Basitce yağ yakımı ve kalori

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Bymasterz tarafından 14 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar ben 1.80 boyunda ve 75 kiloyum 2-3 kilo vermek istiyorum fakat yağ olarak beslenmeyi güzel şekilde ayarladım 2500 kalori alıyorum ben salona gittiğimde Toplam 2900 kalorimi yakmam lazım bana yardımcı olurmusunuz

2. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    edit : görüntülenme 10 yazan kişi sayısı 0 demekki bu konu hakkında fikir sahibi olmayı bekleyen bir çok insan var

3. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar. Teorik olarak vücutta bulunan 1 kilogram yağ ortalama 7400 kCal'dir. Bu da demek oluyor ki siz günlük 400 kCal'lik bir enerji açığıyla 1 haftada yaklaşık 400 gram yağ yakarsınız.

Ancak maalesef işler teoride bahsedildiği gibi yürümemekte. Siz günlük 2500 kCal karbonhidrat alırsanız, bu 2500 kCal'lik dengeli bir beslenmeyle niceliksel olarak aynı olmakla birlikte niteliksel olarak da farklıdır. Benzer şekilde siz 400 kCal'lik enerji açığını düşük tempolu kardiyoyla da oluşturabilirsiniz, yüksek yoğunluklu kuvvet antrenmanlarıyla da ve bunlar niteliksel olarak gene farklıdır.

Size önerim, yaptığınız spor branşı dahilinde mümkün olduğunca 'yoğun' egzersiz yapmanız. Fitness-body building için set aralarını kısaltmanız, yüzme-koşu-bisiklet için HIIT antrenmanlar takviye etmeniz, vücut ağırlığınızla çalışıyorsanız TABATA benzeri sistemler denemeniz. Bu tarz egzersizler EPOC yoluyla aktivite sonrası oksijen tüketiminizi artırarak metobolizmanızı canlı tutar. Yani siz 20 dakikalık aktivitede 150 kCal enerji harcasanız da, o gün için BMR değeriniz 1800 kCal'den 2100 kCal'e çıkabilir, bu da totalde 450 kCal açık yarattınız demektir.

4. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba sagolun cevap icin ben zaten futbol oynuyorum ama salonda agirlik calismalari yapiyorum simdi merak ettigim konu ben 2500 kalori diyetle beslendigimde aksam uzeri antremana gittigimde antreman cikisinda toplam 2900 kalorimk harcamam lazim yoksa 2100 kalorimi ben bunu merak ediyorum yani kosu bandinda kosarken yaziyor ya 300 kalori gibi mesela agirlil calismasida insana 800 kalori yaktiriyor bunun ustune 30 dk hitt kardiyo yapsam 500 kalori daha yakarim toplam 1300 kalori olur ama ben 2500 kalori aliyorum boyle yag yakamam ki

5. erenburak01

erenburak01 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Kilonuzu sabit tutmak için gerekli olan günlük kalori ihtiyacınız nedir?

6. enthe45

enthe45 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim senin zaten belli bir metabolizma hızın var. Diyelim ki 2000 kalori. Sen 300 kalorilik koşu yaptın mı 2300 yakmış olursun bu da 300 kalori yağdan eksiltir yani. Yoksa uyurken bile kalori yakıyorsun illa sürekli harekette olman gerekmiyor öyle bir dünya yok yani.

7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    dostum sen şarj la mı yada pille mi çalışıyorsun. vücudun her anı her hareketi sana kalori yaktırıyor zaten. her insan boy kilo ve günlük çalışma temposuna göre bir kalori yüzdesi vardır. onu öğren

8. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kilonuzu korumak için gereken günlük kalori miktarı : 3000 kalori
    Bazal metabolizma Hızı : 1950 yani günde vücudum 1950 kalori yakıyor Ben toplam 2500 kalori ile besleniyorum 2500-1950= 550 kalori kalıyor bunuda sporla yakıyorum 1 hafta sonunda ben yaklasık yarım kilo yağ mı yakmış oluyorum arkadaslar herkese tesekkur ederim ilgilendiginiz icin

9. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Eğer 2500 kCal'i kaliteli bir şekilde tüketiyorsanız teorik olarak 1 hafta sonunda yarım kilo yağ yakarsınız evet

10. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler kaliteli bir diyet programım var evet hayatımdan şeker tuz un 3 lüsünü çıkarttım kaliteli bir diyet programım var basit şekerlerden asitli içeceklere kadar bir çok şeyi terk ettim umarım başarılı olurum kolay gelsin

Sayfayı Paylaş