Barfisk Sehpası ile Barfisk çekmek ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ImpacT tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ImpacT

ImpacT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Barfiks sehpası ile calisiyorum, barfiks hareketi yapıyorum fakat sadece alt karın kasları (göbeğin alt çerçevesi, kasıkların üstü) calisiyor, baklavaların calistigini hissetmiyorum, bu hareket baklavaları calistirmiyor mu? Cunku öbür gün baklavalar acı yapmıyor, belirttiğim yerler acıyor.

Teşşekkürler.

2. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Öncelikle "Barfiks" bir sırt egzersizidir ve tamamen farklı şekilde yapılır ve barfiks sehpası diye bişey yoktur... Bahsetmiş olduğun şey mekik sehpası. Eğer çalışırken sehpada kafanı arkaya deyicek kadar yatıp kalkıyosan alt karına daha çok vurucağını düşünüyorum ve bu yüzden olabilir eğer karın kaslarını çalıştırmak istiyorsan sana normal mekik çekmeni tavsiye ederim...

3. ImpacT

ImpacT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ''Barfiks'' yerine başlığa ''Barfisk'' yazmışım, değiştir butonunu bulamadım kusura bakamyın. Evet mekik sehpası ve dediğin gibi yapıyordum (kafanı arkaya deyicek kadar yatıp kalkıyosan), tekrar teşekkürler...

4. ImpacT

ImpacT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sehpa olmadan mekik hareketini nasıl doğru yapabileceğimi gösteren bir link varsa verirmisiniz?

5. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
  6. steppenwolf

steppenwolf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bildigim kadariyla decline crunch yapılıyor bu sehpada ki decline crunch'ın da bahsettiginiz bolgeyi calistirmasi dogal zaten temel olarak oraya vuruyor hareket. Sehpasız normal mekigin nasıl çekilecegini şu videoda türkce olarak anlatmislar. Umarim isinizi gorur:

http://www.uzmantv.com/mekik-nasil-cekilir

7. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Bu sehpa ile yarım mekik çekersen daha iyi olur. Kafan hep havada olsun, açıyı küçült. Bence normal mekikten daha iyi olacaktır, ayakların sabit olduğu için ağırlık direkt karın bölgesine nokta atışı yapıyor. Bacaklar da biraz yararlanıyor tabi :)

Sayfayı Paylaş