barbell row hareketi ile ilgili sıkıntım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ercanvg tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ercanvg

ercanvg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar barbell row hareketi bildiğiniz üzere kanat gelişimi için ana hareketlerden biri ama ben barbell row yaptıktan sonraki sabah ve bütün gün belim ağrıyor eğilemiyorum bile duruşumda hiç bir roblem yok ağırlığı belime vermemeye çalışıyorum son set 25 sağda 25 solda 50 kg ile giriyorum 12.10.8.6 sizinde beliniz bu şekilde ağrıyor mu ?

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    konu başlığı yanlış yere açılmış ama soru ciddi.

büyük ihtimalle egzersizi yaparken bel çukurluğunu korumuyor, sırtın kambur halde hareketi yapıyorsun. Bu şekilde yük beline fazlaca biner. Allah vermesin çok ciddi sakatlıklara sebep olabilir.

Önerim, salonda hocan ya da deneyimli sporcular varsa onlara rica edip egzersizin doğru yapılış şeklini göstermelerini isteyebilirsin. Olmadı youtube dan çeşitli videoları izleyip, doğru formu yakalayabilirsin.

Egzersizi tam öğrenene kadar çok hafif çalış gerekirse boş barla..

ercanvg bunu beğendi.
  3. Mujahideen

Mujahideen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    barbell rowda bell tıpkı osmanlı köprülerindeki gibi olabildiğince yay gibi olması lazım. olmazsa yük tek noktaya basar buda o bölgeye ağrı yapar. formu düzeltene kadar ağırlığı azat aynada kendini izle hatalarını bul.

ercanvg bunu beğendi.
  4. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    herkesin yapısı farklıdır. formun doğru olsa bile bel ağrısı yaşayabilirsin. bence barbell rowu programından çıkar. sehpada one arm dumbbell row ve seated cable row daha iyidir.

5. ercanvg

ercanvg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    bel çukurluğunu koruyorum yada koruduğumu sanıyorum ben daha çok ağırlığa konsantre oluyorum kaldırırken bel çukurluğunu kaybediyo olabilirim ama harekete doğru başladığımdan eminim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:45 ----------

evet barbell rowdan hep çekiniyorum uzun zamandır yapmıyordum çünkü belime vuracağını biliyorum deadlifttede aynı sorunu yaşadığım oldu uzun zamandır barbell row yapmıyordum dün gece yaptım ve yine ağrı oldu dumbell row kanatta en sevdiğim hareketlerden biri barbell row alternatifi hareketleri yazarsanız sevinirim

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    deadlift ve barbel row gibi bele etki eden hareketleri yapmadan önce bel egzersizleri ile bel kaslarımızı güçlendirmeliyiz 1-2 ay sonra bu hareketlere geçmeliyiz

7. ercanvg

ercanvg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    peki bu egzersizler nelerdir

8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    [YOUTUBE]kLYwZLWFGiU[/YOUTUBE]
    [YOUTUBE]7x30hOyDNrk[/YOUTUBE]

ercanvg bunu beğendi.
  9. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Ters mekik yapabilirsin 3 set 20-25 tekrar kadar.

ercanvg ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. ercanvg

ercanvg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler dumbell side bend sürekli yaptığım bir hareket ama ters mekik 3-4 aydır yapmıyorum tekrar ters mekik programıma koyacağım teşekkürler

Sayfayı Paylaş