Barfikse BAşlamak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve CriticaLife tarafından 27 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. CriticaLife

CriticaLife Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba öncelikle uzun süredir şınav çalışması yapıyorum çeşitli direnç egsersizleri yapıyorum amacım karın kası çıkarmak fakat günlük egsersiz programında barfiks var ve 2 taneyi zor çekiyorum yaşım 17 1.69 boyunda 62 kilo ağırlığındayım ama göbektede yağlanma var düzenli cardio yapmaya başladım interval şeklınde ne önerirsiniz barfiks önümdeki tek engel şuanda

2. katina77

katina77 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    barfiks demirinde asılı durmayı dene bence yavas yavas guclenırsın gıbıme gelıyor....weightlifter

CriticaLife bunu beğendi.
  3. quattrageus

quattrageus Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    CriticaLife, ben de uzun bir süre antrenmanlara ara verip yeniden başladığımda seninle aynı sorunu yaşıyorum, tek tekrardan fazlasını yapamıyorum fakat ben tek tekrarlardan oluşan 10 set yapıyorum. Bu şekilde o antrenmanı 10 barfiksle tamamlamış oluyorum. Daha sonra her sete bir tekrar ilave edip toplamda yaptığım tekrar sayısını artırmaya çalışıyorum. Örneğin antrenmanlara başladıktan 2-3- hafta sonra bu şekilde çalışarak set başına 2 tekrarla 10 set yapıyorum, toplamda 20 tekrara çıkmış oluyorum böylelikle. Bu şekilde çalışmak bende çok işe yarıyor. Bu arada setler arasında 1,5 dk. dinleniyorum

4. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Her bulduğun fırsatta barfiks çekmeye çalış zaman geçtikçe daha fazla çekiceksin. Önce 1-2 şeklinde git sürekli tekrarla, zamanla o sayı artacak.

pastnova ve CriticaLife bunu beğendi.
  5. _emre_

_emre_ Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    barfiks eğer çok sağlam bir temelin yoksa tamamen zaman işidir. Flexor Hocanın bununla ilgili bir mesajını okumuştum. yeni başlayanlara program yazarken barfiks için çekebildiğin kadar tekrarla 3 set veriyorum gibi bi mesajı vardı. mesajın tamı tamına hatırlayamadığım için eksiklikler olabilir ama özetle bu şekildeydi. yani diyeceğim sende çekebildiğin kadar çek zamanla muhakkak gerisi gelecektir.thums:

6. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    çalışma devam et ve barfikside ekle zaman la o iki üç olur sora dört beş...
    diye giderek bir bakmışın set çıkartıyorsun hem barfiks sırt için temel hareketlerden birisi çalışmalarında başarılar...

rsxer ve CriticaLife bunu beğendi.
  7. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    barfix yaptığın yerin altına sandalye kutu vs gibi bişey koy üstüne çık sarkın ama ayakların üzerinde olsun böylece vücut ağırlığının birazı düşmüş olur daha rahat çekersin zorlanmaya başladığında bacaklarından hafifçe güç alırsın bu şekilde çok iyi bi şekilde güçleneceğinin garantisini verebilirim. ben ilk başladığımda hiç çekemezdim kendimi yukarı atamazdım sen yine iyisin bu şekilde başladım şu anda 8 ısınma 14 max yapabiliyorum

8. meercm

meercm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ben de şınava ilk başlarken aynı sıkıntıyı çektim. 1 tane bile zor çekiyordum sonra evde çeke çeke 10 a 15 e çıktı. sonra düzenli setler halinde yapmaya başladım şınav sayım elliye çıktı. azim çok önemli. 1-2 tane bile çekebiliyorsan üzülme azimle çalış. gelişme kesinlikle olur. şu an ben de en fazla 3-4 barfiks çekebiliyorum artırmaya çalılşıyorum

9. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    çekebildiğin kadar çek ama yinede belli bi düzende çek yani set sayın belli olsun ve o seti tamamlayamasan bile diğer seti yap bunu tükenene kadar yap bu zamanla oturur.

10. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    merak etme asıla asıla çekiyor insan ben kendimi 2cm çekemezken 1ayda 1tane çekmeye başlamıştm

11. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Aşama aşama arttıracaksın ve buna sen de şaşırcaksın. Sen vücudunu dinlersen o da sana cevabını veriyor. Ama Salona gidiyorsan makinede barfiks çekmeyle başlayabilirsin. Yüksek ağırlığa ayarla önce ve gün geçtikçe ağırlığı azalt veya sayıyı arttır. 1 ayda düzenli yaparsan 5-6 rahat çekersin ki bu da süper olur.

12. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
  13. CriticaLife

CriticaLife Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    eve kapı barfiks demiri alıyorum. azimliyim, şuanda tutuncak bişe olmasa bile evde merdiven altında çekiyorum. gelişme var yavaş yavaş. şu aletten aldım tedarikte:
    delta nikel krom kapi barfiksi-mekik cekme Aleti (hepsiburada'dan bakabilirsiniz)

Saol hocam bunu biliyordum. Bunun türkçeye çevirilmiş hali bile var. Bunu istersen pm yoluyla gösterebilirim, mod onayı felan, buradan uzun sürüyor. Ama sağlam bi demir olmadan başlayamıyorum tabii.

motive oluyorum kendi kendime. çünkü bu iş motivasyonsuz olmuyor :)

Son düzenleme: 1 Mayıs 2010
    ngt_psy bunu beğendi.
  14. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
  15. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    sabır sabır sabır o demirlerde asılıp kal ama yinede o demirde kolların yanana kadar kal birgün barfiksi nasıl olurda çekemezsin diye güleceksin kendine

16. CriticaLife

CriticaLife Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    :)

Birde evde çalışmak için dambıl almayı düşünüyorum. Kaç kg kaldırabileceğimden haberim yok, amaç karın ve göğüs kası çalışmak sıradan egsersizlerinle.Ne önerirsiniz?

17. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    kanat için dumbell rouving yap barfiksine az çok etkisi olur.karını zaten dumbella çalışamazsın mekik çek.göğüs içinde mevcut programları incele(flexor hocanın ev için programı var).eğer imkanın varsa ayarlanabilir dumbell al ağırlık arttırımında falan daha işe yarar.

Sayfayı Paylaş