Barfiks 3'ü geçmiyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve HighMami tarafından 17 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. HighMami

HighMami Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar, eve barfiks demiri aldım boyum 1.73 kilom 54 kaslarım gayet yerinde kuvvetlıyim fakat şöyle bir sorun var.Avuçlarım bana doğru dönükken 10'dan fazla barfiks çekebiliyorum fakat avuçlarım ileri dönükken ve hafif geniş tutuşda 3'ü geçemiyorum.Omuz ve sırt istediğim için geniş tutuyorum biraz kendimi naısl alıştırabilirim?

2. hanimoos8

hanimoos8 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    3 set 3 tekrar yapmaya calıs bende gecemiyordum dinlenme gününüede antreman ekledim (sadece barfiks 3 set 3 tekrar) 2 antreman sonrası 6 4 3 oldu :)

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    dostum genelde çoğu kişi dışa dönük pek barfiks çekemez. Sonuçta onda omuz sırt felan daha etkin rol oynuyo. İçe dönükte ise biceps felan yani günlük işlerimizde daha çok kullandığımızdan barfikse yeni alışan çoğu kişi içe dönük çekerek başlar. dışa dönükte ise yapcak birşey yok durmadan deneyerek yapcaksın :D yani ne diyiom bi 15-20 tane yapıp sayı arttırmak istesen bi set set yap derimde zaten 3 tane olduğundan. durmadan yapmanı öneririm yani çıkışları hızlı inerken ise yavaş in :D zamanla alışırsın. ve zaten zayıfsın kısa zamanda adapte olursun rahat çekersin. bende 60 kg yim yıllar önce demir almıştım düzenli çalışmasamda dediğim gibi aklıma gelince barfiks çekiyorum işte :D şuan her şekilde 20+ yapıyorum sonrası baya zor :D :D

4. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Kanatlarını güçlendirmelisin bol bol row egzersizleri yap

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    barfiks demiri almış şuan başka ekipmanı varmı diye sorsaydın önce :D :D

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    tekrara dayalı bir gelişim süreci sergiler bu durum.yani zamanla artacak.sen yapamıyorum diye bırakma.yarım tekrarlara bile düşsen devam et.o yarımlar birkaç idman sonra tam olacak.

7. HighMami

HighMami Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yorumlar için çok teşekkür ediyorum, hepsini okudum sabahtan beri her koridordan geçerken asılıyorum tekrar sayısını 5'e çıkardım.Çok tekrar işe yarıyormuş cidden. 8 KG Dumbell'ım var birde onlada kol çalışıyorum.Birşey daha soracağım ben omuz istiyorum omuzu en çok dumbell ile mi çalıştırırım yoksa barfiks ile mi? Barfiks ise ne tür çekmeliyim? kollarım ve omuzum vücuduma göre inca kalıyor biraz bunu orantılamak istiyorum.

8. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Kanatlarını güçlendirirsen daha iyi barfiks çekersin 2 hafta falan kol kanat üzerine çalış

9. Onr.erdgn

Onr.erdgn Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Geniş bi sırt omuzuda geniş gösterir barfikse devam et bence.Dumbelların ayarlıysa lateral raise da yapabilirsin ağırlıkları düşürüp

Sayfayı Paylaş