barfiks hakkında bir kaç soru...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sportif_adam tarafından 28 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sportif_adam

sportif_adam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    merhaba arkadaşlar, açıkça söyliyeyim yaşım 15 1.65 boyundayım ve spora gönül vermiş bir insanım :) yaptığım sporlara geçecek olursak ben barfiks aleti aldım [kapıya asılanlardan] boyum uzaması için 4 defa 15 saniye asılıp 15 saniye dinleniyorum [günde 1] ve avuç içi ileri bakacak şekilde 8 yapıyorum ve barfiks konusunda son olarak adonis ve karın kası yapmaya çalışıyorum asılarak L şeklinde.
    Birde dambıl var bende 7.5 kg onunla oturarak 3x12 olarak bir çalışma yapıyorum boy uzamasını engellemediğini düşünüyorum şınav çekiyordum onuda bıraktım boy uzamasını engelliyormuş birde arkadaşımın tavsiyesi olarak sabah aç karna bıldırcın yumurtası yiyiyorum süt ile beraber bu arada bu yaptıklarımdan bir hata var ise beni aşacak lütfen uyarın ve daha ne yapabilirim boy uzaması için ? buraya kadar okuduğunuz için ve hayatınızdan zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim herkese kolay gelsin...

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    7.5kg dumbbell boy uzamasını engellemez
    boy uzaması genetiktir uzayacağı varsa uzar
    barfiks çekmek vücudu dikleştirdiği ve esnettiği için 1-2cm insanı uzun gösterir
    tabiki sen yinede beslenmeni düzenli tut,uykunu ve sporunu aksatma birde foruma araştır inan çok konuşuldu bu konular

3. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeş senin yaptığın neredeyse herşey yanlış.

1.cisi : Bara asılmak ne kadar boy uzatsada eklem yerlerinde sakatlanmalar olabilir.
    2.cisi : Şınav boy uzamasını durdurmaz veya yavaşlatmaz.
    3.cüsüde : Çiğ yumurta içmek kesinlikle önerilmiyor ve zararlıdır.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ilk olarak vücut hareketleriyle yapılan hareketler(şınav mekik barfiks vs) boy uzamasını kesinlikle engellemez. Barfix e asılı kalkmak veya barfiks çekmek boy uzamasına doğrudan olmasada katkısı vardır hangi ortopediste sorarsan sor böle der. Ayrıca 7.5 kg dumbell boy uzamasına bir etki etmez çünkü hafif kilodur.20 25 kg ve üstü omuriliğe baskı yapacağından negatif etki yaratabilir. Süt kemik gelişiminde rol oynar içmeye devam et, balık ve salata yemeye özen göster. Bol bol zıpla yüz barfiks çek ve uykunu düzene sok. Bunları yaptığın sürece boy olarak genetiğinin üzerine çıkabilirsin.

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    evet barfiks barına çok asılı kalmak eklem yerlerinde sakatlık yaratabilir en iyisi barfiks çekmeye çalışmaktır. birde evet yaptığı herşey yanlış onun için forumu bol bol okumalı

6. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    aa şınavdamı engelliyormuş :( her duyduğuna inanma yahu

Sayfayı Paylaş