Barfiks çekemiyorum :(

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve x tarafından 7 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar. 55 sınav cekebılıyorum ama 3 tane barfix i cekemiyorum. Nasıl basarabılırım barfıx cekmeyı ? :(

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Barfik çekebildiğin kadar çektikten sonra hemen durmadan tek ayağını sandalyeye koyarak çekebildiğin kadar devam et bu ünlü bir programdı ismini unuttum...

Ayrıca:Barfix programı....önce çekebildiğiniz maksimum sayıyı belirleyin..mesela 8 yarısıyla 3 set yapın aralarda 1 dk dinlenin..yani 3*4 yapın her hafta dinlenme süresini 15 saniye azaltın sayıyı artırmayın dinlenme süresi 0 a indiğinde zaten sayınız artmış olacaktır..

Yada http://twentypullups.com/ burada -2 haftadan başlayacaksın...kolay gelsin bir süre sonra sayılar artmaya başlıyor dostum..

barer19, x, batgun ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Haziran 25 te evime barfiks çubuğu almıştım.170 Boy 86 kilo idim.Hiç bir deneyimim yoktu.Ağustos 15 te ise bir spor salonuna yazıldım(FİTNESS).25 haziran günü aldığımda hiç birşey çekemiyordum.Şimdi aradan 4,5 aya yakın süre geçti.Şimdi 170 boy 77 kiloyum(yavaş yavaş veriyorum,sağlık bir yeme programıyla aç kalmıyarak).Hergün üşenmedim çekemesemde asılı kalmıştım.Şimdi kafada 12-13 kilo fazlam olmasına rağmen yorgun olsam olmasam 5 tane nizami çekebiliyorum.Sanırım bu işin tek sırrı denemek yorulmamak.Barfiks çekmeyi denemediğin için az çekiyorsundur.çünkü evde bir bar bulmak zor sürekli denemek zor oysa şınav kolay ve ona göre daha basit.

x bunu beğendi.
  4. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Vay güzel taktik.Eyvallah saol.Yanlız ben çekebildiğim maximumdan deniyeceğim,1 dakika dinlenerek.böylelikle 1 ayda 3 kat artış gözlenir.

okaaan bunu beğendi.
  5. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Alışana kadar altına bir sehpa veya sandalye koyup ayaklarından destek alarak çekebilirsin.İşe yarıyacaktır.
    Yada bi arkadaşın sen barfix çekerken seni ayaklarından destekleyerek daha fazla çekmeni sağlayabilir.
    ikiside aynı şey.

Son düzenleme: 7 Aralık 2009
    x bunu beğendi.
  6. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    x bunu beğendi.
  7. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    hepsini deniycem. yasıma gore gucluyum bılıyorum ama barfix cekemiyorum birde kollarımda bayagı uzun.

8. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    boy ve kilon kaç çok merak ettim?

9. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    186 cm boy 77-79 kilo arası aclıga tokluga gore degısıyor.

10. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    merak ettim çünkü kiloluysan çekmen zor olur diyecektim ama bu kilolarda barfiks çekmek pek de zor değil üst vücudunda güçsüzlük var demek ki

11. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    aslında gucsuz oldugumu pek dusunmuyorum. Tabi bu ne zamandır body le urastıgımıza . yaşa ve beslenmeye baglı. 9 ayın 5 ayı ancak yapabıldım. Aralarda toplam 4 ay ara verdım yani. Kafadan bench presste bar agırlıgı haric sırasıyla. 76kg 7 kez sonraki set 60kg 7 kez sonraki set 50kg 7kez sonraki set 40kg 7kez. toplam 4 set yapmıs oldum. Gucsuzmuyum siz karar verın. Ayrıca 19 yasındayım.

12. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Güçsüzmüsün?Kolların güçsüz bu bir gerçek stonebabybody.Kendime göre kıyaslıyorum,resimdekide senin vücudundu sanırım.Bence çok sağlam duran bir vücudun var.Kemiklerinde kalın duruyor kalıplısın.Ben ise 170,86 kilo idim Temmuz,Ağustos aylarında.Evede barfiks çubuğu almıştım.Yukarda dediğim gibi 23 kilo fazlam vardı.Salona yazıldım ve o ilk gün 1 tane flan çekebiliyordum.Şimdi 77 kiloyum.5 tane nizami çekiyorum.Ben çok mu güçlüyüm?Değilim normalim.Ama genetik kuvvet veya bazı yerlerin kuvveti diye birşey var.Senin zayıf olduğu kesin.Yaşında 19,gençsin yani.Normalde body yapsın yapmasın o yapıya sahip adamlar bi 7-8 tane rahat çıkarıyor çevremde.Benchte ağır basıp basmamak barfikste pek fikir vermez farklı şeyler bence.Vurduğu yerler farklı öncelikle.O zaman bende 40 kg da 4 set 20 tekrar yapabiliyorum.4 aylık bir salon geçmişim olduğu halde.Çok mu iyi?Bence normal.40 kg da 4 set 20 tekrar ard arda zorluyor beni ama yapıyorum.Bu olması gereken diye düşünüyorum.Sadece olması gereken.Bence benimki normal seninki ise az.Ama yanlış anlama bu eksik vs değil.Nasıl sen 186 isen ben 170 isem senin bazı özelliklerin var bazıları iyi bazıları zayıf.Önemli olan zayıf noktayı bulup üstüne gitmek..Herkes farklı yaratılmış.biri uzun biri kısa.birinin kolu uzun biri iyi genetiğe sahip,biri iyi bilek güreşi yapar biri daha güçlüdür.Biri narindir vs.kişisel yani.Şuanda en az 12 kg fazlam olduğu halde ben 5 tane nizami çekebiliyorken burada ya ben süper ötesiyim ya sen normalsin.Ama süper ötesi olmadığım kesin çünkü genelde öyle yapıyor millet.O yüzden ego yu bırakıp çalışmak gerekir.Ben nasıl kilo fazlalığım varsa onu vermek için uğraşmalıyım çok iyi basıyorum dememeliyim.Sende o fiziğin kıymetini bilip eksik noktanı gidermelisin.

Son düzenleme: 8 Aralık 2009
  13. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Stonebabybody dostumuz haklı olabilir ....
    Arkadaşlar bununla ilgili konu dışında yeminli bir makale yazdım okumanızı şiddetle tavsiye ederim bizzat yaşadığım ve gözlemlediğim olaylardır....

14. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    nese sonucta denicem onerilenleri bakıyım 1 aysonra ne olcak saten 1 defa denedım 3 tane cektım oda antreman sonunda hıc halım kalkmamıstı 1 ay sonra guncellerım konuyu sonuc ne olcak. birde antremanın en basında yapmak gerekıyormus barfixi.

15. gencbarmen1

gencbarmen1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    barfiks sayını arttırırken tavsiyem bol bol göğüs, kol ve karın çalış, evde dumbell ın fln varsa tabii.ben evde flexor hocanın verdiği programı uyguladıktan sonra yorgun halimle 5 tane düz barfiks çekiyorum fazlasınıda çekmek için kendimi zorlamıyorum

barer19 bunu beğendi.
  16. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    vücut enerji olarak en zihinde olduğu için barfiksi en başta yapmakta fayda vardır, ben her antrenmana mide egzersizi ve barfiksle başlarım mesela

17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu bir uyarıdır!

stonebabybody arama yapmadan başlık açıyorsun ve yanlış bölümlere açıyorsun..bu konuda son uyarındır?

arama kelimelerin : barfiks, barfix, pull up, chin up

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş