Barfix Çeksem mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Haxcı tarafından 2 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar haftada 5 gün evde antrenman yapıyrum.3 gün ön kol ve bilek 2 gün arka kol.Arka kol çalıştığım 2 gün antrenman 25-30 dk sürüyor.O programa barfix ve havluyla barfixi eklesem zararı olur mu ? Çünkü zaten 3 gün ön kol ve bilek çalışıyorum.Kasları çok mu yormuş olurum.

Cevaplarsanız sevinirim.

2. Jr_Seid

Jr_Seid Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Emekçi
    Yer:
    Esenler, İstanbul
    haftada en fazla 4 gün çalış kurduğun haraketleri sentezle barfiks çekmenin eksi bir yanı olmaz barfikste çek bunu amatör olarak yapıyorsun imkanın varsa salonda çalış kardeşim

3. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi senin dediğin gibi yaparsam ptesi-çarşamba ön kol ve bilek çalışmış olucam.Çarşamba çalıştımı bir dahaki antrenman 5 gün sonra oluyor.Bunun zararı olmaz mı ? Bu yüzden 3 gün ön kol ve bilek 2 gün arka kol yapmıştım.

4. dgskmre

dgskmre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Barfiks sırt hareketi ön kol veya bilek değil ki

5. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Havlu barfixin faydası var bu konuda.

6. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    haftada 1 den fazla çalışmanın pekde artısı yok kolları sonuçda küçük bir kas grubu 3 hatta 2 harekette bile bitirebilirsin kolları .
    tavsiyem bir salona yazılman olmadı evde çalışacaksan barfiks sınav dips triceps dips squat burpee gibi vucut ağırlığıyla olan egzersizleri yapman

7. Jr_Seid

Jr_Seid Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Emekçi
    Yer:
    Esenler, İstanbul
    anladım kardeşim mesela haftada kaç gün var 7 gün dimi benim dediğim şekil bu pazartesi çarşamba perşembe c.tesi günleri çalış kasları dinlendirerek çalışmış olursun ve bu günlerin hepsinde barfiks çek ve yaptıgın çalışma programınıda buna göre ayarla iyi olacaktır

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Önkol dediğimiz kas grubu dirsek ile bileğimiz arasında ki kısımdır.
    Biceps(Pazu ise) omuz başımızla dirseğimiz arasında kalan kısım , onun arka tarafıda Arka Kol (Tricepstir)
    Eğer çalışmaların önkolaysa , havlu ile barfiks çekmen kavrayış kuvvetine yararlı olucaktır.Hatta ayrıca barfikste barı kalınlaştırma şansın varsa oda yararlı olucaktır önkoluna.Önkolu bende senin gibi fazla uyarıyorum.Göğüs,Bacak,Sırt gibi büyük bir kas grubu olmadığı için.Önkolun bileğin çalışma dinlenme aralığını tam olarak bilmiyorum misal bir biceps 48 saat dinlendirmeli , bacak 72 saat dinlendirilmeli ama önkol hakkında fikrim yok bu konuda bilgisi olan fikir beyan ederse iyi olur.Ama 48 saatten fazla olmadığı kesin.

9. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi kararsız kaldım.Haftada 3 gün bilek ve biceps 2 gün triceps çalışıyorum.Ama triceps çalıştığım gün kısa olduğu için havlu barfixide eklemek istiyorum.Onu eklersem doğal olarak bilekleri çalıştırcam.Yani 24 saat dinlenmiş olucak.Eklersem zararı olur mu ? Gerçi sadece havluyla 6x3 gibi bir şey kısa çalışcam ama bilemedim.

10. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    İnterved row denilen degisik bir barfiks varyasyonu yapabilirsin hemde daha kolay.

I believe in Fitness

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ekle birşey olmaz zaten yoğur giriyormuşsun biceps 3 gün çok yav :D misal bicepsi azaltıp :D onu eklesen iyi olur.

12. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Hacı anladığım kadarıyla insanların 1 veya 2 gün kol çalışmasının mantığı diğer bölgeleri çalışırkende örneğin göğüs çalışırkende tricepsleri otomatik olarak devreye soktuğu için.Ben evde ve sadece kollarımı çalıştırıyorum.Bu yüzden 3 gün biceps yaptım.Ama mantık bu değilse 2 ye indiririm.

13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    bicepslerin dinlenme süresi 48 saat
    göğüslerin dinlenme süresi 72 saat
    antremandan sonra 48 saat dinlenmeyi 1 haftaya sığdırarak yapabileceksen yap

14. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    İşte dediğim gibi p.tesi-çarş-cuma yapyıroum bu şekilde 48 saat dinlenmiş oluyor.Salı-perş triceps çalışıyorum.Havlu barfixini triceps gününe eklemeyi düşünüyorum böle olursa 24 saat dinlenmiş olucak.Havlu barfixle o kadar büyük bir ağrı olmuyor ama yinede bir sorayım dedim.

Sayfayı Paylaş