Barbell curl'u boş demirle bile yapamıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sylvester tarafından 22 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Sylvester

Sylvester Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Başlıkta belirttigim gibi barbell curl'u nizami olarak 12 tekrar boş demirle bile yapamıyorum, bench press 25 kg girebilirken barbell curl, dumbell curl gibi hareketlerde çok zorlanıyorum ve kaldırırkan nizami olmuyor vücudumun heryeri oynuyor omuz vb.

Yorum bekliyorum bileklerim çok zayıf oldugundan olabilirmi , bench press gibi göğüs hareketlerinde kola bakaraktan çok daha fazla giriyorum mesela dumbell bench press te 15 - 15 kg 2 dambılla girebiliyorum , dumbell curlda ise 5kg 5 kg zor giriyorum

2. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Duz barı bir arkadasindan ya da yanındaki birinden rica et beraber kaldırın tam 90 derecelik açıyı yakaladiginda kollarini o sekilde tutabildigin kadar tutmaya calis. Ayrica bilek antrenmanlari ve makinede biceps curl yapabilirsin

3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Benc press' te daha fazla ağırlık girmen normal, göğüs büyük kas gruplarından biri. Yaşın küçük veya kaslarını yoracak bir aktivitede bulunmadıysan böyle olması normal, sabredersen gelişimi görüp devam edersin, hayal kırıklığına uğrayıp sakın pes etme, gerekirse 3 kg dumbbella curl yap.

4. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yanlış anlamayaın ama 20-25kg ile bench press den ne fayda bekliyorsunuz. Boş barla curl yapamıyorum diyorsun. Demek ki senin için serbest ağırlıklar henüz erken. Önce makinalarla kaslarını hareketlere ve ağırlıklara adapte et. Sonra serbest ağırlıklara geçersin. Böylece sakatlanma riskin de azalır

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    olimpik uzun barla yapıyorsan 18 kg falan dır oda zorlayabilir ama onun dışında
    boş barla yapamıyorsan ya çok küçüksün ya çok aşırı derecede güçsüzsün ki bir kızdan bile güçsüzssün demektir ki buda zor
    bence ilk ihtimal daha olası

cece1 bunu beğendi.
  6. Sylvester

Sylvester Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yaşım 17 yaz tatilinden öncede bodybuilding yapıyordum.Makinalarla çalışmıştım 3 ay sonra serbest agırlıga geçmiştim.10 kg 10 kg dumbellerla dumbell curl yapıyordum yaz ttatili araya girmeden önce.Ama hareketleri nizami yapamadıgımı yeni farkettim yani mesela boş barla barbell curl yaparken dirseklerim ve vücutum hareket etmeden sadece kol kaslarının çalışıcagı şekilde yaparken çok zorlanıyorum.

7. khrmn25

khrmn25 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim daha hafif yap Z barla mesela ya da düz barla yaparken birisi dengede tutman için yardım etsin. Bi süre bu şekilde devam et daha sonra artirirsin bide beslenmene dikkat et.

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Boyun kaç ve kaç kilosun?

9. Sylvester

Sylvester Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    boyum 1.80 kilom 63 hocam 59 kilodan 1 ay içerisinde 63 oldum beslenmeme dikkat ediyorum yağ oranını az tutup karbonhidratı ve proteini düzenli ve dengeli alıyorum ama göbektede artış oluyor. Barbell curl'da şuan boş demirle 18 kg'lık 12x3 yapabiliyorum

10. warmengelbb

warmengelbb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    şöyle bir tutarsızlık var senin durumda diyorsun ki 10kg ile dumbell curl yaptım ama şimdi düz bar bile kaldıramıyorum. şimdi bu sıkıntı bir durum sana tavsiyem 3-4 kg lık dumbelar ile ön kol ve bileklerini çalış sonra yavaş yavaş bunlarla dumbell curl yap ve düz bara geç.

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Göbekte artış olmadan olmaz zaten. Yeterli kütleye ulaşınca yağ yakarsın göbek gider, onu kafana takma. Kilonun artması güzel, ne yiyorsan yemeye devam et bence. Ayda 2-3 kilo alacak şekilde kalori miktarını hafif düşürebilirsin ama en az 1 ay daha böyle devam et çünkü artan karbonhidrat alımı yüzünden aldığın 4 kilonun 1 kilo kadarı su olabilir. Boş demirle 12x3 yapıyorsan sorun yok işte, 2-3 kg ağırlık arttırıp 8 tekrara düş ve tekrar 12 tekrar yapacak şekilde yavaş yavaş tekrar sayılarını arttır. Tekrar 3x12'ye ulaşınca tekrar ağırlık arttırıp 8 tekrara düş vs...Bu şekilde yavaş yavaş güçlenirsin.

12. Sylvester

Sylvester Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler hocam aynı şekil devam ediyorum kilo almaya , vücutta gittikçe güçleniyor.Salona 2 gün gidebiliyorum okul dersler vb . 2 adet dambıll set ve 1 adet bar alıcamda yakında takıp sökmeli yaklaşık 40 kg salona gitmedigim günlerde evde olmak üzere devam edicem yorumlarınız için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş