kick boks yaparsam barfiksde çekeceğimde boyumu uzatır diyorum Size göre basketmi daha etkili olur yoksa kick boksmu?

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    her türlü zıplama sıçrama vs. sporları boy uzatır. Zıplamadan sonraki yere düşme esnasındaki kasılmayla kandaki kalsium ve minaraller kemiklere geçer. Böylece kemik gelişimi olur ve boy uzar. Daha yaşın genç kickbox gibi yıpratıcı sporlar yapmanı tavsiye etmem. 16 yaşında yapabileceğin en iyi spor yüzmedir. Yüzmede hem kas sistemin gelişir hemde boyun uzar omuzların genişler. Su ayrıca insan vucudundaki negatif iyonları alır vucudu rahatlatır. Strese karşı birebirdir.

Pappy bunu beğendi.
  3. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Kick box daha etkili olur tabiki. Antrenmanda yapılan esneme hareketlerini boş günlerde uyandığında ve uyumadan önce yaparsın boy uzaması için çok yararlı. Basket neden boy uzatıyo zıplıyosun diye evde ip atla zıplama programları var onları uygula daha faydalı olur sırf uzamak için değil seviyosan basket oyna.

Son düzenleme: 10 Şubat 2011
  4. sorisaspor

sorisaspor Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    Her türlü sportif aktivite boy uzamasına destek olur fakat bu etki %1-2 civarını geçmez. Boy uzaması genetik yapıya bakar. Fakat 1-3 yaş arasındaki bebeklere yaptıkları testlerle ileride boyunun ortalama kaç cm olacağını tespit edebiliyorlar ve hormon desteği verebiliyorlar.
    Bunun yanında basketçilerin genellikle uzun boylularca ,halter,vb sporlarıyla uğraşanların da da kısa boylulardan seçilmesi basketin boy uzattığı ,ağırlığın boyu kısa bıraktığı , hatta kısalttığı gibi bir şehir efsanesinin doğmasına sebep olmuştur. SONUÇ, hangi sporu seviyorsanız yapın. boyunuz zaten olacağına varır.hyper_

5. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Ben kickboks seviyorum kickboks yapıcam artık uzamassakda uzamayız nabalım=)

Sayfayı Paylaş