BARFİKS ÇEKEMİYORUM

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve devilemre tarafından 8 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. devilemre

devilemre Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    arkadaşlar barfiks çekemiyorum ben ilk başta barfiks demirini tutup kolları geniş açıyorum kollarım düzken 1 veya 2 tane çekebiliyorum sonrası yok

ilk başta hiç çekemiyodum şimdi 1 - 2 tane çekebiliyorum ama 2 aydır böyle kaldı 2 yi geçemiyorum

bide ben 2 tane çektikden sonra barfiks demirine asılıp yerden kuvvet alarak zıplayıp kendimi yukarı çekiyorum sonra aşşağıya doğru yavaş yavaş bırakıyorum kendimi bunun bi faydası olurmu bana

yine bu forumda barfiks çekemiyorum adlı bi konuda okumuştum arkadaşın teki ben her gün çekebildiğim kadar barfiks çekiyorum demişti her gün çeksem zararlı mı olur acaba haftada 2 gün sırt çalışıyorum latismus dorsi kasları iyi gözüküyo ama barfik çekemiyorum işte

2. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    pulldown yap. ideal tutuş omuz genişliğinden biraz daha geniş olan tutuştur.

3. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Barfiks sayısı zamanla, pratik yapa yapa artar. Yerden destek alarak zıplayıp, negafitinde yavaş bir şekilde aşağı inmen de faydalı olur başlangıç için.

devilemre bunu beğendi.
  4. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Motivasyon verici müzikler ile çekmeyi denersen daha çok çekersin.

5. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Ben de bu spora başladığımda 2 tane cekebiliyordum göğüs sırt ve kol kaslarim güçlendikçe kaldirdigim ağırlıkları arttıkça barfikste muazzam bir ilerleme katettim . Rekorum 30 . Normal tutuş avuç içleri karşıya bakacak sekilde. Bu 5.5 aylık bir sürede oldu. Hergün olmasa da gün aşırı Barfiks demirine çıkıp maximal Barfiks yap. Rekorunu hep tazele. Kendini zorla bir tane bir tane daha. Benim askeri okuldan biraz temelim vardı. Orda 13 yapabiliyordum. Bu sporla bunu daha da geliştirdim. (Astsubayim) kassal hafıza denen birşey var vücudun daha önce birşeyi basarabikiyorsa aynı seviye ve hacmi kısa sürede yakalabiliyorsun. Ben de belki bunun bir avantajı olmuş olabilir. Ama şunu söyleyeyim. Bizim özel kuvvetler seçmelerine bir albay gelmişti . Albaya bizim askeri öğrenci arkadaşlar şöyle bir soru sordular : komutanım yeri geliyor 100km hiç durmadan uyumadan yürümek zorundaymisiz operasyonlarda . Gerçekten de böyle mi ? Bunu nasıl basaricaz? albayın cevabı şu oldu : arkadaşlar beyniniz ben gidicem dedikten sonra ayakların gitmemek gibi bir lüksü yok. Öyle yada böyle beyniniz ne diyorsa onu yapacak. ... Gerçekten de özel kuvvetlere katılan arkadaşlarımdan duyduğum şeyler bunun bile çok ötesinde bir egitimlerinin olduğuydu. 2 saat güneşin alnında sınav çekmek gibi. Hiç bırakmadan (arada kafalarına dökülen bir kova sudan başka hiçbir yardım olmaksızın ) herşey senin beyninde bitiyor . Kollarinla yaptığın şeyleri düşünme ! Düşündüğün şeyleri kollarinla yap.

Hidan ve fatalrhyme95 bunu beğendi.
  6. devilemre

devilemre Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    değerli yorumun için çok teşekkür ederim dediğin şeyi uygulayacam ve şimdiden beni motive etti doğrusu çok teşkkür ederim

7. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Ben teşekkür ederim motive olman çok büyük bir istek verecek sana ve kısa zamanda ilerleme katedeceksin.

devilemre bunu beğendi.
  8. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Kardesim barfiks ben hic cekemezdm seni cok iyi anliyorum. Tavsiyem barfiks demirindeyken ayaklarini birlestir ve geriye at bi arkadasin zorlandigin yerde alttan ufak yardimlarda bulunsun.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

devilemre bunu beğendi.
  9. devilemre

devilemre Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    peki mesela vücudun kendini bu harekete adapte etmesi ve alışması için her gün barfiks çeksem bi zararı olur mu gelişim açısından ?

10. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Haftada bir veya iki gün ara verirsen daha iyi olur.

devilemre bunu beğendi.
  11. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    çok etkileyici bir yazı olmus :D benımde rekorum 15

12. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Sağol ilk başladığımda ben de hiç bu zorluğu aşamayacağmi sanıyordum ama bu konularda çok hirsliyim kollarim 5.5 ayda 30 lardan 40 a geldi bu hırs sayesinde . Hedefim yaza kadar 42-43 yapabilmek ama gelişim yavaşladı bunu hissedebiliyorum . Bana yeniden bir patlama kuvveti lazım . Platoda kalmak istemiyorum . :(

13. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    ben ilk başladığımda bırak barfiksi 1 tane şınav çekemiyordum şınav barfiks mekik gibi hareketleri çekmeye 14 yaşımdayken başladım şimdi nizamı 18-20 arası barfiks rahat çekiyorum önemli olan zaman sabır ve düzenli çalışmak

14. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link : arama sorunu çözülmediğinden şimdilik googldan arayınız
    Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş