Barfiks sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Nightm4r3 tarafından 5 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Nightm4r3

Nightm4r3 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Merhaba, 1 aydır v. geliştirme ile ilgileniyorum. Dün salonda barfiks denedim, çekemedim. Barfiks çekebilmek için hangi kas gruplarına ağırlık vermeliyim? kafa_

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    öncelikle barfix cekmek kolay bir iş degil yeni baslayanlara 1 tane önerirler veya cekmeye denemeleri lazım derler barfix cesitleri de var bilindik olan barfix sırt,kanat, tricepsi calıstırır. ama barfixi bu kasları guclendirerek cekemezsin sadece barfix cekerek geliştirebilirsin.

3. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    jan1'e katılıyorum bu kasları barfiks çekerek geliştirebilirsin şu anda senin başlangıç pozisyonun nizami avuç içi karşıya bakacak ve ayaklar kıpırdamıyacak şekilde .çekmeye çalış yinede çekemiyorsan barfiks demirinden durabildiğin kadar asılı kal veya birinin desteğiyle çekmeye çalış yada salonunda latt pulldown dediğimiz alet varsa onu kullan kardeşim barfiks kolay bir iş deildir emek sabır ister ben şu anda nizami 10 barfiks çekebiliyorum asla pesetme bunu kime sorarsan sor dünyanın en etkili ve faydalı egzersizi tartışmasız barfikstir!!!

4. victor1

victor1 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknik SErvis Experi
    Yer:
    istanbul- BAYRAMPAŞA
    vucudunu kaldırabılecek kollara sahıp olmalısn. sakatlanmayasın....

barfıks zor zanaat tir.

kolları kuvvetlendır bakalım...

5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    barfiks de sabır çok önemlidir, kimse ilk barfiks çekişinde 10 tane ard arda çekemez önce 1 tane kurallı çekmeyi öğren ve sürekli barfiks çek gücün kalmasa bile yarıya kadar çek zorlayabildğin kadar zorla ama sakatlama yani kendini sen daha iyi bilirsin zorla dediysem güç 0 a kadar insin ilerde 2 tane üst üste çekersin sonra 3 olur 4 olur öyle gider, ve genelde spor salonlarında her tür için barfiks olur tek bir alette orda geniş tut mesela kolarını ve kendini sarkıt zorla zorla sürekli sarkıt bırak yine sarkıt ben ilk başlarda parmağım kopacak gibi oluyordu aşırı yüklenmeden :) hadi kolay gelsin dediğim gibi azim ve sabır.

6. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende cekemıyordum hic gercekten zor is 4 tane cektim parkta bu kadarını bile beklemıyordum tabii aylar gecti üstünden cekeli bir ara tekrar denicem:)

Sayfayı Paylaş