Basit bir soru ve ufak bir yardım isteği

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xFast tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. xFast

xFast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba forumda araştırma yaptım ama tam istediğim sonuca ulaşamadım. Şuan 79 kg'ım bel ve alt karında ciddi yağ problemim var 33 Kilo yağ verdim toplamda. 2 yıldı fitness ile ilgileniyorum bunun 10 ayı kilo vermekle geçti geri kalan sürede kas gelişimi için harcadım ve bir süredir bulktaydım bu yüzden beli ve alt karını es geçtim gelcek hafta içerisinde kardio ağırlıklı çalşmaya başlıyacam benlenmemi ve suplementlerimi ayarlardım günlük protein değerlerimi fazlasıyla alıyorum. Şunu belirtmek isterim sadece yağ oranımı düşürücem ve belimi incelticem DEFİNASYON'a girmiyorum. Tabi ister istemez kas kaybetme korkusu başladı aşağıda anterman programımı yazıcam ona göre yardım isteyecem. Neyse soruya geleyim 8 haftada 73/74'e düşmeyi bu süre zarfı yeterlimizi kısaltıp yada süreyi uzatmalımıyım ve kas kaybı gerçekleşirmi sizce ? 2ci sorum aşağıdaki programlarda ekle çıkar önerileriniz nelerdir ? Şimdiden teşekkürler :) ve lütfen konuya hakim olan bilgili arkadaşlar konu yazarsa çok mutlu olurum :)

Programım : P.tesi - salı - çarş / perş: OFF - Cuma - C.tesi / Pazar : OFF

P.tesi : Kardio

Salı : Göğüs - Arka Kol

Halter incline press : 3x8
    Icline Dumbbell fly: 3x8
    Dumbbell bench press : 3x8 yada Halter
    Cable Crossover : 3x8
    Push down v-bar : 3x8
    z Bar decline triceps extension : 3x8
    Standing dumbbell triceps extension : 3x8 tek kol yada 2 kol
    Dips : 3x8

Çarşamba : Sırt / Kanat - Ön Kol
    Wide-Grip Pulldown Behind The Neck 3x8
    Wide-Grip Lat Pulldown 3x8
    Close-Grip Front Lat Pulldown 3x8
    Elevated Cable Rows 3x8

Hummer Curl 3x8
    Wide-Grip Standing Barbell Curl 3x8
    Standing One-Arm Dumbbell Curl Over Incline Bench 3x8
    Reverse Barbell Preacher Curls 3x8

Perşembe - OFF

Cuma : Omuz Bacak : bunları yazmıyorum bilinen hareketler.

C.tesi : Tüm ana hareketler ağır kilo 2x3 tekrar + kardio

2. yasin ibrahim terzioğlu

yasin ibrahim terzioğlu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    İlk olarak vücudun ihtiyaç duyduğu proteinden fazlasını alman demek yağa çevirip depolaması demek ki sen bunu istemiyorsun fazla protein tozu kullanma günlük kg başına 2.5 gramdan fazla alıyorsan idman süreni 2 saate belki de daha fazla süreye çıkarman lazım yani sporun hakkını kat kat vermen lazım.
    Sana sorum hangi supplementleri kullanıyorsun ve kullanım şeklin hangi zaman aralıklarında?
    Son olarak yağ yakmak istiyorsan 3x8 de kalma az ağırlık çok tekrar yapman gerekir. 3x12-15 veya yapabiliyorsan 4x12-15e geç. Eğer yağ yakma sürem kısalsın daha hızlı istediğim düşük yağ oranına ulaşayım diyorsan bölgesel değil genel olarak girmendir. Yani her gün her bölgeye 2 hareket gibi. Karbonhidratını çabuk bitirirsen kaslarını da çok yormayacağın için (az ağırlıktan dolayı) kaslardaki glutaminini bitirmezsin böylece proteini parçalamak yerini yağlarını yakmayı tercih eder vücudun.
    [(tavsiyem konu başlığını değiştir kurallara aykırı açıklayıcı olmayan bir başlık içeriğinden dolayı kilitlenebilir)]

xFast bunu beğendi.
  3. xFast

xFast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yorum için teşekkürler Fazlasıyla alıyorum dediğim cümle yanlış olmuş onu düzeltiyorum. Demek istediğim gerekli proteini 1e1 alıyorum ve dediğiniz gibi antreman 2 saat civarı şuan.
    Suplementler : Optimum Whey Protein - Gaspari Aminomax 8000 - MP Assault.
    Whey protein sabah aç karınla 1 ölçek yarım yağlı süt ile. Amino max spor önce ve sonrası - Assault Spor öncesi 1yada yarım ölçek ve spor sonrası tekrar whey su ile ve spor sonrası gerekli beslenme planım.
    Yağ yakımını kardio ağırlıklı çalışarak verme planındayım. 3x8 ideal kilolarda bulk dönemi ve şuandada yaptğım çalışmadır hacim konusunda istediğim hedefe ulaştırdı o yüzden fazla tekrar yerine kardio ile yağ yakmak istiyorum dediğim gibi yağ sadece bel ve alt karnımda oyüzden bölgesel gerekli.

Bu arada ölçülerim : Kollar +37 (kilo verdiğimde 31cm'e düşmüştü) - Göğüs 105/106 - Omuz 126/127 - diğer bölgeler şuan aklımda değil.

Not : hocam başlığı nerden değiştiriyoruz bulamadım.

Son düzenleme: 3 Ocak 2014
  4. yasin ibrahim terzioğlu

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    Ben admin falan değilim dolayısıyla bilmiyorum kilitlenmesin diye dedim.
    Öncelikle supplementlerini çok alıyorsun bana göre fazla abartmamalısın. Whey proteinler sadece protein gibi gözükebilirler ama bazı durumlarda gainer görevi görürler yani yağ olarak birikir vücudunda sadece spor sonrası kas yıkımını engellemek için kullanman yeterli. Bence spor öncesi mp assault'u (zannediyorum pump etkisi için kullanıyorsun) alıp spor sonrası önce aminoyu yarım saat sonrada wheyi kullan. Whey ve aminoyu aynı anda alma. Wheyin içinde glutamin ve bcaa da olduğu için pek bir faydasını görmezsin ikisini birden sindirmeye kalkar hem vücuda geç karışır hemde etkisi azalabilir. Zaten bunları kullanıyorsan eğer karbonhidrat ve yağ alımını azaltarak kilo verebilirsin. Hatta mümkünse yağ alımını sıfırla. Eti tavuğu yağsız ye. Balığı bile fırıdna pişirince veya tavada yapınca kendi yağı çıkmayanları yemelisin. Sıfırla yani karbonhidratı da azaltırsan eğer amacına ulaşırsın.

xFast bunu beğendi.
  5. xFast

xFast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam MP assault'u Pump için kullanıyorum ve güzel terletiyor beni. Tüm cevaplarmı karşıladın suplementte birkaç kararsızlığım vardı onuda çözdünüz tekrar tekrar çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı.

6. yasin ibrahim terzioğlu

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    O pumpların terletmeye etkileri doğrudan yoktur yalnız. Senin vücut yapın öyleymiş. :D Unutma bu işin %70 beslenme %20 spor %10 uyku. Dikkat etmelisin bu döngüye.
    rica ederim ne demek.

xFast bunu beğendi.
  7. xFast

xFast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benim doğa gereği zaten feci terliyorum :D Dediğin gibi %70 beslenme yaza hazırlık devam ediyor :)

8. yasin ibrahim terzioğlu

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    Supplement tercihlerin ideal. Abartmadan düzgün kullanırsan, bunu ek olarak beslenmene dikkat edersen çok iyi. Yaza kalmadan halledersin, 1 aya farkı görürsün. Ama bence iyi ki supplement desteğini alıyorsun çünkü benim şahsi kanaatim kasdan kaybetmeden yağ kaybetmek ya imkansız ya da sabrımızı zorlayacak cinsten uzun süren bir süreç. 8 ay uğraştığım ve yaptığım ölçüleri yağ kaybetme oranlarının 3 katını 4 ayda yaptım ve asla da naturalcilikten yana da olmam çünkü vücut yapım müsait değil. :cool:

xFast bunu beğendi.
  9. xFast

xFast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benimde 33 kiloyu verirken sıfır denicek duruma geldi kas yapım :) Naturalcilikten yanaydım ama baktım inşaa için bazı ekler gerekiyor dedim abartmadan kullanalım :) Ptesi başlıycam bakalım herşey hazır umarım dediğin gibi güzel sonuç elde edebilirim :)

10. yasin ibrahim terzioğlu

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    Ben kendim denediğim gördüğüm için söyledim belki de vücut yapılarımız farklı belkide sende çok hızlı göstermeyebilir bu etkiyi belli olmaz. Ama içime işine yarayacağıma dair bir his doğdu :cool:

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. xFast

xFast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Vucut yapisi yatkin gozukuyor ama bakalim hocam oncelik suan yag yakip kas kaybetmemek :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş