barfix cekemiyorum ????

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve NUCLEUS tarafından 25 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar merhaba,
    programimda yapamadigim tek hareket var;

hicbir sekilde barfix cekemiyorum. maksimum 2, cok cok zorlarsam bazen 3 barfix cekebiliyorum. Bunun nedeni vede bunu gelistirebilmem icin verebileceginiz oneriler nelerdir acaba?

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Vücut ağırlığına ulaşana kadar lat pulldown yap, vücut ağırlığına gelince barfikse geçersin ;)

onur10 bunu beğendi.
  3. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sagolasin dostumda, soyle kucuk bir sorun var, ben evde kendi dumbelllarim ve barbellimle calisan biriyim. Lat Pull-Down icinde bir alet icat etmem gerektigini soyleme lutfen :s yaw zaten bu spor insani mucitlige itiyor :D

ama yinede baska bir onerin varsa dinliyorum dostum :s

4. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    benim tavsiyemi istersen, tek tavsiyem bi salona yazılman yönünde olacak...

5. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Zamanim olmadigi icin salonu dusunemem su an icin.

Evde yapilabilecek antremanlar cinsinden onerilerinizi dinliyorum..

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    barbell row veya dumbell row hareketlerı ile yuksek agırlıklara çıktıgın surece barfıx demırınde işşin bır nebze olsun kolaylasacaktır.ayrıca statık olarak kavrama yetenegınıde gelıstırmen bu harekette işe yarayacaktır.her barfıx antrenmanında bıraz daha agırlıga alışacaksın.bunun içinde çekemıyorum dıye ıhmal etme sakın ;)

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    dostum o zaman salona yazılana kadar barfiks yerine başka seyler yapacan..

barfiks cok komple ve yararlı bir harekettir ve arkadasın dedigi gibi lat pull down barfiks icin cok iyi bir temel hazırlar.. en yakın alternatifi lat pull downdır bencede..

ancak barifks yerine tam dengi olmasa da dumbellarla baska kanat hareketleri deneyebilirsin..
    mesela tek kol dumbell rowing veya bent over barbell rowing evde yapabilecegin ve kanat gelişimine fayda saglayacak onemli hareketlerdir..

8. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    peki dostlar, sagolun birde
    oyle deniyim bakalim ;)

9. CENTAUR

CENTAUR Guest

Benim de bir tavsiyem var; eğer barfiks çekerken yanında sana yardımcı birini bulabilirsen tıkandığın yerde ayaklarını tutup biraz ağırlığını azaltsın, böylece birkaç tane daha çekeceksin ve ilerliyen zamanlarda yardımı gittikçe azaltarak kendin yapabilecek seviyeye gelebileceğini düşünüyorum.

Başarılar

10. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    CENTAUR, sagolasin abi yardimin icin, ancak ne yazikki kimse yok yardim edebilecek :( du bakalim su dumbell&barbell row hareketlerini bi deniyelim. Bir iki ay sonra az da olsa bi gelisme olur herhalde? o zaman haber veririm artikin ;) herkese tesekkurler

11. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    bende çekemiyordum hiç. ama ne zaman ki omuz da press e yüklenim, işte o zaman rahat çekmeye başladım.

veya annemin böyle bir soruya vereceği cinsten bir cevap vereyim

ben :anne ya barfiks çekemiyorum :(((
    annem :eek:ğlum çekme o zaman
    ben :eek:f anne yaa
    annem :e oğlum ben ne yapabilirim ki??

:lol:

boot_sector bunu beğendi.
  12. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    kanat istiyorsan barfiks kesinlikle sart 100/100 gerekli bir haraket bence boşlama programının en başına al cekmeye çalış cekemiyorsan muhtemelen vucut agırlıgın fazladır azaltmayı dene ama barfiksi mutlaka cek

13. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    kesinlikle centaur un dediğini dene. yardımcı biri yoksa ayaklarının altına bench sehpası yada ne biliyim sandalye gibi bişey koy. kendi kendine yardım et. bende barfix çekemiyorum ve böyle yapıyorum.

14. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    oke, oyle deniyeyim o zaman :) tesekkurler

15. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten barfiks cekmek icin en az 1-2 sene makinede calisip kuvvetini artirmak sart. Daha sonra serbest calismaya girilir.

16. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    birde şu var 3 er er yap örneğin 8 set yap ve set aralarını 15-20 sn arası tut mümkün olduğunca az olsun yani set arası eminim gelişmen konusunda yardımcı olur sana

17. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Makinede güçlenmiş hatta 3 senesini harcamış kişilerinde çekemediğini gördüm burada alışmak diye adlandırılan adelenin harekete olan adaptasyonuda önemlidir yani bir harekette zayıfsak o hareketi yapmalıyız yunus ve emre diye tek yumurta ikizinde bu denemeyi yapmıştım ikiside birbirinin aynısıydı yapı yüz olarak aynıydılar ve güç olarakta aynı

bunlardan birine 5 ay boyunca normal proğramlarını vede lat hareketlerini verdim ikinciyede yine aynı proğramı lattan öncede yardımlı barfinks hareketini verdim

birinci olan yunusa barfinks çekmesini söyledim ve 2 tane çekemezken ikinci olan emre 9 tane yardımsız barfinks çekmeyi başardı..

bu olay güç kullanımından önce vucudun harekete göre kendini düzenlemesidir diğer bir anlamda alışmak

jimraynor ve enantioselectivity bunu beğendi.
  18. lethinal

lethinal Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    dogru barfix cekilmesi icin cubuk hizasına alın mı gelmeli yoksa çene mi? bide barfix çekerken ayakları karna çekmek caiz midir yoksa hile yapmak mı oluyor ? ayaklarımı çekerek yapınca sanki daha kolay oluyor gibi. bi hocam dogru şeklini tanımlasa da yanlıslarımı duzeltsem.

19. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Barfiks hareketinin nizamisi nsl bilmiom ama ben zıplayarak bara tutunduğum zaman daha verimli barfiks çekiom..

Yani harekete başlarken direk yerden ayakalarımı kesmiom , önce bara zıplayıp öyle tutunuom..

Eğer başta gerçekten çok zorlanıyorsan benim yaptığımı yap..Hiç yapmamaktan iyidir bence..

Bi de tabi barfiksi nsl çekiosun onu bilmemiz lazım...Yani eğer KANAT istiyorsan eller ileri bakcak ve omuz genişliğinden biraz daha açık tutcan , ama ÖNKOL (PAZU - BİCEPS) istiyorsan eller kendine (vücuda) bakcak ve barı omuz genişliğinden daha dar tutman önemli olacak..

1 kişi bunu beğeniyor.
  20. CENTAUR

CENTAUR Guest

Çubuk hizasına çene gelmeli tabiki, ayakları karnına çekmekte bir sakınca yok bu bir reflekstir, yapmamaya çalışsan daha iyi ilerleyen zamanlarda bacaklarını normal salıpta, ayaklarını çaprazlamasına birbirine kenetleyip dizlerini hafif kırsan daha iyi olur bana sorarsan ama yine son tekrarlarda zorlandıkça dizlerini karnına çekmeye başlayacaksındır ister istemez.

Birde merak ettim, barfiksi ne kadar açık tutuyorsun :?: , yani bodycilerin yaptığı açık barfiks gibimi :?: , yoksa normal askeri usül omuz genişliği barfiksmi :?: çünkü açık daha zordur omuz genişliğinden bayağı fazla olması lazım ama zorluğu kadarda çok faydalı dır

iyi çalışmalar.

Sayfayı Paylaş