Barfiks ve Harcanan enerji

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve panzehir2650 tarafından 18 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. panzehir2650

panzehir2650 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 3 aylık vg ardından yaz dönemine girdim ve salona gitme imkanım olmadığı için evde çalışıyorum ve yaklaşık 1 aydır kendimi adeta barfikse adadım diyebilirim.

1.gün eller dışa dönük 5x8 barfiks
    2.gün eller içe dönük 10x10 barfiks

gün aşırı böyle çekiyorum bir düz biz normal fakat iyide yememe rağmen kilo vermeye başladım ilginç şekilde. acaba bu barfiks olayı enerji mi yaktırıyor gereğinden fazla ?

2. panzehir2650

panzehir2650 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  3. Calisthenics

Calisthenics Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Şöyle bir şey söz konusu zaten kuvvet antremanları cardiodan daha fazla enerji harcatıyor.Yani evet gereğinden fazla enerji harcatır.Daha fazla protein ağırlıklı beslenirsen yağlar yakıma devam eder kas gelişimin artar kilon eski haline gelir.

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Kuvvet antrenmanları mı daha fazla, cardio .. mu daha fazla enerji harcatır? Bu antrenmanın şiddetine bağlıdır diye düşünüyorum. Yoğunluk, uzunluk, egzersizler vs. gibi faktörler harcanan enerjinin miktarını belirler.

Sadece barfiks yapmanın kişiyi çok yoracağını, enerji açığı oluşturacağını hiç mantıklı ve doğru bulmuyorum.

Kilo vermende başka bir sebep olabilir. Aklıma gelen birkaç tanesi; yaz mevsimi olması sebebiyle metabolizmanın hızlanması ve iştahın kapanması ya da antrenmanı bıraktığın için (barfiks yapsan dahi..) tüm vücudu çalıştırmıyorsun, bu da etkili olabilir.

Son olarak, biraz sabır :) Burası 11818 değil ki, soruna anında yanıt verilsin.

eleroniel bunu beğendi.
  5. eleroniel

eleroniel Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    wrestler'a tamamen katılıyorum eğer 30 dakika boyunca barfiks çekmiyorsan bir cardio kadar yağ kalori harcamasını bekleyemessin, kilo vermende farklı etkenler olmalı.

6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Çok sert kuvvet antrenmanları var onlar bir kardiyo kadar enerji harcatır bence

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kuvvet antremanları antreman bitse dahi enerji harcarlar, o yüzden harcattıkları enerji yabana atılmamalıdır

Sayfayı Paylaş