Basketçi için hantallaşmadan fitness

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve supremam tarafından 1 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. supremam

supremam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    194 118 kiloyum. yaşım 17 .118 olmama rağmen şuan beşiktaş ve tofaş peşimde 105 kiloya indiğim taktirde bu takımların altyapılarına girmeye hak kazanıcam.
    gittiğim fittnes salonundaki adam bişey biliyomu bilmiyomu anlamadm valla size sorayım..basketçi vucudunu bilirsiniz.yağ yoktur ve belirgin kaslı vucutlarıda yoktur.bir bodyci ve hantal vucud yoktur. bende böyle istiyorm incelmek ama fazla kaslanmamak benim hareketlermi kısıtlamasın istiyorum kaslarım.ve kollar içinde tekniğim bozulmasın istiyorum. 2 haftadır gidiyorum bana başlamadan ignito stix yağ yakıcı veriyo.programımda normal bölgesel zayıflama üzerine farklı bişey yok yani..bu konuda siz ne düşünüyosunuz ve bana biri program yazarsa çoook seviniim. hayvan gibi kaslanmadan ve hantallaşmadan ve tekniğimi kaybetmeden kilo vermek istiyorum
    .
    (2 haftada kolumdaki güçlenmeyi hissetmiş durumdayım ve 2-3 hafta basket oynamasam teknik gider yani anlayabilyorum.hergün çıktığm için hep alışıyo kolum.)

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    -eğik sırada pres
    -vücut ağırlığı ile çömelme ve zıplama
    -halteri çene altı çekiş
    -çift elle ,tek tarafa plaka takılmış halteri omuzlama ve ileri itme (güreşci itişi)
    -koparma çekişi
    -good morning hareketi
    -crunch, çakı hareketleri
    -izometrik duvar itişleri

haraketleri hem patlayıcı tarzda ve 7 tekrar altında olmamak üzere yapmanız tavsiye edilir...hem böylece kondüsyonun alt parametreleri olan "patlayıcı güç,kuvette çabukluk ,fonksiyonel güç " olaylarını da kapsama almış olursunuz...

bunların üzerine "koşu , sprint " 1 saat ekleyebilirsen ideal olur...

ayrıca, beslenmende "kompleks karbonhidrat miktarına " dikkat ediver, eğer diyet yapıyorsan ,muhakkak bunu optimum miktarda alman gerekiyor,yani gerektiği kadar ne az ne çok...

ayrıca , 1.94 boy ve yaklaşık 110 kgs birisinin "kalorifik ihtiyacının " diğer normal insanlardan fazla olması gerektiğini de göz önüne alarak ,beslenme listeni oluşturman gerekir...

yağ yakıcı vb yi kullanmanıza gerek yok...kullanmayın...)

3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş