Barfiks çekemiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Okan Aşkın tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. Okan Aşkın

Okan Aşkın Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Arkadaşlar ben şınav mekik gibi olaylarda 166 boyum olup 66 kg olmama rağmen çoğu arkaşlarımdan iyiyim yani 30 tane şınav 40 tane mekik çekiyorum ama barfiks çekemiyorum hiç hep diyorum kiloylamı alakalı yoksa gelişmeyen kas grubummu var sizce sebebi ne olabilir
    weightlifter

2. xtarox10

xtarox10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim boyum 1,85 kilom 80 ben 1-2 anca cekiyorum barfiks bende boyum uzun die cekemiyorum sanıyordum :D kiloluda değilim zor biraz barfiks aynı şekil bende sınav 30 tane cekiyorum tekte mekikte kolay cekiyorum ama barfiks zor

3. tolga_01

tolga_01 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Tabiki Barfiks Güç Gerektiren Bişey Ama Ondan Ziyade Alışkanlık İşi 1-2 Tane Yaparsn 1 hafta gecer 4-5 daha sonra alır başını gider Peşini Bırakmayın Çekersiniz bende 1.68 boyundayım 110 kg dim cekerken zorlanmıyordum

mma- bunu beğendi.
  4. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    barfix üstüne koya koya gelişen birşeydir , yeni başlayan birinin 10larca sayıyı hdeflemekten ziyade 2-3 tane çekmesi daha iyidir zamanla artacak önemli olan ben barfix çekemiyorum diyip bırakmamak...

5. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl
    Bunun için sırt kaslarının güçlü olması gerekiyor :D Ve şansınız sizden yana çünkü en erken geliştirebileceğiniz kas türü :D Sadece barfiks çekebileceğiniz bir yere gidip kendinizi zorlayıp çekmeye çalışmak bunu her gün hergün veya gün içerisinde bir kaç kez denerseniz zaman açılıp 20 bel ki 30tane bile çekersiniz...Tabi zaman gerektiren bir olay :D

6. eco123

eco123 Yeni Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Zamanla alısırsın bugün 1 cek 10 dk sonra yine cek böyle böyle alısırsın

7. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç çekemiyosan salona gidiyosan orda lat pulldown hareketini yapıp sırt kaslarını geliştirebilirsin..

8. Okan Aşkın

Okan Aşkın Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Ben kapıma barfiks barı diye duymuştum kirişe takılan onlardan alıp çalışıcağım bide biyerden duymuştum sürekli asılı kalınca dayanıklılık artarmış eskiden 1 tane çekiyordum şimdi 1 saat belki asılı kalırım orda ama çıkamıyom yukarı sorun orda :D

9. yancizici

yancizici Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 13 yaşındayım . 2 ay önce barfiks aleti aldım . İlk aldığımda yarım 1-2 tane çekiyorum şimdi tam rekorum 12 :) Ama bilek güreşinede gidiyorum :)

maietnigri bunu beğendi.
  10. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl

şuana kadar en fazla 2,5dk asılabileni gördüm :D sen uçmussun...

11. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Olay barfiks sayısında değil nizamı yapmakta yanlıs yapılan hareketi 100 kere yapsak gene ne fayda

barfiks yaparken iniş sırasında kolları tamamen bırakmak lazım yani en aşağıya kadar inip sonra tekrar kaldırmak, mesela şu amcamız iyi özetlemiş olayı

[YOUTUBE]lR4UEQXTKP8[/YOUTUBE]

çoğu kişi aşağı inerken yarıya kadar inip tekrar kaldırıyor kendini

12. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul

Video güzel ama tam olarak nizami değil sanki bel atıyor ara sıra dikkat ettiysen zaten Barfiks'in olayı bel'i attırmamak ve aşağıya kadar kendini bırakmak.

13. xtarox10

xtarox10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende yukarda yazdıdma cekemiyodum barfiks 1-2 yazmısım 2 hafta önce falan suan 5 tane nizami cekiyorum gördükçe barfiks cekmeye calıs alısırsın

14. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende zorlanıyorum barfiks çekerken ama geçen salonda nasıl oldu bilmiyorum enerji içeceği içmiştim belki ondan aralıksız 15 tane çektim zorlanmadım 13 e kadarda o günkü alınan besin ve enerjim tam yerindeydi çok güzel form yakaladım özet olarak antreman önceside(ısınma,karnın tam tok olmaması vb) hareketlere baya etki ediyor

15. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    zamanla olur. Olmadi makinlerde yardim kilolarla calisin

16. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Barfiks cok komplikedir.Sayı artırmak için neredeyse vücudun tamamının orantılı bir şekilde güçlenmesi gerekir.
    Garip gelebilir ama karın kaslarının bile hareketin yapılışında önemi büyüktür.

17. ahmetoralz

ahmetoralz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Elektronik Mühendisi
    Yer:
    İstanbul
    bende şu an direk barfix çekemiyorum. 1 ay daha makinelerde güçlenip, akabine eve barfix barı alacam. Arkaaşların dediği gibi barfix çok komplike. Şınavı incline, close grip, open grip her türlüsünü çok rahat çekiyorum. Mekiktede rahatım. Ama barfixde acele etmiyorum. Lat Makinelerde alt yapısını yapıp akabinde barfixe yönelirseniz, daha mutlu ve tatmin edici bir başlangıç yapmış olursunuz.

18. POD-Alper

POD-Alper Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Cide
    Sırt kaslarını güçlendirici hareketler yap one arm dumbell row gibi 1-2 hafta içinde nizami 4-5 barfiks çekebilir duruma gelirsin.sonra giderek artırırsın zaten.

19. BySerkan

BySerkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Barfiks çekmen için kuvvetli olman gerekir. Mesela ben ilk barfiks çekişimde 10 tane yaptım. Bazıları ilk denemesinde 2 bilemedin 4 tane anca yapabilirler. Demek istediğim sporcu bir kişiliksen rahat yaparsın. Şimdi barfiks için birkaç şey yapabilirsin. Bir tanesi burada çoğu arkadaşımızın dediği gibi deneyerek yapmak. Günde 3 kere yapsan mesela 3 kere çeksen. Bir kaç haftaya gerçekten eskiden günde ancak 3 taneyi anca çekebildiğine sen bile inanmazsın.
    Kuvvetli olman gerekir demiştim. Eğer söylediğim yöntem yetmez biraz daha lazım diyeceksen omuzu, kanatları ve sırtı geliştirmen gerekir. Bunlar için çeşitli hareket türlerini de bulabilirsin.

20. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Kol ve sırt kasların kuvvetli olması lazım dumbell curl lat pull bent row gibi hareketleri fazla yap

Sayfayı Paylaş