Barfiks ve kol kasları.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve burningheart tarafından 28 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. burningheart

burningheart Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar spor yapan bi arkadaşımla tartışma yaşadık şu anda bende konuyu ustalarımıza soralım daha iyi olur dedim ben barfıks çekerek pazu kaslarımın gelişeceğini idda ettim arkdaşımda olmaz falan işte klasik:) Sizce barfiks çekerek kol kasları ne kadar geliştirilebilir ,en az dambılla yapılan hareketler kadar geliştirir mi?Ben şu an tamamen barfiksle kol kası yapmaya odaklandım tavsiyelriniz ve önerileriniz(şu kadar,şu şekilde şu set sayısı kadar çek vs.) benim için çok değerli iyi çalışmalar.

2. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Barfix te ilk amaç sırt olsa da hareketi yapmayı saglayan kas grubu bicepsler dir. Yani bu demek oluyor ki barfix cekerken biceps calışır, özellikle chin-up biceps için mükemmel bir egzersiz olabilir barfix e örnek olarak Bruce Lee ustann bir sözü gayet acıklayıcıdır ;
    'Bir insanın kuvveti Barfix sayısı ile dogru ölçüdedir , barfix çekebilmek için sırt ve kol kuvvetıne ihtiyac vardır.'

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Barfiks çekerken biceps çokf azla çalışır bende her zman barfiks sonrası biceps ağrısı oluyor bicepsin daha çok dışına vuruyor tecrübem öyle

birde şu var barfiks komple üst vücudu çalıştıran bir hareket üst göğüsü bile vuruyor

4. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Bir düzeltme yapalım üst göğüs degil ön omuz olabilir falza bi derecede olmasada calıştırır.

5. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Sırtımızı tek başına, diğer kaslardan bağımsız bir şekilde çalıştırmamız olanaksız. Bu yüzden kollar vasıtasıyla uygulanan gerilimle sırttaki kaslar çalıştırılabilir.

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hayır üst göğüsüde çalştırıyor omuzuda çalıştırıyor bir hata yok orda istersen bulup yazıyı koyabılırım üst göğüsü kısmı olarak çalıştırır demiyorum bech pess gibi çalıştırır ön omuz çalışınca her zaman üst göğüste etkilenır

7. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    ters tutuş barfiks le çalışan biceps kaslarının oranı %96 dır.

8. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    chin up üst gögüse vurur omuzda ve bicepse de

9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    sonuc olarak git arkadaşına biceps cok iyi calısır de :)

10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    barfiks demirini kullanarak kol kaslarını etkilemeyi bırakın "mükemmel kol "kasları oluşturabilirsiniz ...ve hatta oluşacak bu kaslar "halter ,dumbel "den daha oluşacak "natürel, esettik kol kasları" olacaktır...

hareket tiplemesi olarak "her türlü çekme hareketinde "bicesp " de devreye girer...

hele buna bir de "tesr ,ters dar, düz geniş, düz dar vb" varyasyonları ekler ve bi de "ağırlık bele bağlarsanız" efektif olur...)

Rambo206 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş