Basit şeker(dekstroz) ile protein alım zamanı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve RaJeV tarafından 15 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba,

Ben antremandan sonra karbonhidrat ihtiyacımı karşılamak için dekstroz satın aldım.
    Ayrıca elimde protein tozu da var. Peki ben bu ikisini tam olarak ne zaman kullanmalıyım?
    Öncelikle ben 1 saat ağırlık çalışması yapıyorum. Ardından 20-30 dk yavaş tempoda kardiyo yapıyorum. Ve bunun çok faydasını görüyorum. Peki ben şimdi dekstroz ve protein tozunu ne zaman içmeliyim? Ayrıca ikisini karıştırayım mı yoksa protein tozunu sütle dekstrozu sadece su ile mi içeyim?

Protein tozunu ve dekstrozu kardiyodan önce içsem vucüt kardiyo yaparken bunları enerji olarak kullanır mı? Yoksa zaten sindirilip kana karışması 20dk sürdüğü için kullanmaz mı?

Ayrıca ağırlık çalışmasından hemen sonra protein tozu içmek daha yararlı mıdır? Yoksa 20-30 dk beklemekten bir şey olmaz mı?

Sadece kardiyo yaptığım günde dekstroz içmeli miyim?

Teşekkür ederim

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konuda bilgisi olan kimse yok mu :(

Forumda çok araştırdım ama hem kardiyo hem ağırlık çalışması yapanlar için bir şey yazılmamış

3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    boyun kilon kaç, ne zamandır body yapıyosun, idman tempon nedir bunları bilmeden yorum yapamayız.

4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Boy: 173
    Kilo: 79

Ne kadar zamandır bu sporu yapıyorum. Aslında 1.5 senedir yapıyorum ama spor olarak değil. Arasırada gidip geliyordum. Kilo vermek amaçlı ve kaslarımı güçlendirmek için

Şimdi 2 aydır çok sıkı bir şekilde gidiyorum ve her şeyimle düzenli bir şekilde bu sporu yapmaya çalışıyorum. Gerek beslenme gerekse antreman çalışmalarımla.

Protein tozunu da sadece antreman sonrası kullanacağım. Çünkü aldığım protein gün içerisinde yeterli seviyede olduğu inanıyorum.
    Belki ilerde ant önceside alabilirim.

Şu an kilo verip aynı zamanda kas yapmaya çalışıyorum. Baya bir gelişim oldu ama bu işin içine girdikçe püf noktalarda bilemediğim çok şey oluyor. Yukarıda ki gibi.

Yukarıda ki sorulara cevap verebilirseniz çok sevinirim.
    Ayrıca protein tozunu sütle değil de su ile alsam olur mu?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16.11.11 00:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15.11.11 23:31 ----------

İdman tempom ise genelde ağırlık çalışmam 1:15 saat falan sürüyor. Aynı harekette tekrar ağırlık kaldıramayacak kadar kendimi zorluyorum. Yani baştan savmadan kaslarım iyice yorulana kadar çalışıyorum.
    Haftada 4 kere ağırlık çalışması yapıyorum.
    Pazartesi: Göğüs biceps + kardiyo
    Salı: Omuz triceps + kardiyo
    Çarşamba: kardiyo
    Perşembe: göğüs biceps + kardiyo
    Cuma: kardiyo
    Cumartesi: Sırt kanat trapez bacak
    Pazar: Dinlenme yada yine kardiyo

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    ilk şunu söyliyim yaptığın antrenman yanlış. diğer sorularına gelince idman sonrası protein tozunu su ile içmen idealdir. sütle karıştırıldığıda sindirilmesi biraz daha uzun sürer ve kaslara hızlı protein sentezlenemez. ağırlık çalışması sonrası dekstroz+protein karışımını içebilirsin. yalnız içtikten sonra en az bi 30dk kardiyoya girme. kendini dinç hissediyosan kardiyodan sonrada içebilirsin. sadece kardiyo yaptığın günlerde dekstroz kullanma zaten kardiyonun amacı yağ yakımı. dekstroz ise basit şeker, bi yandan kalori yakmaya çalışıp bi yandan kalori almak mantıksız.

6. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bu antreman programını zaten bir türlü düzeltemedim. Herkes farklı bir şeyler söylüyor.

7. meren07

meren07 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

8. mijatovic

mijatovic Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    agırlık calısmasından hemen sonra protein tozuyla beraber alacagın dekstroz senin icin daha etkili olacaktır. sonucta dekstroz Mr. Olympia larda dahil olmak uzere bircok profesyonel vucutcunun agırlık antremanından sonra proteinle beraber kullandıgı bir urundur. basit seker yani glikozdur. glisemik endeksi yuksektir bu yuzden yaglandırma durumuda vardır bünyeye gore. uykusuzburak ında dedigi gibi sadece kardiyo girdigin gun kullanmana pekde gerek yoktur yag yakımı acısından

Sayfayı Paylaş