Barfiks Sorunu :( Yardım Edin

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BerkBnglTc tarafından 16 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BerkBnglTc

BerkBnglTc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Saygıdeğer abilerim benim yaşım 16 boy 1.80 Kilo 87 Guatr yüzünden çok kilo aldım fitness'a bu 3 aylık tatil döneminde başlıyacagım sizce bu 3 ay boyunca haftanın 6 günü gidiceğim sizce kaç kilo veririm ve barfiks çekemiyorum sizce çekebilecek duruma gelirmiyim lütfen yardımcı olun :( ??

2. Ejhay

Ejhay Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    Abi yapamassın diye bişey yok. Sadece zorlanırsın önce yarım barfiks dene sadece bara asıl alıştır kendini diyetine dikkat et yağlardan kurtul mekik cardio gerisi gelir zaten :) iyi çalışmalar bir jimnastikçi olarak yazdım sakın vazgeçme :) high barda bize ilk asılı kalmayı öğrettiler barfikste

BerkBnglTc bunu beğendi.
  3. BerkBnglTc

BerkBnglTc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Abi açıkcası kücüklügümden beri ben Askerligi hedefliyen biriyim ama bu durumda Askerlik benim için hayal oluyor ben bu işin farkına vardıgım için Fitness'a yazılıyorum İnşallah 3 ay içinde büyük bir değişim olur yorumun için çook teşekkür ederim :) :)

Ejhay bunu beğendi.
  4. Ejhay

Ejhay Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    Hayallerinin peşinden git kardeşim olmicak bişey yok umarım istediğin yerlere en kısa sürede ulaşırsın :) fitnessın baya yararı olur ama şunu sakın unutma diyette spor kadar önemli :) Ben teşekkür ederim kolay gelsin.

BerkBnglTc bunu beğendi.
  5. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Bence basarabilirsiniz. Ama öncelikle beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Disiplin bu işin temeli. Gideceğiniz salonda size beslenme yazacaklardir. Değilse siz isteyin. Bu forumda aradığıniz hersey mevcut zaten. Bol bol araştırın, okuyun. Bu bir yaşam tarzı. Tamamen buna odaklanmalisiniz. Yapacağiniz çalışmalar sonrasi kaslar zedelenecektir. Onarım surecleri var. Besinsel iyileşmeye önem vermezseniz kas yıkımına uğrayabilirsiniz. Forumda yeni olduğum için henüz araştırma fırsatım olmadı. Yoksa link atardım. Beslenme, dinlenme, iyileştirme süreci (recovery) ve disiplin ile bence üç ayda başarırsınız Ama bu sayılanlar arasından birini eksik birakirsaniz maalesef olmaz. Tamamen size bağlı ve elbette genetik yapınızın da önemi var. Pes etme noktasına gelirseniz eğer sakın pes etmeyin. Çünkü tüm başaranlar aynı yollardan geçti, unutmayın. Hedefinize ulaşmaniz dileğiyle.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BerkBnglTc bunu beğendi.
  6. BerkBnglTc

BerkBnglTc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim ama Spor salonundaki abi ile konuştum bana dedi ki sana hemen bir program yazmıycam ilk once 1-2 ay Kaslarını güçlenirelim dedi yani resmen 3 ayımı orda kas için yiyecegim gibi duruyor ki cok güçsüz biride deilim ilk deneyimim olmasına ragmen genellikle 40-50 Kiloyu kaldırabiliyorum

xsonysonic bunu beğendi.
  7. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Forumda bu konuda daha tecrubeli kisiler mevcut. Umarim bu konuda size yardimci olurlar. Ben de yeni başladım. Ama kardiyo ekleyecektir diye dusunuyorum. Sizin kaldirabileceğiniz ağirliği tespit edecektir belki de. Sonra aşama, aşama arttiracaktir. Kaslarınız da ancak bu şekilde güclenir. Tahminimce hocanız dogru olani yapiyor. Bu güclenme suresince elbette yağ yakimi da olacaktir. Tamamen benim dusuncelerim. Gelecek olan cevaplari ben de merak ettim doğrusu. Olay "antreman" olunca yanlis yönlendirmek istemem. Umarim kisa zamanda istediginiz yaniti alirsiniz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BerkBnglTc bunu beğendi.
  8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    90 kg arkadaşım hiç çekmediği sınav ve barfiks başldı. Yapamıyodu tabi başlarda :) ama hep deniyordu. 2-3 y sonunda 20 sınav 2-3 barfiks çekebilecek seviyeye geldi. Ve arkadaşım diyet yapmadan yağ oranı yüksekken yaptı bunu. Üstelik salona felanda gitmedi sadece evdeydi. Sende daha iyisini yapabilirsin :)
    Ve programına birşey diyemem. Elbet kaslar güçlenmeli ama normal programlarlada güçleniyor zaten :D yanı ne demek istediğini tam anlayamadım eğer programını atarsan bilenler yorumlayabilir :)

xsonysonic ve BerkBnglTc bunu beğendi.
  9. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Ben baslarda eller karsiya bakarak yarim barfix cekiyodum tam yere inmeden 3x10 yapiyordum. 5 ay oldu 10 8 5 tekrar yapabiliyorum tam yere inerek

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş