Barfiks tekrar sayısını arttırma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ceyhunn tarafından 5 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ceyhunn

Ceyhunn Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar astsubaylık sınavlarına çalışıyorum.yaklaşık 7 ay oldu salona başlayalı ama barfikste tekrar sayısını birtürlü arttırmadım.diğer hareketlerde çok iyi artışlar olmasına rağmen barfikste bir türlü istediğime ulaşamadım.negatif barfiks uygulayın filan diyolar.acaba ağırlıklamı çalışmam daha iyi olur.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    barfiks sayısını artırman için barfiks çekmeniz gerek.

3. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Setli barfiks çalışması yapın. Ben 12 çekiyorken önce sabit setli sonra piramit setli çalışma ile 22-23 civarına çıkardım.

Önce 5x4set sonrasında max yapıyordum aralarda 40 sn boşluk bırakarak.

Daha sonra belirli bir sayıdan aşağıya iniyordum tekrar o sayıya çıkıyordum. Tabi bu sayıyı kendi çektiğiniz barfikse göre belirleyeceksiniz. Önce 7den iniyordum ben mesela.

Sonunda 10dan 1 e inip tekrar 10 a çıkıyordum. Yani bir çalışmada 109 barfiks çekiyordum. Aradaki süreleri 90 sn den fazla tutmuyordum tabi.

Fakat barfiks tam bir alışkanlık bırakırsanız geriliyor. Barfiksi bırakıp ağırlık antrenmanına başladım şu anda o kadar çekemiyorum...

Ceyhunn bunu beğendi.
  4. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Ağırlık çalışırken kolların güçleniyo barfiksi tamamen bırakmazsan artar bence.

Sayfayı Paylaş