barfiks'te çok yetersizim.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Yaver27 tarafından 17 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    iyi akşamlar arkadaşlar. dün evime bir barfiks demiri monte ettim. barfikse yabancıyım. en son 10 yıl evvel askerde barfiks çekmeye teşebbüs etmişliğim var. onun dışında hiç denemedim. 8 aydır ağırlık kaldırıyor olmama rağmen, haliyle zor bir hareket, sadece 4 kere çeneme kadar çekebildim. demiri iyi monte edip etmediğimden emin olamadığım için çekindim, belki en fazla 5-6 olur.ama dünden beri sanki hiç kas çalıştırmamışım gibi kol ve göğüs bölgesi etkilendi.ince bir ağrı var. bugün omuz çalışayım dedim, performansım baya düşmüştü.
    merak ettiğim konu şu. sırt çalışması 6 günde bir geliyor, barfiks denemelerimi sırt çalışmasıyla beraber 6 günde 1 mi yapsam, yoksa daha sık şekilde sayı arttırmaya mı çalışmalıyım.
    eğer 6 günde 1 barfikse tutunursam, zaten geri kaldığım bu hareketten uzun süre yeterli gelişmeyi elde edemeyeceğimi düşünüyorum.
    yok her gün yaparsam, vücut bu harekete uzunca bir süre alışmaya çalışacak, bu arada kol ağrısı çekerken, diğer kas gruplarına gerekli yüklenmeyi yapamayacağım.
    ne tür bir yol izlemeliyim?

2. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    3 yıl önce askerlikte 1 tane barfiks çekemiyordum. Kıbrısta askerlik yapanlar bilir spor denetlemelir olur. Denetlemelerde barfiks önemlidir. Bunun için çekemesem bile hergün barfiks direğine asılı duruyordum.Sonraları 1-2 tane çekmeye başladım ki 7 taneden fazla çekmek gerekiyor. Denetlemelere kadar 3-4 aylık süreçte barfiksi 10 a kadar çıkarmıştırm. Yani bu yolu deneyebilirsiniz. Eğer çekemiyorsanız birisi ayaklarınızdan tutarsa yardımcı çekmekte size faydası olur. Ben size barfiksi geliştirmeniz için yolları söyledim Ama hergün barfiks cekmenin bi sıkıntısı olurmu benden daha bilgili kişiler yardımcı olur size.

Yaver27 ve egemennn bunu beğendi.
  3. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Barfikste zorlaniyosaniz altiniza sandalye alip deneyebilirsiniz zorlandiginiz tekrardan itibaren cok cokaz bisey bacaktan guc alabilirsiniz ayrica ''genc ve fit''diye iki adam var video cekiyolar youtube ta gördüm onlar barfiks gelistirme 1 2 3 video cekmislerdi sanirim isterseniz bakabilirsiniz ise yarar gorunuyodu.

Bence off gunler haric isinirken en azindan yada antr. sonu bikac barfiks deneye deneye sayiyi arttirabilirsiniz..

Balboa7 ve Yaver27 bunu beğendi.
  4. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Yararı olur mu bilmem :)

Balboa7 ve Yaver27 bunu beğendi.
  5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    teşekkür ederim arkadaşlar. yardımcı oldunuz. 8-10 tekrarı bulana kadar antrenman günlerinde, videolardan yardım alarak çalışmak mantıklı olacak sanırım. böylece aradaki boş günde toparlanma imkanı da olur. 8-10 tekrarı bulduktan sonra, programa eklerim.

Sayfayı Paylaş