barfiks ve bench pres

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve NİKE tarafından 17 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    bench presın aksne ,barfıks cekerken pek cok kısı nekadar agırlık kaldırdıgına degıl ne kadarcok tekrar yaptıgına bakıyor.ancak avusturyallı arastırmacıların son bulgularına gore .bench preste kaldırdıgımız agırlıkla barfıkste kaldırdıgımız agırlık aynı olmak zorunda.atletler uzerınde yapılan bır dıger arastırma bu verılerı dogruluyor.eger bench preste ,barfıkste kaldırdıgımızdan %15 oranında daha fazla agırlık kaldırabılıyorsanız omzunuzdan sakatlama rıskınız o kadar artıyor.ne kadar rısk altında oldugunuzu gormek için vucut agırlıgınızı kullanarak yapabıldıgınız kadar barfıks cekın .sonra bunu bench preste kaldırdıgınız agırlık ıle karsılastırın.diyelımkı 75 kılosunuz .ve barfıkste 10 tekrar yapıyorsunuz .eger bench prestede aynı agırlık ıle 10 tekrar yapamıyorsanız tehlıke canları sızın ıçın calıyor dıyebılırsınız.o yuzden bır an once kollarınızı calıstırmaya baslasanız ıyı olur..

saygılar
    mens health dergısınden alınmıstır..

enantioselectivity bunu beğendi.
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bilgi için saol , ilginç bir konu.. ilk defa duyuyorum..
    fakat..
    barfiks birazda adaptasyon ve alışma işi..bu bahsettiklerin zaten barfiks çekenler için sanırım..zira 100 kg bench yapan birisi ilk defa barfiks yapıyorsa yardımsız 3 taneyi zor yapacaktır..alıştıkça 12 yardımsız yapılabilir..

3. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Komik gelecek biliyorum ama 135kg bench yapabilirken, bir tane bile barfiks yapamıyorum, yardım etseler bile. Kanat haricinde tüm bölgeler yüksek ağırlıklara çıkıyorum ancak sırtım hem çok zayıf hemde ben yeterli ilgiyi göstermiyorum:(

4. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Gercekten enteresanmis. Mens' health in hangi sayisinda? Firsatini bulursam tamamini okumak isterim makalenin.

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ben bu basliga mesaj yazmistim sanirim modlar silmis tekrar soyluyorum, fitness cilar icin veya daha hafif karar agirlik calisanlar icin yazildigini dusunuyorum, bu sefer nedenlerini ekleyeyim ki silinmesin mesajim. barfikste hersey kanat degil elleriniz kucukse ve boruyu rahat kavrayamiyorsaniz cok tekrar yapamiyorsunuz el acisindan. benchte ise boyle bir durum yok dogal olarak....

6. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Aneximandros Mens' health in 2. sayısında bulabilirsin makalenin tamamını zaten dergi Türkiye'de bu ay 2. sayısını cıkardı:)

7. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    bu barfıks ısı bence dıezınde dedıgı gıbı ,alıskanlık ısı bıraz.ben ılk basladıgımda bır sene falan 7 tane falan yapıyordum uzerınde durunca su an 4 * 10 rahat yapıyorum hatta bugun yazdıgımın tersını denedım .benchde bastıgım max agırlıgı belıme otuz kılo asarak denedım barfıkste cıktı .bıraz omuz agırtıyor o kadar.

8. saratoga

saratoga Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    tamamda bu işte 1 mantıksızlık yokmu? barfix de gücü oluşturan kanatlar, bench press de ise tricepler işin çoğunu hallediyor.
    1 ay tricep ağırlıklı antreman yaptım ve benchde kullandığım kilo gelişti.

9. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    makalede bu iddianın bilimsel gerekçelendirmesi yapılıyor mu?
    yapılıyorsa aynen kopyalayabilir misin?
    çok iddialı bir bağdaştırma olmuş..
    birbirinden bağımsız 2 büyük kas grubunu bu şekilde kesin biçimde ilişkilendirmek çok mantıklı gelmedi bana..

10. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    menshealth dergısının son sayısında var alıp bakabılırsın .bence bu ıkı kas arasında bır baglantı gıbı degılde .omuzun gucunden bahsedıyor gıbıme geldı banada .

11. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    96 kg ım barfikste 10 tekrar gidiyorum , bench de 100 kg falan hemen hemen aynı...

12. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Belkide adamlarin soymelek istedileri olmasi gerekendir. Yani salona ilk gittiginiz gunden beri gogus calisiyorsunuzdur ve 1-2 ay icerisinde bastiginiz kilolarda ciddi artislar olur.
    Fakat sirt bacak kanat bircok kisinin goz ardi ettigi bolgeler hep gogus omuz ve kol onceliklidir.Dolayisiyla ya hic calismazlar sirti bacagi yada soyle boyle yapip gecistirirler.Ee noluyo o bolgeler zayif kaliyor. 1 ay barfiks cekin ilk sefer 4-5 taneyi nizami olarak zor cikarirken 2 ay icinde 4*8 i yapacak hale gelebilirsiniz.
    Sonucta eger bastan bu sekilde ciddi olarak calistirsaydiniz bench press teki artis gibi barfiks tede artis olucakti..

13. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Barfiks teknik işi, halter güç işi. Çok farklı iki disiplin.

14. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Barfiksteki ve göğüsteki kas gurupları aynı ağırlığı çalışacak düzeyde değildir ha triceps ile biceps dense idi büyük ihtimalle evet derdim barfiks tamamen çekme göğüs ise itme hareketi ile çalışır sırt kas yapısı omuzla birleştiğinden yetenek kazanmamış ise çekişi itişinden daima düşüktür hatta arada yarıdan daha fazla fark vardır bu araştırmada eminimki tüm gurupları eksiksiz ve ortalama tam olşan kişiler üstünde yapılmıştır bizimde temennimiz heryeri eşit güce sahip kişiler yaratmaktır fakat gelen kişilerin çalışma yaşantıları buna engeldir salona gelen herkes araştırma bünyesine katılanlar gibi değildir.

15. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ben 75 kgyım 10 tane barfiks basıyorum 75kglık toplam ağırlıkla 10 tekrar basmak benchte hayallerimi süsler gerçekten eğer böyle birşey varsa benim benchim ve barfiksim arasında fark büyük

Sayfayı Paylaş