barfiks çekemiyorum

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 5 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    boks antrenmanının sonunda vücut ağırlığımla bazı temel hareketler yapıyorum.şınav barfiks lunges jump squat gibi hareketler yapıyorum.amacım kuvvet ve dayanıklılık.bu hareketler ya boks antrenmanlarından ayrı bir gün yapılır ben prof değilim bunu tercih etmiyorum çünkü başka günlerde dinlenmem lazım.ya antrenman sırasında yapılır yada sonunda ben sonunda yapıyorum.önce vücut ağırlığıyla hareketler sonra mide çalışıyorum soğuma yapıp bitiriyorum.hareketlerin bildiğim değişik versiyonlarını yapıyorum tabi aklıma gelmiyor bazen :)

kanatlarım iyi ama aşağı doğru uzatmak istiyorum.yüzümü sansürleyebilsem foto koyacağım bunada önerisi olan varsa söylesin.

trapeziuz kaslarım fena değil ama lats iyi değil aşağı doğru uzatırsam hacim kazanabilirsem sırtım çok güzel estetik gözükecek.

o kısmı çalıştırmak için dar tutuş barfiks çekmek lazım.geniş tutuşta koltuk altı çalışıyor galiba benim o kısımda sorun yok altta sorun yok vücudum üçgen değil tam kanatlara hacim verirsem mükemmel olacak.birde göğüslerim iyi değil :)

barfiks çekmem lazım ama çekemiyorum diyelim 3 set 10 tekrar yapacağım tabi setli olarak yapmıyorum orada fazla dinlenmeden bildiğim hareketleri yapıyorum sırayla.ilk sette 10 taneyi biraz zorlanarak çıkarırım ama diğer 2 set çıkmıyor :)

barfiks tekrar sayısını artırmak için ne yapmam lazım.nizami çekiyorum vücudu sallamıyorum.6-7 tane oluyor genelde 10 tanede zor :)

eve fonksiyonlu kapı barfiksi almayı düşünüyorum ama kapı pervazına takılıyor zarar verir diye korkuyorum.

2. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    ben 3 aydır barfix çekiyorum. ilk başladıgımda dar tutuş başladım max öne max enseye çekiyodum 1 er set ne kadar çıkarsa yani, sonra yavaş yavaş genişe döndüm. Geniş koltuk altını calsıtırıyor gibi uzatmak istyorsan DAR tutuş çekcieksn ve DAR hareketler yapcaksın. ben sana şöle bişey diyim mesala ben hergün barfix çekiyorum artık bacak calsıtıgım zaman bile. sende her gün cek vucut yavaş yavaş gücleniyo bak ben mesala şuan kanat calsıtıgım günler 4 set 15 10 8 8 yapıyorum sen düşün ilk basladıgımda ttiriyordum 3-4 oldumu. Geniş gögüse ve Dar gögüse oneririm bence barfixin en verimli şekileri bunlar. acele etme yavaş yavaş barfix setlerininde sayılarınında arttıgını göreceksin.

vücutcuu bunu beğendi.
  3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    benim koltuk altı kısmı iyi ama latissumus dorsi hacimli değil birazda olsa hacim kazanıp aşağı uzatabilirsem kanatları çok güzel sırt pozlarım olacak :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:37 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=J3BUleQodmw

dar tutuş yaparken eller böyle birleşik mi olmalıdır?

4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Kendin söylemişsin prof değilsin boks antrenmanı sonrası barfiks çekmekteki amacın ne ?
    Zaten boks çalıştıktan sonra insanın elleri tir tir titriyor. Normalde çekebiliyor olsanda antrenmandan sonra çekmen yinede çok zor.
    Negatifler ile başlamakta barfiksi ilerletmekte faydalı olur.

vücutcuu bunu beğendi.
  5. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    İlk yavaş yavaş başla atta uzun süre bar a asılı kal daha güçlenirsin zamanla dahaçok çekersin eğer çok zorlanıyosan dinlenerekte yapabilirsin 1 kere yap sonra bacağını yere koy 3 sn dinlen tekarar yap öyle yavaş yavaş olur :)

vücutcuu bunu beğendi.
  6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    prof boksörler haftanın 6 günü çalışıyor hem boks antrenmanı buda kendi içinde ayrılıyor teknik taktik vs. hemde bazı günlerde kuvvet ve dayanıklılık antrenmanı yaparlar güç antrenmanı vg antrenmanı kadar izole hareketler değilde kuvvet artırıcı hareketler yaparlar.

ben ayrı günlerde yapmak istemiyorum çünkü boks antrenmanının dışındaki günlerde dinleniyorum.mesela dün idman yaptım bugün halsizim dinleniyorum ağırlık antrenmanı yapacak şınav barfiks çekecek halim yok.

antrenman sonunda çekmek zor ama olsun güç artışı için iyi maksimum zorlanma oluyor :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06.06.12 00:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 05.06.12 22:14 ----------

pozitifte negatifte süre ne kadar olursa tekrar sayısını artırabilirim? kalkışı hızlı yapıp yavaş inebilirim ayaklar yere değmeyecek tabi nizami yapmaya dikkat ediyorum.nizami yapmadıktan sonra bir anlamı yok.

7. olympos01

olympos01 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli/Darıca
    benim sana önerim mesela max 5 tane nizamı cekebiliyorsan 3 tane nizami 5 tane yarım yapmanı öneririm yani kolların dümdüz degilde dirsek seviyesine inip tekrar yukarı çıkarak . ben 1 ay öncesine 1 tane zor çekerken şu anda nizamı 10 tane cekiyorum böyle geliştirdim .

vücutcuu bunu beğendi.
  8. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    senin 30-35 arası çekebileceğini zannetmiyorum

9. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Atmak serbest 40 50 de çekebilirdi yine iyi söylemiş..

ParZ bunu beğendi.
  10. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    :badgrin:

senin soruna gelince mesela barfiks barın var diyelim altına sandalye koy ayağınla yardım alarak çekmeye başla bir süre sonra yardımsız 1-2 çekmeye başlarsın , sonra devamı gelir zaten

11. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    O kadarda değil ya :) 1-2 nedir abi diyelim 3 set yapacaksam ilk set 10 tane çekerim nizami bel vurmadan.Ama diğer 2 set çekemeyecek duruma gelirim.2. sette max. 7 çekerim.Aslında boks antrenmanı sonunda yaptığım içinde olabilir belki normal zamanda yapsam tekrar sayısı fazla olabilir.

12. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    boks antrenmanında sonra 7taneyi zor çekersin tabi yoğunluğunu bilmiyorum ama boks antrenmanlarından sonra adım atamadığımı hatırlarım yorgunluktan

vücutcuu bunu beğendi.
  13. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer box antrenmanından sonra 3 set 10 tekrar barfix çekebiliyorsan o box antrenmanı verimli olmamıştır :)

14. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    6 haftada 20 barfiks programını araştır işine yarayabilir.

vücutcuu bunu beğendi.
  15. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkaşım bugün 2 tane çekiyosan zamanla onu 5 e 10 çıkarıcaksın unutma birden olmaz herşey zamanla mesela ben 2 taneyi zor çekerken 2-3 hafta içinde 1 sette 10-15 tane çekmeye başladım hem geniş hem dar açıyla .ha bide çalışırken şimdilik dar açıyla çalış gün geçtike açıyı genişlet :)

vücutcuu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş